אטרקציות בוושינגטון

אטרקציות ופעילויות בוושינגטון

אנדרטת מלחמת העולם השנייה
אנדרטת מלחמת העולם השנייה (National World War II Memorial): אנדרטת מלחמת העולם השנייה היא אנדרטה לאומית לזכר הלוחמים והאזרחים האמריקאים שנפלו במלחמת העולם השנייה. האנדרטה ממוקמת בקצה המזרחי של בריכת ההשתקפות, ממול אנדרטת לינקולן, ומערבית לאנדרטת וושינגטון, ולה 56 עמודים וזוג קשתות נצחון קטנות המקיפות כיכר ומזרקה. היא נפתחה לציבור ב- 29 באפריל 2004, ונחנכה על ידי הנשיא ג'ורג' בוש ב- 29 במאי 2004, יומיים לפני יום הזיכרון. נכון לשנת 2009, יותר מ- 4.4 מיליון אנשים מבקרים באנדרטה בכל שנה. 

אנדרטת מלחמת וייטנאם
אנדרטת מלחמת וייטנאם (Vietnam Veterans Memorial): אנדרטת מלחמת וייטנאם היא אנדרטה לאומית בוושינגטון הבירה. היא מכבדת את זיכרם של אנשי השירות של הכוחות המזוינים האמריקאים שלחמו במלחמת וייטנאם, אנשי שירות שמתו בשירות בווייטנאם / דרום מזרח אסיה, ואנשי השירות שנעדרו בתקופת המלחמה. 

בנייתו והנושאים הקשורים אליו היוו מקור למחלוקות, שחלקם הסתיימו בתוספות למתחם האנדרטה. אנדרטת הזיכרון כיום מורכבת משלושה חלקים נפרדים: פסל שלושה החיילים, אנדרטת הלוחמות בוייטנאם, וחומת הזיכרון, שהוא החלק העיקרי והמפורסם ביותר באנדרטה. חומת הזיכרון, שהושלמה בשנת 1982, ממוקמת בגני החוקה (Constitution Gardens) בסמוך לנשיונל מול, צפונית מזרחית לאנדרטת לינקולן. פוקדים אותה כ- 3 מיליון מבקרים מדי שנה, ובשנת 2007 היא דורגה במקום העשירי ב"רשימת האדריכלות המועדפת של אמריקה" על ידי המכון האמריקאי של האדריכלים. 

אנדרטת מלחמת קוריאה
אנדרטת מלחמת קוריאה (Korean War Veterans Memorial): אנדרטת הזיכרון ללוחמי מלחמת קוריאה היא אנדרטה הממוקמת במול בעיר וושינגטון בארצות הברית, במערב פארק הפוטומק, דרומית-מזרחית לאנדרטת לינקולן, ודרומית לבריכה המשקפת בנשיונל מול. האנדרטה מכבדת את זכרם של אלו אשר שירתו במלחמת קוריאה. 

אנדרטת מרטין לותר קינג
אנדרטת מרטין לותר קינג (Martin Luther King, Jr. Memorial): אנדרטת מרטין לותר קינג ממוקמת בווסט פוטומק פארק בוושינגטון הבירה, דרומית מערבית לנשיונל מול. האנדרטה הלאומית, מן החדשות ביותר בוושינגטון, נחנכה בשנת 2011 לזכרו של המנהיג והכומר מרטין לותר קינג. זוהי האנדרטה הראשונה שהוקמה באזור המול בוושינגטון לאפריקאי אמריקאי, והרביעית בלבד שם לאישיות שלא כיהנה כנשיא ארצות הברית. היא מכסה 4 אקר של שטח ונפתח לציבור ב- 22 באוגוסט 2011, לאחר יותר משני עשורים של תכנון, גיוס כספים ובנייה. 

בית הקברות הלאומי ארלינגטון
בית הקברות הלאומי ארלינגטון (Arlington National Cemetery): בית הקברות הלאומי ארלינגטון, במחוז ארלינגטון, וירג'יניה, הוא בית קברות צבאי אמריקני שהוקם בזמן מלחמת האזרחים האמריקנית. בית הקברות נמצא מול וושינגטון הבירה, מעבר לנהר הפוטומק, ליד בניין הפנטגון, ואף מחובר לרכבת התחתית של וושינגטון. הוא מתפרש על גביי 624 אקר בהם נחים על משכבם נפגעים וחיילים משוחררים שנפטרו, מהקונפליקטים של האומה ממלחמת האזרחים האמריקנית, כמו גם קברים ממלחמות קודמות. בית הקברות נבנה על אדמות בית ארלינגטון לשעבר אחוזת משפחתה של מרי, אשתו של רוברט לי, שהיה ממפקדי צבא הקונפדרציה. 

גלריית הדיוקנאות הלאומית
גלריית הדיוקנאות הלאומית (National Portrait Gallery): גלריית הדיוקנאות הלאומית היא מוזיאון לאמנות היסטורית הממוקם בוושינגטון בירת ארצות הברית. המוזיאון אשר נוסד בשנת 1962 ונפתח לציבור בשנת 1968, מנוהל על ידי מכון הסמית'סוניאן ומהווה אחד ממוזיאוני המכון. המוזיאון מתמקד בהצגת דיוקנאות של אמריקאים מפורסמים בעלי חשיבות היסטורית או תרבותית. המוזיאון שוכן בבניין משרדי הפטנטים הישן ההיסטורי. 

גלריית פריר
גלריית פריר (Freer Gallery of Art): גלריית פריר לאמנות יחד עם גלריית ארתור מ. סאקלר הינה חלק מן הסמית'סוניאן, ומציגה אומנות מאזור מזרח אסיה: אמנות יפנית, סינית, קוריאנית, הודית ופרסית. גלריות פריר וסאקלר מכילות את ספריית מחקר האמנות האסייתית הגדולה ביותר בארצות הברית, ואמנות ממזרח אסיה, דרום אסיה, דרום מזרח אסיה, העולם האיסלמי, המזרח הקדום, ומצרים העתיקה, כמו גם אוסף משמעותי של אמנות אמריקאית. הגלריה ממוקמת בדרום המול בוושינגטון בירת ארצות הברית, בסמוך לגלריית סאקלר. המוזיאון פתוח 364 ימים בשנה (מאחר והוא סגור בחג המולד). 

גלריית פריר מכילה למעלה מ- 26,000 חפצים המתפרשים על גבי 6,000 שנים של היסטוריה מהתקופה הנאוליתית לתקופות מודרניות. האוספים כוללים פסלים מאבן וחפצי עץ מצריים קדומים, קרמיקה ומתכות קדומות מן המזרח, ציורים וקרמיקה סיניים, כלי חרס ופורצלן קוריאניים, מחיצות יפניות מתקפלות, כתבי יד פרסיים, ופסלים בודהיסטים. כמו כן מציג המוזיאון את חדר הטווס, חדר שהובא בשלמותו מבית אנגלי מן המאה ה- 19, שמהווה חלק מאוסף האמנות האמריקאית. 

המוזיאון מציע לציבור הרחב סיורים ללא תשלום ואירועים רבים הכוללים סרטים, הרצאות, סימפוזיונים (דיונים פומביים), קונצרטים, הופעות ודיונים. למעלה מ- 11,000 חפצים מהאוספים של פריר וסאקלר זמינים כעת באינטרנט באופן מלא. גלריית פריר גם הופיעה לאחרונה בפרויקט האמנות של גוגל, המציע לצופים באינטרנט תצוגות מקרוב של פריטים נבחרים. 

הבית הלבן
הבית הלבן (The White House): הבית הלבן הוא המעון הרשמי ומקום העבודה עיקרי של נשיא ארצות הברית, בשדרת פנסילבניה מס' 1600 שבוושינגטון די. סי., בירת ארצות הברית. הוא נבנה בשנים 1792 - 1800 מאבן אקוויה שנצבעה לבן, ומשמש כמעונם הרשמי של כל נשיאי ארצות הברית מאז כהונתו של ג'ון אדאמס. כיום, קומפלקס הבית הלבן כולל מגורי מנהלים, אגף מערבי, אגף מזרחי, בניין אייזנהאואר - מחלקת המדינה לשעבר, שכיום משמשת כבניין המשרדים של צוות הנשיא וסגן הנשיא - ובלייר האוס, מעון הארחה. שטח הקרקע נמצא בבעלות שירות הפארקים הלאומיים ומהווה חלק מפארק הנשיא. בשנת 2007, הוא דורג במקום השני ב"רשימת הארכיטקטורה האמריקנית האהובה" של מכון האדריכלים האמריקאי. 

הסיורים בבית הלבן הסתיימו ב- 9 במרץ 2013 עד להודעה חדשה. שדרת פנסילבניה שמול הבית הלבן נסגרה לציבור לאחר פיגוע מרתון בוסטון ונותרה סגורה גם יומיים לאחר מכן. 

המוזיאון לאמנות אמריקאית
המוזיאון לאמנות אמריקאית (American Art Museum): המוזיאון לאמנות אמריקאית הינו חלק מהסמית'סוניאן ונמצא בוושינגטון בירת ארצות הברית. המוזיאון מכיל את אחד מן האוספים הגדולים והכוללניים ביותר בעולם של אמנות אמריקאית, מהתקופה הקולוניאלית ועד היום. המוזיאון מציג אוספים של למעלה מ- 7,000 אמנים, בין היתר, יצירות של ג'ורג'יה אוקיף, ג'ון סינגר סרג'נט, אלברט בירסטדט, תומאס מורן, אדוארד הופר ווילסון הומר. מאז 1951, מקיים המוזיאון תערוכה נודדת, אשר נכון לשנת 2013, יותר מ- 2.5 מיליון מבקרים צפו בתערוכות. 

המול
המול (National Mall): הנשיונל מול (או "המול") הוא האזור הירוק המונומנטלי בלב וושינגטון הבירה, לב הנפש הלאומית, ולב אזרחי אמריקה. אוצר לאומי זה משתרע לאורך שלושת קילומטרים מדרום לבית הלבן, מבניין הקפיטול האמריקאי במזרח לאנדרטת לינקולן ונהר הפוטומק במערב. הפארק הוא משכנו של מוסד הסמית'סוניאן (Smithsonian Institution), אוסף עצום של מוזיאונים, מונומנטים ואנדרטאות זיכרון הפורסמים והטובים ביותר במדינה, עם כניסה חופשית לכל המבקרים. זהו היעד הפופולרי ביותר בקרב המבקרים בעיר, ואחד מן היעדים הגדולים ביותר במדינה. 

הדייר העיקרי במול הוא מכון הסמית'סוניאן, מוסד ממשלתי למחקר וחינוך שנוסד בשנת 1846 למען "עלייה והפצה של ידע בקרב אנשים". הסמית'סוניאן, שהתחיל במבנה דמוי טירה הנמצא במרכז המול, הקים במהלך 100 השנים האחרונות אוסף יוצא דופן של מוזיאונים ציבוריים חינמיים ללא תחרות בגודל ובהיקף בהיסטוריה האנושית, שרובם שוכנים ברצועה המזרחית של הפארק באורך ק"מ וחצי. הפופולריים ביותר בקרב המבקרים הם מוזיאון האוויר והחלל הלאומי והמוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע, שרכשו את תהילתם בשל האוספים המרהיבים שלהם של חללית אמריקנית ומאובנים של דינוזאור שלמים בהתאמה. 

אנדרטאות, מוזיאונים, ואתרי זיכרון יכולים בקלות להסיח את דעת התיירים מהמשמעות האמיתית של המול. הנשיונל מול משמש כמקום המפגש העיקרי לאירועים האזרחיים החשובים ביותר של האומה, במיוחד למחאות גדולות, וכמובן, לאירועי השבעה. ייתכן כי האירוע האחרון הזכור הדומיננטי ביותר שהתרחש במול, היה במרץ 1963 בוושינגטון, שבו ד"ר מרטין לותר קינג העניק את נאומו "יש לי חלום". 

הקפיטול
הקפיטול (United States Capitol): קפיטול ארצות הברית הוא מקום המפגש של הקונגרס האמריקאי, הרשות המחוקקת של ארצות הברית. בניין הקפיטול ניצב בראש גבעת הקפיטול, הממוקמת בקצהו המזרחי של המול בעיר וושינגטון בירת ארצות הברית. למרות שהמבנה מעולם לא היה במרכז הגיאוגרפי של המחוז הפדרלי, הקפיטול הוא נקודת ההתחלה שבאמצעותה הרבעים של המחוז מחולקים והעיר תוכננה. 

הקתדרלה הלאומית של וושינגטון
הקתדרלה הלאומית של וושינגטון (Washington National Cathedral): הקתדרלה הלאומית של וושינגטון, או בשמה הרשמי הקתדרלה של סנט פיטר וסנט פול, היא קתדרלה הנחשבת בית התפילה הלאומי של ארצות הברית. זוהי הקתדרלה השישית בגודלה בעולם, השנייה בגודלה בארצות הברית, והמבנה הרביעי הגבוה ביותר בוושינגטון, מעוצבת בסגנון ניאו גותי הדומה לסגנון גותי אנגלי של המאה הארבעה עשר המאוחרת. בשנת 2009, כמעט 400,000 מבקרים סיירו במבנה. הנוכחות הממוצעת בימי ראשון בשנת 2009 הייתה 1,667, הגבוהה ביותר מבין כל הקהילות המקומיות בכנסייה האפיסקופלית באותה השנה. 

הקתדרלה ניצבת בשדרות מסצ'וסטס וויסקונסין בצפון מערב וושינגטון. הקתדרלה חברה בקונסורציום התאולוגי של וושינגטון. היא מופיעה ברשימה הלאומית של מקומות הסטוריים. בשנת 2007 היא אף דורגה במקום שלישי ברשימת הארכיטקטורה האהובה של אמריקה על ידי המכון האמריקאי של אדריכלים. 

מאונט ורנון
מאונט ורנון (Mount Vernon): מאונט ורנון היה אחוזת מטעים בה התגורר הנשיא הראשון של ארצות הברית ג'ורג' וושינגטון. האחוזה בנויה בסגנון נאו קלאסי ג'ורג'יאני בקרבת היישוב מאונט ורנון שבמדינת וירג'יניה שבארצות הברית, במחוז פיירפאקס המצוי על גדת נהר הפוטומק. וושינגטון ניסה באחוזה שיטות חדשות של ניהול וגידול חקלאי, והגיע להשגים יוצאי דופן באותה עת בתפוקת חביותיו ואף היה מזקק הויסקי הגדול ביותר במושבות אמריקה.לאחר מלחמת העצמאות האמריקאית שב וושינגטון לאחוזה והתגורר בה בין 1785 - 1786. כמו כן במשך מרבית שנות כהונתו כנשיא ארצות הברית (1789 - 1797) התגורר וושינגטון באחוזה. לאחר תום כהונתו שב לגור באחוזה, ונקבר בה יחד עם אשתו - מרתה וושינגטון. לאחר מותו של וושינגטון, עברה האחוזה ליורשיו, שלא הצליחו לעמוד בעלויות אחזקת האחוזה. בשנת 1860 איגוד הגברות של מאונט ורנון למען מדינות האיחוד, רכש את האחוזה והיא היוותה למעשה שטח נייטרלי במהלך מלחמת האזרחים של ארצות הברית, אף שנערכו קרבות בקרבתה. לאחר מלחמת האזרחים שיקם האיגוד את האחוזה, וכיום היא מהווה אתר תיירות פופולרי.החל משנת 2012, מאז הפתיחה הראשונה לציבור (בתשלום) בשנת 1860, עברו באחוזה יותר מ- 80 מיליון מבקרים. בנוסף לאחוזה עצמה, מבקרים יכולים לראות מבנים מקוריים ומשוחזרים ואסמים (כולל מגורי עבדים), חנות נפח פועלת וחווה. במרכז המבקרים שבמקום ישנו מוזיאון וסרטים בהם ניתן ללמוד יותר על ההיסטוריה של המקום, של בעליו הקודמים, ושל ארה"ב כולה.

  

מוזיאון החלל והתעופה
מוזיאון החלל והתעופה (Smithsonian National Air and Space Museum): מוזיאון האוויר והחלל הלאומי (NASM) הוא אחד המוזיאונים של הסמית'סוניאן, אשר נמצא בוושינגטון בארצות הברית. למוזיאון האוסף הגדול בעולם של כלי טיס וחלליות, המתפרש על שטח של 14,970.9 מ"ר. המוזיאון הוקם בשנת 1946 כמוזיאון האוויר הלאומי, ופתח את בניינו הראשי בשנת 1976. המוזיאון הממוקם בוושינגטון בירת ארצות הברית, הוא מרכז למחקר ההיסטוריה והמדע של תעופה וטיסות לחלל, כמו גם מדעים פלנטריים, גיאולוגיה יבשתית וגיאופיזיקה. כמעט כל מיצגי החלל והמטוסים הם מקוריים או גיבויים למקור. 

מוזיאון השואה האמריקני
מוזיאון השואה האמריקני (Holocaust Memorial Museum): המוזיאון של ארצות הברית לזכר השואה הוא הוא מוזיאון לאומי הממוקם בקרבת המול בעיר וושינגטון בארצות הברית. במוזיאון מתבצעת פעילות תיעוד, לימוד ופירוש ההיסטוריה של השואה והוא משמש כמפעל הנצחה למיליוני יהודים ובני עמים אחרים שנספו בשואה. המקום מוקדש לסייע למנהיגים ולאזרחי העולם להתמודד עם שנאה, למנוע רצח עם, לקדם את כבוד האדם, ולחזק את הדמוקרטיה. 

המתקנים במקום מכילים מספר תערוכות, יצירות אמנות, פרסומים וחפצים הקשורים בשואה. המוזיאון אוסף ומשמר עדויות מהשואה, מפיץ חומר חינוכי ומייצר תוכניות עבור הציבור. במוזיאון נערכים טקסי אזכרה שנתיים לזכר השואה. המוזיאון מוציא לאור את האנציקלופדיה של המחנות והגטאות. המוזיאון כולל תערוכה קבועה של ציירת ישראלית-אמריקאית אילנה רביב. מאז חנוכתו ב- 22 באפריל 1993, המוזיאון קידם בברכה כמעט 30 מיליון מבקרים.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X