אטרקציות בניו יורק

אטרקציות ופעילויות בניו יורק

Circle Line Sightseeing
Circle Line Sightseeing: הקרוזים של Circle Line Sightseeing" " ברחוב 42, מקיפים את מנהטן מבסיס החברה במזח 83 שבמנהטן, ניו יורק סיטי. חברת "Circle Line Sightseeing" פועלת על נהר ההדסון ומקדישה את עצמה אך ורק לביקור באתרים תיירותיים. 

אוסף פריק
אוסף פריק (The Frick Collection): אוסף פריק (The Frick collection) הוא מוזיאון לאמנות במנהטן שבארצות הברית. המוזיאון ממוקם בבית מידות שהיה בעבר ביתו של הנרי קליי פריק, אשר תוכנן על ידי תומאס הייסטינגס ונבנה בשנת 1913-1914. המוזיאון נפתח לציבור הרחב ב- 16 בדצמבר 1935. פריק הוא אחד מהמוזיאונים האמנותיים הקטנים החשובים בארצות הברית, עם אוסף ציורים באיכות גבוהה מאוד המשוכנים ב-6 גלריות. האוסף כולל כמה מהציורים הידועים ביותר של מספר אמנים אירופיים, ויצירות רבות של פיסול וקרמיקה, ריהוט צרפתי מהמאה ה- 18, פיסות חרסינה, אמייל ושטיחים אוריינטליים. 

בניין אמפייר סטייט
בניין אמפייר סטייט (Empire State Building): בניין האמפייר סטייט הוא אחד מגורדי השחקים המפורסמים בעולם וחלק בלתי נפרד מקו הרקיע של ניו יורק. הבניין מתנשא לגובה של 443 מ' ובו 103 קומות. עד בניית מגדלי התאומים, היה האמפייר סטייט לבניין הגבוה ביותר במנהטן ועם נפילתם, הושב לו התואר. נקודת התצפית הראשונה נמצאת בקומה ה-86, והיא כוללת חנות מזכרות ומשקפות לתצפית. התצפית הבאה נמצאת בקומה ה-102. עוד בבניין: מגוון חנויות, מסעדות, חברות תקשורת ואולם השיאים של גינס. 

בניין האו"ם בניו יורק
בניין האו"ם בניו יורק (United Nations Visitors Center): בניין האומות המאוחדות (המטה הראשי של האו"ם) הוא מתחם של מבנים בעיר ניו יורק שבארצות הברית, המשמש כמטה ארגון האומות המאוחדות מאז הקמתו של המבנה בשנת 1952. המבנה ממוקם בשכונת טרטל ביי שבצידו המזרחי של האי מנהטן, לגדת איסט ריבר. בכל שנה, למעלה ממיליון מבקרים מכל רחבי העולם מגיעים למטה האו"ם, הממוקם בין רחוב 42 ורחוב 48. 

גשר ברוקלין
גשר ברוקלין (Brooklyn Bridge): גשר ברוקלין הוא אחד משלושה גשרים המקשרים בין מנהטן לברוקלין, והוא בנוי בסגנון ניאו-גותי. הוא עובר מעל נהר איסט, ומדי יום עוברים בו מאות אלפי אנשים. זוהי נקודת תצפית מומלצת לתיירים המבקרים בניו יורק. רצוי לטייל על הגשר בשעות הערב, אז ניתן לצפות בשקיעה ובאורות העיר המרהיבים. 

המוזיאון לאמנות מודרנית
המוזיאון לאמנות מודרנית (Museum of Modern Art): המוזיאון, שהוקם בשנת 1929, היה הראשון מסוגו שהוקדש כולו לאמנות מודרנית. המוזיאון מציג תערוכות קבועות ומתחלפות של אמנים מודרניים מכל תחומי האמנות: פיסול, ציור, צילום, קולנוע ועוד. 

המטרופוליטן
המטרופוליטן (The Metropolitan): האוסף הקבוע של המוזיאון כולל יותר משלושה מיליון פריטים הסוקרים את התרבות האנושית לאורך 5000 שנה, מהתקופה הפרהֿ-היסטורית ועד ימינו. חלק גדול מהמוזיאון מוקדש לתרבויות מצרים, יוון ורומא, וכן נמצא בו האוסף המקיף ביותר בעולם של אמנות אמריקאית ואמנות אירופית מימי הביניים ועד המאה הנוכחית. עוד מוצגים במוזיאון אוספי אומנות מאפריקה, מאסיה ומארצות האיסלאם. 

טיימס סקוור
טיימס סקוור (Times Square): כיכר הטיימס, בצומת הרחובות ברודוויי ו - 42, היא לב לבה של מנהטן והמרכז הבלתי מעורער של ברודוויי. באיזור שוכנים כמה מהתיאטראות הטובים בעיר. הכיכר מרשימה במיוחד בשעות הערב והלילה, כאשר התחבורה הסואנת ושלטי הענק המוארים מקיפים מכל עבר ומשמרים את צביונה התוסס של הכיכר. במקום מתקיים כמסורת מזה שנים טקס לכבוד קבלת השנה האזרחית בליל ה-31 בדצמבר, עם עשרות אלפי צופים, הופעות ואפקטים מרהיבים. 

מוזיאון אינטרפיד
מוזיאון אינטרפיד (Intrepid Museum): מוזיאון הים האוויר והחלל אינטרפיד הוא מוזיאון היסטוריה צבאי וימי עם אוסף של אוניות מוזיאון בעיר ניו יורק. הוא ממוקם על רציף 86 בצידו המערבי (הווסט סייד) של האי מנהטן וסביבו עוגנות נושאת המטוסים אינטרפיד ששרתה במלחמת העולם השנייה, הצוללת גראולר והמשחתת אדסון. כמו כן מוצג במוזיאון מטוס קונקורד מתוצרת בריטיש אירוספייס. בנוסף, ב- 12 באפריל 2011, הוענקה למוזיאון מעבורת החלל אנטרפרייז. המוזיאון משמש כמרכז לאירועי שבוע הצי השנתיים. 

מוזיאון גוגנהיים
מוזיאון גוגנהיים (Guggenheim Museum): מוזיאון סולומון ר. גוגנהיים, המכונה לרוב בשם "הגוגנהיים", הוא מוזיאון לאמנות מודרנית ידוע המצוי בחלקה המזרחי העליון (אפר איסט סייד) של מנהטן, בעיר ניו יורק שבארצות הברית. הגוגנהיים הוא משכן הקבע של אוספי אמנות מפורסמים ומתרחבים של אמנות אימפרסיוניסטית, פוסט אימפרסיוניסטית, מודרנית מוקדמת ועכשווית, המציג גם תערוכות מיוחדות לאורך כל השנה. המוזיאון הוא אחד מקבוצה של מוזיאונים שנוסדה על ידי קרן סלומון ר. גוגנהיים, והידוע שבהם, וכן אחד המוזיאונים הידועים בעיר ניו יורק. בעת הקמתו בשנת 1939, נקרא המוזיאון "המוזיאון של אמנות ללא אובייקטים", תחת הנחייתה של מנהלתו הראשונה, האמנית הילה פון רביי. המוזיאון אימץ את שמו הנוכחי אחרי פטירתו של מייסדו, סולומון ר. גוגנהיים, בשנת 1952. 

המוזיאון, אשר תוכנן על ידי האדריכל פרנק לויד רייט, הינו מבנה גלילי שחלקו העליון רחב מחלקו התחתון. בשל צורתו הייחודית והמרשימה ביותר של המבנה, מעוגלת ובלתי סדירה, נחשב מבנה המוזיאון כיצירת אמנות בפני עצמה ואחת מן היצירות הארכיטקטוניות החשובות ביותר של המאה ה- 20. יחוד נוסף של המבנה הוא שכולו מכיל גלריה אחת המתעקלת במורד המבנה בשיפוע מתון. האוסף של המוזיאון גדל באופן אורגני, לאורך יותר משמונה עשורים, ומושתת הוא על מספר אוספים פרטיים חשובים, החל באוסף המקורי של סולומון ר. גוגנהיים. האוסף משותף עם קבוצת המוזיאונים בבילבאו שבספרד ובמקומות אחרים. 

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע
מוזיאון ההיסטוריה של הטבע (Museum of Natural History): המוזיאון כולל 25 מבנים בהם תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות המציגות עולם ומלואו. 46 תערוכות קבע מקיפות, הכוללות למעלה מ-30 מיליון פריטים. בין שלל האגפים, ניתן לבקר באגף לביולוגיה וגוף האדם, היכל מטאוריטים, תצוגת פוחלצים מפורסמת, פלנטריום, שלדי דינוזאורים, מאובנים ועוד. בתערוכות הקבועות הדגש הוא על תצוגות אינטראקטיביות, שמזמינות את הצופים לגעת ולהשתתף, דבר ההופך את המוזיאון לפופולרי מאוד בקרב ילדים. 

מרכז הסחר העולמי החדש
מרכז הסחר העולמי החדש (One World Observatory): תצפית מרכז הסחר העולמי החדש One World מציעה זווית ראייה רחבה של העיר מהקומות 100-102. הבניין הוקם על חורבות מגדלי התאומים. הבניין ידוע גם בשם מגדל החירות, גובהו 1,776 רגל (541.3 מטר), כשנת העצמאות של ארצות הברית, והוא הבניין הגבוה בניו יורק (השני הוא בניין אמפייר סטייט) ובארצות הברית כולה. 

מרכז רוקפלר
מרכז רוקפלר (Rockefeller Center): מרכז עסקים הכולל 19 מבני מסחר, כולל שני קומפלקסים - האחד נבנה בסגנון אר דקו בשנות ה-20, והשני כולל ארבעה מבנים מודרניים שנבנו בשנות ה-60 וה-70. הבניין המרכזי בו מתנשא לגובה של 70 קומות. בקומתו האחרונה יש מרפסת תצפית ממנה נשקף נוף נהדר. בתקופת שלפני חג המולד נפתחת במקום זירה קטנה ורומנטית של החלקה על הקרח, ומעליה מוצב עץ אשוח ענק, המואר באלפי נורות צבעוניות. 

סנטרל פארק
סנטרל פארק (Central Park): סנטרל פארק הוא הריאה ירוקה של התפוח הגדול: שלושה וחצי קילומטרים רבועים של דשא וטבע. הפארק המטופח מאופיין במדשאות, אגמים, חורשות, גנים בוטניים, גשרי עץ, שבילי הליכה ושבילי אופניים, סלעים ופסלים. עוד מציע הפארק מגוון רחב של אפשרויות בילוי: גן חיות קטן, משטח החלקה על הקרח בעונת החורף, הופעות, תיאטרון ציבורי, ומגרשי ספורט. 

פארק היי ליין
פארק היי ליין (High Line Park): ה- "היי ליין" (בתרגום: הקו העליון) הוא פארק לינארי ניו יורקי באורך מייל אחד (1.6 ק"מ) שנבנה על מקטע באורך 1.45 מייל (2.33 ק"מ) של קו אשר נקרא "ווסט סייד ליין" של הרכבת המרכזית המוגבהת לשעבר של ניו יורק, המשתרע לאורך הצד המערבי התחתון של מנהטן. המקטע עוצב מחדש וננטעו בו צמחים כך שנוצר שביל ירוק גבוה. פרויקט דומה בפריז בשם טיילת פלאנטי, הושלם בשנת 1993, וסיפק השראה לפרויקט זה. פארק היי ליין משתרע כיום מרחוב גאנסוורט, שלושה בלוקים מתחת לרחוב ווסט 14, ברובע מיטפאקינג (Meatpacking), עד לרחוב 30, דרך שכונת צ'לסי לחצר הצד המערבי. מיחזור מסילת הרכבת לפארק עירוני דרבן פיתוח נדל"ן בשכונות הנמצאות לאורך הקו. 

פארק ליברטי סטייט
פארק ליברטי סטייט (Liberty State Park): פארק ליברטי סטייט ממוקם במפרץ ניו יורק העליון בג'רזי סיטי שבניו ג'רזי, מול ליברטי איילנד (אי החירות) ואליס איילנד. הפארק נפתח בשנת 1976 במקביל לחגיגות יובל ה- 200, והוא מופעל ומתוחזק על ידי אגף בניו הפארקים והיערות של ניו ג'רזי. פארק ליברטי סטייט משתרע על פני 1,212 דונם (4.9 קמ"ר). חלקו העיקרי של הפארק גובל במים משלושה צדדים. קרוזים (Statue Cruises) היוצאים בסמוך לפארק, מציעים שירות מעבורות אל האנדרטה הלאומית של פסל החירות, לאליס איילנד ולליברטי איילנד. 

דרך הנקראת 'דרך החופש' עוברת דרך המרכז ומשמשת כמחסום בין האזור הסגור בפני הציבור שממערב לה, לבין האזור שהוא פתוח לקהל הרחב ממזרח לה, עם שביליו הרבים לאופניים, שבילים להולכי רגל, ושדות. טיילת החירות (Liberty Walkway), טיילת בצורת חצי סהר, משתרעת לאורך קו החוף, דרומית לתצפית על פסל החירות, ומגשרת על פני שני מפרצונים לאורך הדרך. היא מהווה חלק מטיילת נהר הההדסון. במחצית הדרך לאורך טיילת החירות נמצא גשר לאליס איילנד, אך המעבר מותר לכלי רכב מורשים בלבד. בפינה הדרום-מזרחית של הפארק נמצאים התצפית לפסל החירות, מתקני פיקניק, מגרש משחקים, כיכר דגל ארה"ב ואנדרטת השחרור, בניין המנהל הציבורי, ומצבת הזיכרון לפיצוץ הבלאק טום. מתקני פיקניק ומנגל גם כן נמצאים בקצה הדרומי של הפארק. 

פסל החירות
פסל החירות (Statue of Liberty): פסל עצום ממדים בגובה 93 מ', הניצב באי החירות בניו יורק ומהווה אחד מסמליה המובהקים ביותר של ניו יורק ושל ארצות הברית בכלל. את הפסל העניקה במתנה ממשלת צרפת לעם האמריקני בשנת 1885 כשי לציון המהפכות שהתחוללו בשתי הארצות. ה"כתר" הממוקם בראש הפסל מהווה תצפית מופלאה על מנהטן והים. בבסיס הפסל ישנם שני מוזיאונים מרתקים: האחד מתעד את תהליך בנייתו, העברתו והתקנתו של הפסל. השני נקרא מוזיאון ההגירה, והוא מסמך אנושי נוגע ומרגש, על מיליוני מהגרים, מכל האומות, הצבעים והמקומות, שעברו במקום הזה אל ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. 

קוני איילנד
קוני איילנד (Coney Island): חצי אי שנמצא בסמוך לברוקלין עם מתחם המאכלס אטרקציות שונות לרבות הלונה פארק המפורסם, חוף ברייטון, האקווריום של ניו יורק וקרקס מקומי. האטרקציה המרכזית של הפארק היא ה- Cyclone, רכבת הרים מעץ בת למעלה משמונים שנה שבניגוד מוחלט למראה העתיק שלה, היא נוסעת במסלול מאתגר במהירות מופרזת. 

שדות התות
שדות התות (Strawberry Fields): שדות התות הם אזור ואנדרטה בסנטרל פארק המתפרשים על שטח של 10,000 מ"ר, המוקדשים לזכרו של המוזיקאי ג'ון לנון שהיה חבר בלהקת החיפושיות (The Beatles). האתר קרוי על שם השיר "שדות תותים לנצח" (Strawberry Fields Forever) של לנון ופול מקרטני. הכניסה לאתר שוכנת בחלק המערבי של סנטרל פארק ברחוב 72 מערב, בדיוק מול בניין דקוטה שלנון התגורר בו בחלק האחרון של חייו ואף נרצח בו. האתר מורכב מפיסת קרקע משולשת שצידיה נופלים משני צידי הפארק, ובקודקוד שלה יש רצפת פסיפס שהיא רפרודוקציה לפסיפס מפומפיי. במרכז הפסיפס חקוקה מילה אחת: הכותרת של שירו הידוע "Imagine".
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X