ויזה לקולורדו

מידע אודות ויזה לקולורדו

האם ישראלים רשאים להיכנס לארצות הברית
ישראלים רשאים להיכנס לארצות הברית עם ויזה בתוקף
זמן שהייה מותר בארצות הברית
עד 6 חודשים עם ויזה / עד 90 ימים עם הפטור לויזה
עלות הוצאת ויזה לארצות הברית
160 דולר
הסבר נוסף על הוצאת ויזה לארצות הברית

אזרחים ישראלים המבקשים להיכנס לארה"ב יכולים להשתמש בויזה שברשותם במידה והיא בתוקף או להשתמש בתכנית ESTA לפטור מויזה, במידה והם זכאים לכך.

 

בשביל לקבל את הויזה לארה"ב, יש להגיש את כל הבקשות לוויזה באופן מקוון. תחילה, בחרו את סוג הוויזה המתאים. לאחר מכן, מלאו את טופס הבקשה DS-160, שלמו את האגרה (160 דולר), בחרו את מיקום הגשת הבקשה (תל אביב או ירושלים) וקבעו מועד לראיון עבור ויזת מבקרים.

 

ויזת התייר מתקבלת ל- 120 חודשים ומאפשרת כניסות מרובות לארה"ב במשך התקופה המאושרת. כל כניסה לא יכולה לעלות על 6 חודשים כשאורכה מותנה באישור קצין ההגירה בביקורת הגבולות. על המועמדים לדעת כי ויזה אינה מבטיחה כניסה לארה"ב. מבחינה חוקית הוויזה מגדירה את תקופת הזמן בה בעל הוויזה יכול להגיע לנקודת ביקורת גבולות של ארה"ב ולבקש אישור כניסה למדינה. בנקודת ביקורת הגבולות קצין הגירה של "המחלקה לביטחון פנים" של ארה"ב יחליט, כחלק מתהליך הכניסה, האם לאשר לך כניסה ולכמה זמן, עבור כל ביקור בנפרד. כאמור, רק לקצין הגירה של ארה"ב יש את הסמכות לאשר כניסה לארה"ב. הקצין יחתים את הדרכון עם תאריך התוקף של הביקור (D/S – Duration of Status) - התאריך שעד אליו מותר לשהות בארה"ב. כך או כך, ויזת תייר לא ניתנת לתקופה האורכת יותר מ- 6 חודשים.

 

יחד עם זאת, ישראלים שאין להם ויזה בתוקף ועומדים בתנאים, יצטרכו להוציא את האישור מ-ESTA. האישור תקף לשנתיים והוא עולה 21 דולר דרך האתר הרשמי.

 

שגרירות ארה"ב בישראל

כתובת: רחוב הירקון 71, תל אביב 
טלפון: 03-519-7475

שגרירות ישראל בארה''ב 

כתובת: International Drive NW no. 3514, Washington DC
טלפון: 364-5527/5500 (202) 1

 

הפעולות הנדרשות להגשת בקשה לאישור מ-ESTA

 

*כל ישראלי המחזיק דרכון ביומטרי ואין לו ויזה בתוקף, יוכל להגיש בקשה לאישור כניסה לארה"ב דרך ESTA.

 

1.המסמכים הנחוצים לקבלת האישור: דרכון ביומטרי אישי ובתוקף, כרטיס אשראי בתוקף, כתובת דוא"ל תקינה.

2. יש להיכנס למערכת ESTA באתר הממשלתי ולמלא את טופס הבקשה.

3. תוך מספר ימים הבקשה תאושר או תסורב ותקבלו על כך הודעה. 

 

הפעולות הנדרשות להגשת בקשה לוויזה לארה"ב

* קביעת סוג הוויזה הנדרש לנסיעה לארצות הברית. ניתן למצוא מידע על סוגי ויזה ב- Travel.State.Gov.
* השלמת טופס בקשת הוויזה המקוון DS-160. כל מועמד חייב למלא טופס זה לפני השימוש בכל השירותים באתר הרשמי לשירותי ויזה.
* יש להשלים את שלבי הבקשה הבאים בכדי לקבוע פגישה במחלקה הקונסולרית:


1. פתיחת חשבון משתמש
2. הזנת מספר אישור DS-160 לכל מועמד המגיש בקשה לקבלת ויזה
3. השלמת הרישום לשירות השליחים להחזרת המסמכים בסוף התהליך
4. תשלום אגרת (אגרות) הוויזה (MRV) שלא למטרת הגירה
5. קביעת מועד פגישה לראיון ויזה במחלקה הקונסולרית


* הגעה לראיון הוויזה שנקבע במחלקה הקונסולרית.
* לאחר הריאיון במחלקה הקונסולרית, בדיקת מצב הוויזה ופרטי המשלוח, באתר הרשמי לשירותי ויזה.

 

שימו לב: מועמדים לוויזה בגילאים מסוימים או מועמדים המחדשים ויזה קודמת לארה"ב ייתכן ויהיו זכאים להגיש בקשה לוויזה ללא צורך בראיון קונסולרי. הזכאות לתכנית "פטור מראיון אישי" תקבע תוך כדי תהליך קביעת הריאיון באתר הרשמי לשירותי ויזה. הקביעה תעשה על בסיס התשובות שיינתנו לשאלות הקובעות את התנאים לפטור מראיון.

מה להביא ליום הריאיון?

בעת ההגעה לשגרירות, תתבקשו לעבור בדיקה ביטחונית לפני הכניסה למחלקת הוויזות. ישנם חפצים אשר לא תוכלו להכניס.  יש לעיין היטב ברשימת הפריטים האסורים מטה, על מנת להתכונן מראש לבדיקה הביטחונית ולהקל על כניסתכם לשגרירות. 

השגרירות אינה מפעילה שירות שמירת חפצים ולכן תוכלו להיעזר במספר בתי עסק בקרבת השגרירות המציעים את השירות. חשוב לציין, כי השגרירות אינה מקושרת אליהם ואינה אחראית לאיכות השירות המוענק בהם או לעלותו.

אסור להכניס לשגרירות:

ציוד אלקטרוני (כולל טלפונים ניידים וכוננים ניידים)
תיקים
תיקי גב וארנקים גדולים
מזוודות
נוזלים, תרסיסים, אבקות, או שפתונים
מצתים, גפרורים וכדומה
כלי נשק מכל סוג
הערה חשובה: צוות האבטחה רשאי לאסור הכנסת פריטים נוספים

מותר להכניס לשגרירות:

שקיות קטנות לנשיאת מסמכים
דרכון ומסמכים רלוונטיים
ארנק קטן
עיתון או ספר (לא בגרסה אלקטרונית)
כלי כתיבה
מפתחות רכב או בית

מסמכים נדרשים:

* דרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מעבר לתקופת השהות המתוכננת בארה"ב
* אישור מילוי טופס DS-160 
* קבלה על תשלום האגרה
* תמונה צבעונית מודפסת בגודל 5X5 ס"מ שצולמה ב- 6 החודשים האחרונים, רק במידה והעלאת התמונה נכשלה במהלך התהליך המקוון (דרישות השגרירות לצילום תמונה)

 

יש לבדוק באתר השגרירות האם נדרשים מסמכים נוספים. מסמכים נוספים לדוגמה:

 

* מטרת הנסיעה 
* כוונה לעזוב את ארצות הברית לאחר הנסיעה ו/או יכולת מימון כל הוצאות הנסיעה
* אישור מעסיק ו/או הוכחה על קשרי משפחה אשר יכולים להעיד על מטרת הנסיעה ועל הכוונה לחזור לארץ המוצא
* אם אינך יכול לממן את כל הוצאות הנסיעה, ניתן להציג הוכחה על כך כי אדם אחר יממן חלק או את כל הוצאות הנסיעה

 

זמני טיפול בבקשת הוויזה

 

תור לריאיון בשגרירות מתקבל לרוב עד 15 ימי עבודה כשתהליך הנפקת הוויזה מרגע אישורה לוקח שני ימי עבודה נוספים. אם יש צורך בטיפול מנהלי נוסף לאחר הריאיון של המועמד לוויזה עם הקונסול המראיין, תקבלו על כך הודעה. רוב מקרי הטיפול המנהלי נפתרים בתוך 60 יום ממועד הריאיון.

 

שאלות ותשובות נפוצות

 

מתי ניתן להגיש בקשה נוספת לאחר סירוב לוויזה?

 

אין הגבלה למספר הפעמים שניתן להגיש בקשה לוויזה. עם זאת, ללא ראיות נוספות המצביעות על קשרים חברתיים, משפחתיים וכלכליים, אשר יוכיחו כי בכוונתך לעמוד בתנאי הוויזה ולחזור למדינתך לאחר הביקור בארה"ב, בקשה חדשה וראיון נוסף עשויים להסתיים באותה החלטה. מומלץ להמתין עד שמצבך ישתנה באופן משמעותי לפני הגשת בקשה נוספת. שימו לב כי השגרירות ממליצה להמתין שישה חודשים לפני שמגישים בקשה חוזרת.

 

בקשתי לוויזה סורבה. האם אקבל החזר כספי?

 

כל מועמד לוויזה לארה"ב, בכל מקום בעולם, נדרש לשלם את אגרת הבקשה לוויזה, המכסה את עלות הטיפול בבקשה. כפי שצוין בטופס הבקשה, האגרה אינה ניתנת להחזר, בין אם הוויזה אושרה או לאו.

 

היכן ניתן למצוא מידע נוסף בנוגע לסירובי ויזה?

 

ניתן למצוא מידע נוסף אודות סירובי ויזה בדף ה- VisaDenials באתר הממשלתי של ארה"ב.

 

האם ניתן לטוס עם ויזה תקפה בדרכון קודם שפג תוקפו?

 

כן. ויזה בדרכון קודם הנה תקפה, כל עוד תטוס/י עם הדרכון הקודם והדרכון החדש וכי שני הדרכונים הונפקו על ידי אותה מדינה. הערה: אם בעת ביטול הדרכון הישן, משרד הפנים פגע בשלמות הוויזה (לדוגמה: פינות הוויזה חתוכות), הוויזה אינה תקפה עוד ולא ניתן להשתמש בה.

 

יוצא מן הכלל: ויזה הנמצאת בדרכון שדווח כאבוד או גנוב, הופכת באופן אוטומטי ללא תקפה. אם מצאת את הדרכון לאחר שדיווחת על אובדנו למשרד הפנים או לשגרירות האמריקאית, גם הוויזה וגם הדרכון אינם תקפים עוד. במקרה כזה, עליך להגיש בקשה חדשה לוויזה עם הדרכון החדש.

 

האם הדרכון שלי צריך להיות תקף ליותר משישה חודשים בעת הנסיעה לארה"ב?

 

דרכונים של אזרחים ישראלים אינם נדרשים להיות תקפים לשישה חודשים מעבר לזמן השהייה בארה"ב, אך על הדרכון להיות תקף למשך תקופת השהייה בארה"ב.

 

הערה: מחלקת המדינה מודעת להנחיית הרשות הבינלאומית לתעופה אזרחית (ICAO), לפיה כל הנוסעים נדרשים להנפיק דרכון ביומטרי עד 24 לנובמבר, 2015. עם זאת, החוק האמריקאי אינו מחייב החזקה בדרכון ביומטרי כתנאי להוצאת הוויזה. ניתן להנפיק את הוויזה, כל עוד המועמד לוויזה מחזיק בדרכון תקף.

 

ויזה לבעלי דרכון בינלאומי

נוסעים בינלאומיים מסוימים עשויים להיות זכאים להיכנס לארצות הברית ללא ויזה אם הם עומדים בדרישות ל"תכנית פטור מוויזה" של ארה"ב (VWP). תכנית הפטור מוויזה (VWP) מאפשרת לנוסעים בעלי דרכון אלקטרוני תקף להיכנס לארה"ב, לפרק זמן של עד 90 יום, לצורך של טיול או עסקים, ללא צורך בוויזה. לכל הזכאויות ל-VWP יש להיכנס ל- Visa Waiver Program

נוסעים הזכאים להשתתף ב"תכנית פטור מוויזה" של ארצות הברית, חייבים לקבל אישור להיכנס לארצות הברית באמצעות המערכת אלקטרונית לאישורי נסיעה (ESTA). נוסעים שבקשת ה- ESTA שלהם נדחתה ועדיין רוצים לנסוע לארצות הברית, יצטרכו להגיש בקשה לוויזה שלא למטרת הגירה, באתר זה.

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X