דגל ארה"ב - קליפורניה

חגים ואירועים בארה"ב - קליפורניה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
ארה"ב - קליפורניה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בארה"ב - קליפורניה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר : 

New Year's Dayה- 1 בינואר, יום חדש לשנה חדשה. בכל אורכה ורוחבה של ארה"ב ניתן להשתתף בחגיגות פתיחת השנה. אולם קליפורניה, בהחלט מהווה יעד אטרקטיבי לפתיחתה ברגל ימין. דיסנילנד משאיר את שעריו פתוחים עד מאוחר, מסיבת ענק מתקיימת מחוץ לאולפני יוניברסל, ותצוגת זיקוקים מרשימה מופיעה בשמי סן פרנסיסקו. 

The Rose Parade- בתחילת כל שנה אזרחית חדשה, מתקיימת ב- Pasadena תהלוכת פרחים יפיפייה אשר מאות אלפי אנשים לוקחים בה חלק. התהלוכה מתקיימת כאמור ב- Pasadena שבאזור לוס אנג'לס ומכילה קרונות תצוגה מרשימים בצורות שונות, המעוטרים במגוון של פרחים ססגוניים. המסורת הצבעונית הזו החלה עוד ב- 1890 וגורפת אחריה יותר ויותר צופים בכל שנה.

Dr. Martin Luther King, Jr. Day- יום המציין את לידתו של ד"ר מרטין לות'ר קינג, סביב ה- 15 בינואר, ביום שני השלישי בינואר בכל שנה. חג זה מעוגן בחוק ומכבד את פעילויותיו הרבות של ד"ר קינג לקידום שוויון זכויות בין בני אדם באשר הם. למעשה, קיבל החג לגיטימיות, זמן קצר לאחר הירצחו של ד"ר קינג.

Napa Valley Mustard Festival- בעמק נאפה היפיפה, נפתחת עונה של אוכל, יין, אמנות, בידור ומגוון פעילויות מסוף ינואר ועד מרץ. הכרמים המדהימים של נאפה ואלי, תופסים גוון משכר ומזמין. למעשה, הפסטיבל תורם לשגשוג עסקים מקומיים ומציע את מיטב תוצרי העמק, למטיילים הפוקדים את האזור.

פברואר :

Super Bowl- משחק ההכרעה המפורסם של אליפות ליגת הפוטבול האמריקנית. נופל לעתים על יום ראשון הראשון של פברואר ומהווה מעין יום חג אמריקאי. מיליונים צופים במשחקי הסופרבול בטלוויזיה, ומצפים להופעות הגדולות בפתיחה, במחצית ובכלל. אמנים רבים ומפורסמים מנצלים את הבמה ומופיעים בפני מיליוני אמריקאים. למעשה, מדובר בשידור הנצפה ביותר בטלוויזיה האמריקנית, בעל אחוזי הרייטינג הגבוהים ביותר.

Groundhog day- יום המרמיטה (סוג של מכרסם) מתקיים ב- 2 לפברואר. יציאת המכרסם מן המאורה בה שכן, מסמלת למעשה את תחילת האביב. במדינת קליפורניה חגיגות היום אינן נפוצות ולכן הוא פחות מורגש. ייתכן בשל העובדה שהחורף אינו קיצוני ולכן ההתרגשות מן האביב נמוכה יותר.

Valentine's Day- פסטיבל שלם של רומנטיקה באוויר מתקיים ב- 14 בפברואר. כרטיסי ברכה, מכתבים, פרחים, מתות שוקולדים. כל דבר ומחווה עם קורטוב של רומנטיות. זהו יום עם המון לבבות, ורדים וקופידונים, ובעיקר עם עומס כבד של זוגות הפוקדים את כל המסעדות הטובות במדינה.

Washington's Birthdayנחגג ביום שני השלישי של פברואר, מכבדים האמריקאים את כבודו של נשיאם הראשון, ג'ורג' וושינגטון. כיום, ציון יום הולדתו של וושינגטון נקרא גם "יום הנשיא" (President's Day), על מנת לכבד נשיאים נוספים. בפועל, יום זה מציין גם את תחילתם של ה"סיילים" (מכירות החיסול). רוב העסקים והתחבורה הציבורית, ממשיכים לפעול כרגיל. בבתי הספר, מעניקים לרוב חופש של שבוע למעין מנוחה של אמצע החורף.

Mardi Gras- בצרפתית פירושו: "(יום) שלישי השמן". למעשה על פי הנצרות, מדובר ביום לפני התענית הנמשכת כ- 40 ימים עד חג הפסחא. זהו יום חגיגי עם פסטיבלים ותהלוכות בכל רחבי ארה"ב. בסאן דיאגו למשל, ניתן לראות ברחובות תהלוכות ענק עם רקדנים לבושים בבגדים צבעוניים, תזמורות מנגנות, מתופפים. תירוץ נוסף לחגיגה.

The Golden Dragon Parade & Festival- בכל שנה, במשך כ- 100 שנים, מתקיימת בלוס אנג'לס תהלוכת הדרקון הזהוב. למעלה ממאות אלפי אנשים צופים התהלוכה הצבעונית בצ'יינטאון. קרונות צבעוניים, תזמורת צועדת, נציגי ממשל, אנשי תרבות. כולם מגיעים לחגוג את אחד הימים החשובים ביותר בתרבות הסינית- ראש השנה הסינית, שנת הירח החדשה. 

מרץ:

Academy Award- ידוע בעיקר בשם "האוסקר". נערך התחילת מרץ (ולעתים בסוף פברואר). מדובר באחד מן האירועים הנוצצים ביותר בלוס אנג'לס. פרס הקולנוע היוקרתי ביותר, מוענק על ידי האקדמיה האמריקאית לקולנוע. אלפי סלבריטאים פוסעים לאורך השטיח האדום לקול המולת ההמון השואג.
            
Saint Patrick's Day- בסביבות ה- 17 במרץ, מצוין יום פטריק הקדוש כיום חגיגי לתרבות האירית. זהו יום בו נהוג ללבוש בגדים ירוקים, ולשתות בירה בצבע ירוק. באופן די אירוני, תהלוכות לכבוד היום החגיגי הזה, פופולריות יותר ברחבי ארה"ב מאשר באירלנד עצמה.

Cesar Chavez Day- ה- 31 במרץ מציין את יום הולדתו של סיזר צ'אבס, עובד אדמה אמריקאי, אשר היה פעיל בהגנת זכויות האזרח וממקימי אגודת חקלאים מאוחדת והיה מזוהה עם מפלגת העבודה האמריקנית. למעשה ציון יום הולדתו הינו יום חד מדיני בקליפורניה לכבוד מפעל חייו. ביום זה משרדי ממשלה רבים סגורים, ספריות ציבוריות וכמה בתי ספר.

אפריל

Good Friday- נוצרים רבים ברחבי ארה"ב פוקדים את הכנסיות לציון והנצחת צליבתו של ישו. עבור התיירים, זהו יום שיתאפיין בעיקר בבעיות חנייה סמוך לכנסיות הערים.

Easter- ידוע לנו בשם "חג הפסחא", מציין את תחייתו של ישו עבור הנוצרים. זהו יום המלווה בטקסים דתיים בכנסיות ואיחודים משפחתיים. מנהגים ידועים בחג הם ציור על ביצים, אכילת שוקולד והחבאת ביצים לילדים על ידי ארנב הפסחא (מנהג אשר מזכיר מעט את החבאת האפיקומן).

Coachella  festival- פסטיבל שנתי של מוזיקה ואמנות האורך כ- 3 ימים, ב- Indio שבדרום קליפורניה. זהו פסטיבל מאוד מגוון מבחינת הופעות מוזיקליות ועם המון מיצגים של אמנות הפיסול. מאחר ו- Indio הינה חלק ממדבר קולורדו, הטמפרטורה במהלך היום גבוהה ביותר בעוד שברגע שיורד הלילה, צונחות עמו הטמפרטורות.

Earth Day- ה- 22 באפריל, יום כדור הארץ, נועד לעורר את המודעות לשימור הסביבה. לרוב יום זה נחגג בהופעות תחת כיפת השמיים, נטיעת עצים, איסוף אשפה מהרחוב, ניהול תכניות המלמדות כיצד למחזר ועוד פעילויות הנועדות לשמר את העולם בו אנו חיים. 

מאי :

Cinco de Mayo- ה- 5 במאי 1862 מציין את תבוסת הצרפתים  אל מול המקסיקנים אשר כפי הנראה חיו בקליפורניה באותה התקופה. זהו יום בו נחגגת תרבותם של אמריקאים ממוצא מקסיקני. הרבה אוכל, משקאות ומוזיקה מקסיקנית טובה מאפיינים את היום. לוס אנג'לס, סאן חוזה, סאן פרנסיסקו וסקרמנטו נמנות מבין מספר ערים גדולות אשר חגיגות ה- 5 במאי תופסות בהן מקום רב. ייתכן כי האירועים הרבים ובעיקר תהלוכות הרחוב, עשויים ליצור עומסי תנועה.

Mother's Day- יום ראשון השני של מאי, מציין למעשה את יום האם או יום האמהות. נהוג להעניק באותו היום מתנות, כרטיסי ברכה, פרחים, ממתקים וארוחה טובה במסעדה. יש לצפות לעומסים רבים במסעדות.

Memorial Day- יום הזיכרון מתקיים ביום שני האחרון של מאי. הוא מציין את כל החללים, גברים ונשים כאחד, אשר נהרגו בעת שירותם הצבאי. כמו כל יום זיכרון, יום זה מאופיין בביקורים במצבות החללים, ובמצבות זיכרון. באופן מסורתי, מורידים את דגל ארה"ב לחצי התורן. בניגוד לשכול, מסמל בנוסף יום הזיכרון, את תחילתו של הקיץ בארה"ב, ולכן אנשים רבים בוחרים לעבור את היום בפיקניקים, ארועים ספורטיביים ומפגשים חברתיים בסוף השבוע. משרדי ממשלה, בתי ספר ועסקים לרוב סגורים באותו היום, ורוב התחבורה הציבורית, אינה פועלת בלוח זמנים רגיל.

יוני:

San Francisco Pride- מצעד הגאווה של סאן פרנסיסקו בהחלט מהווה חגיגה עצומה לכל האוכלוסייה הגאה. רחובות סאן פרנסיסקו נצבעים בורוד, דגלי הגאווה הצבעוניים מתנוססים, ומגוון הופעות המתחמים שונים פוקדות את העיר היפה והגאה בעולם. מאות אלפי אנשים באים לחלוק כבוד ולעורר בכל פעם מחדש את המודעות לסבלנות וקבלת הקהילה הגאה. כמו כן, מצעד הגאווה הינו במה טובה להעלאת המודעות למלחמה באיידס.

Father's Day- כשמו כן הוא. יום לכבוד האבות ואבהות בכלל. מתקיים ביום ראשון השלישי של יוני, ונהוג לחלק בו מתנות לדמויות האב כמו בגדי ספורט או גאדג'טים אלקטרוניים. גם ביום זה, כמו ביום האם, נהוג להזמין את האבות לאכול בחוץ ולכן מסעדות צפויות להיות עמוסות ביותר.

Monterey Bay Blues Festival- מסורת אשר החלה בשנות ה- 80 של המאה ה- 20, מנעימה את את אזננו עם מיטב נגני הבלוז. מדובר באחד מן הפסטיבלים המוכרים ביותר בארה"ב לחובבי מוזיקת הנשמה הזו. 

יולי : 

Independence Dayמי לא שמע על ה- Fourth of July? יום העצמאות האמריקאי, נחגג באופן בו מיליוני אמריקאים פוקדים את רחבי ארה"ב לימי משפחות שמשיים, כשבבתיהם מתנוסס לו הדגל האמריקאי. מתקיימות ברחבי המדינה, תחרויות אכילה, ארועים ספורטיביים, מופעי זיקוקים, ועוד מגוון של פעילויות תחת השמש. משרדי הממשלה בתי הספר סגורים באותו היום, כמו גם מספר של בתי עסק. שימו לב, יום העצמאות מלווה בהרבה פקקי תנועה ושיבושים בלוח הזמנים של התחבורה הציבורית.

LA Gay & Lesbian Film Festival- מדובר באחד מן הפסטיבלים הטובים ביותר בעולם לקולנוע גאה. שבועיים באמצע יולי, מוקדשים לקולנוע במערב היכן אם לא במערב הוליווד. בירת הקולנוע העולמית. הפסטיבל החל את דרכו ב- 1982 ומאז הוא גדל בכל שנה.

California State Fair- בכל שנה, בחציו השני של חודש יולי, מתקיים יריד ענק בסקרמנטו, קליפורניה. מדובר ביריד עם שלל אטרקציות בליווי מוזיקה חיה וטעימות יין משובח. היריד מומלץ למשפחות עם ילדים.

אוגוסט:

Outside Lands Music Festival- בכל שנה בגולדן גייט פארק המדהים שבסאן פרנסיסקו, מתקיים לו פסטיבל ענק של מוזיקה, אוכל, יין ואמנות. הופעות מעולות, אוכל ערב לחך, יין משכר וכמובן דוכנים של אמנים שניתן ללכת בהם לאיבוד. פסטיבל שלא תשכחו.

ספטמבר :

Labor Dayיום חופש אמריקאי המציין את חג העבודה, חג הנועד לכבד את אגודות הפועלים השונות אשר תרמו לכלכלה האמריקאית. למעשה, מנצלים האמריקאים את היום החופשי למעט מנוחה ובילוי, תחת ימיה האחרונים של השמש המפנה מקומה לחורף הקרב ובא. משרדים ממשלתיים, בתי ספר והרבה בתי עסק, לוקחים מנוחה כמו כולם. כמו כן, תחבורה ציבורית משנה מעט את לוח הזמנים שלה.

Patriot Day- יום המוכר לרובנו כ- 11 בספטמבר. ביום זה מזכיר ומכבד העם האמריקאי את קרבנות פיגועי הטרור ב- 11 בספטמבר 2001. דגלים יורדים לחצי התורן ונשמעת צפירה בת דקה בשעות הבוקר המוקדמות.

אוקטובר :

Little Italy Festa- אירוע גדול במתקיים בכל שנה בסתיו בסאן דייגו. מדובר בחגיגת תרבות איטלקית, מאוכל ושתייה ועד למוזיקה וריקוד. באופן די אירוני, מתקיים האירוע תחת כיפת השמיים ברחוב ושמו "India". את הפסטיבל האיטלקי הזה פוקדים מידי שנה למעלה מ- 100,000 אנשים הנהנים מהתרבות הקולינארית האיטלקית, כמו גם מיצירות אמנות המוצגות ברחוב על ידי אמנים מקומיים רבים.
            
Halloween- ליל כל הקדושים מתקיים ב- 31 לאוקטובר. מידי שנה עולים ילדים על תחפושות ודופקים בדלתות שכניהם בבקשת "תעלול או ממתק". בחג זה לרוב מבלים האמריקאים עם בני משפחותיהם, עם סביבת החברים, או עם קולגות לעבודה. לעתים נפגשים חברים למסיבת תחפושות או מבלים בבית בצפיית סרטי אימה. מאחר ויום זה אינו מוגדר כיום חג רשמי, עסקים ברחבי המדינה עובדים כרגיל. 

נובמבר :

Election Dayמתקיים ביום שלישי העוקב ליום שני הראשון של נובמבר. זהו יום בחירת עובדי ציבור בהצבעות חשאיות.אחת לארבע שנים, מתקיים בנוסף יום בחירת נשיא ארה"ב. ההצבעות נערכות בקלפיות, דבר היוצר תורים ארוכים ברחובות. משרדי ממשלה ועסקים לרוב עובדים כרגיל.

Veterans Day- יום בו מורידה ארה"ב את הכובע, ליוצאי צבאה, אשר לחמו את מלחמותיה של האימפריה. בעיקר, מודים למשוחררי מלחמת העולם הראשונה אשר נותרו בחיים. ה- 11 בנובמבר, ליתר דיוק, מציין את החתימה על שביתת הנשק אשר חתמה את מלחמת העולם הראשונה. בכך, מסמל היום את הפסקת העוינות בין בעלות הברית לבין גרמניה ב- 1918. תהלוכות, טקסים בכנסיות, דגלים מורדים לחצי התורן ולעתים אף 2 דקות של דומייה ב- 11 בבוקר. חלק מבתי הספר נותנים לתלמידיהם יום חופש. משרדי ממשלה סגורים באותו היום.

Thanksgiving Day"יום התודות" נחגג ביום חמישי הרביעי של נובמבר. ביום זה, מתאספות משפחות אמריקאיות סביב שולחן האוכל וחוגגים באופן מסורתי, עם שלל מטעמים כמו ההודו הממולא הידוע. תהלוכות וירידים המתקיימים סביב החג, מציינים את פתיחת עונת הקניות לחג המולד. האמריקאים מנצלים את החופש לבקר חברים ומשפחה, ובעיקר לצפות במשחקי פוטבול. רוב הארגונים סגורים בחג. בתי ספר, משרדי ממשלה ואפילו בתי עסק רבים מודים על החופש. יש לקחת בחשבון שגם החבורה הציבורית אינה פועלת על פי לוח הזמנים הקבוע שלה.

Black Friday- יום השישי שאחרי Thanksgiving. אמריקאים רבים מקבלים באותו היום יום חופשי המנוצל לרוב על ידי מסעות גדולים של "שופינג" לקראת חג המולד הקרב ובא. אחרים בוחרים להעביר סופי שבוע מהנים עם המשפחה. יש לצפות לעומסים בחנויות ובקניונים בשל מכירות חיסול האופייניות לתקופה. כמו כן, בדקו את לוחות הזמנים של התחבורה הציבורית מאחר וצפויים שינויים.

דצמבר :

Christmas Dayה- 25 בדצמבר, מציין את יום הולדתו של ישו. רוב האמריקאים חוגגים זאת על ידי קישוט בתיהם באורות ועצי חג מולד, ארוחות חג דשנות וחילופי מתנות בין בני משפחה וחברים. זהו חג מאוד מסחרי בארה"ב, מאחר והורים קונים מתנות רבות לילדיהם, אשר בטוחים כי היה זה סנטה קלאוס שנתן להם את אותן מתנות להן ייחלו. חג המולד הקליפורני אינו חג המולד הסטראוטיפי המושלג, אולם תושבי המדינה הזהובה בהחלט חשבו על דרכים רבות להפוך את החג לחגיגי ביותר באמצעות תהלוכות, מופעי אורות, קונצרטים וסנטה, אשר במקום להתנייד על מזחלת, מתנייד הוא על גלשן. בחג המולד כמעט ללא יוצאים מן הכלל, כל בתי העסק, משרדי ממשלה ובתי הספר סגורים. התחבורה הציבורית אינה פועלת בלוח זמנים קבוע.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים