פורסם ע"י ג'קי רומנו בתאריך 18/08/19  (מתכנן טיול זוגי ביעד) 4 תשובות   |   לייק אחר   |   2.4K צפיות
היי
זוג בני 50
המלצות על מקומות ערים כפרים אגמים וטבע
בן אנטליה לאיסטנבול למשך שבוע
ברכב שכור
מקומות מומלצים בסוף אוגוסט
תודה
התקבלו 4 תשובות
איסטנבול מסלולים וקונים:  שלום ג'קי
ראה מידע במקור הבא:
קישור לאתר חיצוני
נכתב לפני 4 שנים
איסטנבול מסלולים וקונים:  הצעה לטיול של מספר ימים באיסטנבול

(מפרסם שוב, מאחר ופייסבוק מעלימה פוסטים שחשובים לחברים החדשים)
ודווקא מהסוף:
היום 1 - טיול חובה לעיר "בורסה" יש לקנות כרטיס לשייט יום קודם, רצוי מהרציף באמין אונו, מומלץ להזמין לשיט מוקדם בבוקר בשעה 08.00 וחובה לרכוש באותו מעמד כרטיס חזרה רצוי ל 20.00

חובה: לעלות ברכבל להר המושלג הנקרא: "אולו-דה". יש להגיע לתחנה של הרכבל הנקרא: "טלה פריק", הרכבל שופץ לאחרונה, מאחר והפסגה בגובה 2500 מטר, קיימת עצירת ביניים ומחליפים רכבל עד לפסגה. תוכלו לאכול צהריים על ההר.
בבורסה הוקמה האימפריה העותומאנית, יש בה את הקברים של אורחן וסירחאן מקימי האמפריה העותומנית במרכז העיר, החלבה יוצרה לראשונה בבורסה, חלבה מדהימה, בבורסה בזאר ענק "הקפאלי צרשי" המון טכסטיל, יצרנים רבים של טכסטיל מצעים, מגבות ועוד. חובה לבקר גם את העץ עתיק בן 600 שנה שרוחב הגזע כ 5 מטרים וענפיו פרוסים לכ-50 מטר עם נחל זורם מתחתיו.
כמו כן מומלץ לבקר באזור המפלים שאינם רחוקים ממרכז העיר.

פרסמתי פוסט מפורט אודות יום בבורסה

היום 2 – שייט לאיי הנסיכים ולשכונה "באקיר קיויי"
שייט מלא כייף. את השייט תתחילו מהמזח באמין אונו או מבשיקטש.
השייט זול, 5 שקלים, הספינה עוצרת ב 4 איים קטנים. יש לרדת באי האחרון ב"ביוק אדה" אין מכוניות באי,כייף לטייל, אפשר לקחת כרכרה לטיול קצר. קחו את הסיור הקצר. (כי אם תקחו את הארוך ממילא יעשו לכם את הקצר) רצוי לצאת בבוקר ( ב 8-9 להיות המזח.)
חזרו למלון תנוחו, ואחרי הצהריים קחו שוב דולמוש לשכונה יפה בשם בקיר קיויי. ( הדולמוש נמצא בכיכר טאקסים מאחורי בצוענים שמוכרים פרחים ביכר) רדו בתחנה האחרונה,כייף של שכונה: מדרחוב, קניון בשם "קארוסל". חובה לאכול ארוחת ערב במקום.במקום אוכל אוטנטי ממספר ערים גדולות בתורכיה. חובה להכנס למסעדה של "אדאנה קאבאב" ברחוב "איסטנבול ג'אטאסי"

היום 3 – ה"גראנד בזר" ו "אורטה קיויי"
לגראנד בזאר 432 כניסות ויציאות, מומלץ להיכנס לבזאר מהנקודה הגבוהה ביותר, היא נמצאת בלהללי אק סראי, קרוב לאוניברסיטת
ביאזיט. המשיכו הלאה ותראו את הכניסה ל"גראנד בזאר". זוהי הנקודה הגבוהה ביותר ולכן ההליכה היא במורד וקלה. במהלך ההליכה שאלו כיצד להגיע ל "מיסיר צ'ארשי" (השוק המצרי) תגיעו לבסוף לשוק הזהב הנמצא באמין אונו. בשוק המצרי עם היציאה מימין יש שוק למכירת חיות מחמד, שתילים ואפילו עלוקות לריפוי כלי דם ועוד. השוק מיוחד ויפה, ועם היציאה שמאלה תפגשו בשוק ענק לגבינות,זיתים,פסטרמה וסוגו'ק. חגיגה של ממש. כאן גם החנות היחידה לממכר קפה תורכי במשקל באיסטנבול, תמיד תראו תור של חמישים איש.!
חזרו למנוחה למלון. אחרי הצהריים יוצאים לטיול בשכוה בשם ,אורטה קיווי". שכונה יפה דומה ליפו העתיקה. למיטב זכרוני אין דולמוש לשכונה.
שכונה יפה מאוד. אם יש אפשרות: חובה!חובה!חובה לעצור בדרך מימין במלון "קמפינסקי" הנקרא גם "צ'יראן הוטל" ארמון לשעבר!! שהפך למלון – מדהים וחובה!!! כמו כן לידו נמצא המלון המפואר באיסטנבול : "4 עונות" חובה לשתות קפה ולהתרשם מיופיו. חצו את הלובי לבית הקפה הנמצא על גדת המיצר.

היום 4 – "שייט בבוספורוס לים השחור"
למי שזוהי הפעם הראשונה שלו באיסטנבול, רצוי לעשות את השייט.
השייט יוצא מהמזח באמין אונו. שייט דיי ארוך, שייט בזיג זג מגדה לגדה. נחמד.רצוי לרדת בתחנה האחרונה "סרייאר", המגיעה לים השחור. לטייל לצלם ולחזור.

תמיד אחרי צהריים לשוטט במדרחוב "איסטיקלל גאטאסי" בכיכר טאקסים" המדרחוב הכי יפה בעולם !!! ברובע החדש. לעולם לא תשבעו, כשאתם בכיכר טאקסים הכנסו למלון מרמרה שבכיכר, עלו עם המעלית לקומה האחרונה (R ) "רוף". וצפו ביום וגם בלילה על נוף מדהים על העיר.

היום 5 – מתחם ה"בלו מוסק" "אייה סופיה" "בין בין דירקט" "גאלאטה טאואר" וה"טופ קאפי פאלאס"
למי שזוהי הפעם הראשונה שלו באיסטנבול, חייב גם אם הוא לא אוהב לבקר ב2 מוזיאונים. ב "טופ קאפי" וב"דולמה בחצ'ה".

(האתרים שציינתי הם במרחק 5 דקות הליכה אחד מהשני (פרט לדולמה בחצ'ה הנמצא בשכונת בשיקטאש)
ה"בלו מוסק" מסגד ענק. ללא עמודים פנימיים, בצבע כחול. כל האריחים בעבודת יד מהעיר "איזניק". חובה להתרשם ביופיו. הניסה ללא תשלום, לידו תבחינו ב"איה סופיה". כנסיה נוצרית בעבר ש"הוסבה" למסגד. כל ציורי הקיר כוסו, ועם הזמן נחשפו. אין צורך להכנס, די מיותר, מעבר לאיה סופיה בצידו השני של הכביש נמצאת אמת המיים של איסטנבול בשם:
"בין בין דראקט" (בתורכית: 1001 כמודים) חובה!! חובה!!!. קשה להבחין בכניסה. תראו "בוטקה" מעין עמדת שמירה, זוהי הכניסה. עלות הכניסה פרוטות. יורדים במדרגות לאמת המיים שהייתה בנויה מ 1001 עמודים ענקיים, ממש חובה!!! לא לפספס!!!
מוזיאון טופ קאפי. באותו מתחם מוזיאון מרשים. עם כל האוצרות של האימפריה העותומנית. תראו רק חלק מזערי - וגם הוא הרבה!

עם תום הסיור במתחם מומלץ לבקר ב"גאלאטה טאואר" (גאלאטה קולה) מצודה שהוקמה ע"י ונציאנים. יש בה תצפית מדהימה פנורמית על כל העיר המקסימה. ליד הכניסה למגדל נמצא בית הכנסת "נווה שלום" שהיו בו 2 פיגועים. למרות שהוא במרכז העיר, יש להגיע עם מונית.ואפילו לבקש ממנה להמתין.

היום 6 – "דולמה בחצ'ה פאלאס. "שוק בשיקטאש" שוק
הדגים "קום קאפי" ו"איסקודר"
הדולמה בחצה הוא מוזיאון חובה!!! הוא ממוקם בשכונת בשיקטאש. למרגלות כיכר טאקסים , על חוף הים. מעברו איצטדיון הכדור רגל של בשיקטאש. יש להגיע ב 8 בבוקר! ולרכוש כרטיסים לסיור הארוך. אם מגיעים מאוחר יותר – התור של כ 200 איש אבל...בסדר מופתי,וההמתנה ארוכה. זהו הארמון של הסולטנים. מסיירים בחדרים, פאר והדר, חובה!!!
כאן נפטר אטאטורק מיסד תורכיה החדשה, תבחינו בדעון גדול שעמד מלכת המציינת את שעת מותו. לאחר הסיור שאורך כשעה. ניתן לחצות את הכביש ולטייל בבזאר של בשיקטאש. קטן ונחמד. יש לחזור שוב לצד הכביש של המוזיאן, כ 200 מטר משם מזח של ספינות קטנות ובפרוטות תשוטו ל"אוסקודר" לצד האסייתי.(אתם בצד האירופי) שם כדאי לעשות קניות. מדרחוב ענק שרק מקומיים מגיעים אליו, כנ"ל המחירים.
תמיד רצוי לחזור לאיסטיקלל גאטסי הטקסים לסיור נוסף.

אם תרצו לבקר במסעדות דגים. עלו על הדולמוש לכוון בקיר קיוויי. ורדו ב"קום קאפי" – רק מסעדות דגים. אזהרה: יש להצביע על הדג , ולסגור מחיר מראש, אחרת שתשלמו כאוות נפשם...

ועוד....

באיסטיקלל גאטאסי. במדרחוב המתחיל בכיכר טאקסים חובה לבקר במהלך היום וגם בשעות הערב. חוויה מדהימה ושונה. תמיד תרצו לבקר שוב ושוב !!!
"האק מארכאז" קניון מדהים. ניתן להגיע מכיכר טאקסים יש רכבת תחתית חדישה ומרשימה. לבקש לרדת אחרי מספר תחנות. קניון מפואר ויפה מאוד.מומלץ.
החלפת מטבע – כן רצוי להחליף ב"ציינג" ברחבי העיר ולא בבנקים. נכון להיום דצמבר 2018 שער החליפין בעד 370 ש"ח (100$) תקבלו 560 לירות טורקיןת. המטבע נפל ואתם מוזמנים לחגיגת קניות אמיתית )

הערה: תוכלו לשאול אין סוף שאלות את המוכרים ולהתמקח, זה בסדר גם אם לא קניתם !!! אבל אם נקבתם במחיר והמוכר הסכים – אתם חייבים לקנות. מאוד מכוער לנקוב במחיר שאתם מסכימים לו ולא לרכוש לאחר מכן.

וסתם משהו מענין אודות אטאטורק מיסד תורכיה החדשה:
שמו גם "כאמל פאשה" הוא נולד בסלוניקי ביוון (כן,כן) שגרירות תורכיה ביוון מצויה בביתו של אטאטורק בסלוניקי. היה קצין בצבא ולחם נגד האנגלים שהפילו את האמפריה העותומנית,
מאימרותיו הידועות והמדהימות:
# העבר שלנו במזרח-העתיד שלנו במערב!
# הוא הפך את היום החופשי (מוסלמים) מיום שישי ליום ראשון !
# הוא אסר על כיסוי פנים לסטודנטיות בבתי הספר ובאוניברסיטאות !
# הוא הפך את הכתב הרשמי מערבית לאנגלית
(מדהים שמדובר במנהיג לפני 100 שנים)

לטעמי זוהי העיר היפה בעולם !!!
אם אקבל כרטיס טיסה פתוח לבחירה לכל יעד בעולם אבחר שוב ושוב באיסטנבול ! אני מבקר אחת לחודש באיסטנבול !

אני מלווה קבוצות לאיסטנבול ובורסה ואתם מוזמנים !
גם אם תסעו בלעדי לא תשאר שאלה ללא מענה!

לשרותכם בכל עת,
יוסי צרפתי – משוגע על איסטנבול !!!

המייל שלי: Kent3000@yahoo.com
נכתב לפני 4 שנים
איסטנבול מסלולים וקונים:  אגב! בשום פנים ואופן לא ברכב שכור! בלי צחוק ובשיא הרצינות: איסטנבול זו העיר הפקוקה בעולם! הנהגים שם טובים - אבל נהיגה פרועה וזהירה כאחד! קשה לנו לנהוג שם!
נכתב לפני 4 שנים
בקי ברי:  לפי שאתם ממשיכים לאיסטנבול, אני ממליצה על חופשת יאכטה בין האיים בריביירה הטורקית. זה פשוט חלום כל יום עוצרים ביעד אחר, מים צלולים בצבע טורקיז ונופים מהפנטים. תוכלו להתרשם מהאינסטגרם. בהצלחה! Bluyacht

קישור לאתר חיצוני

קישור לאתר חיצוני
נכתב לפני יותר משנה
על מנת להגיב עליכם
כתבות על טורקיה
טיפים לטייול בטורקיה
שאלות על טורקיה
הכתבה מאת סיון לי סרבר פורסמה בתאריך 19/10/22 5.0K צפיות
מה יש לעשות בטורקיה אנחנו מכירים אותה בעיקר כיעד של חופשת בטן-גב הכל כלול, זוכרים משהו מעומעם מכך שלא היה מומלץ להגיע אליה, אבל עכשיו אפשר כבר להגיד את זה: טורקיה חזרה להיות יעד רותח עבור הישראלים ויש לה מה להציע! ההמלצה שלנו: צאו מהמלון ותסקרו את השטח. אתם לא תאמינו כמה דברים פספסתם כל השנים. אז מה יש לעשות בטורקיה? ...המשך קריאה
כתבת המערכת פורסמה בתאריך 01/02/23 1.3K צפיות
אל-על בדרך לאיסטנבול חברת אל-על הודיעה על הפעלת קו ת"א-איסטנבול ובכך היא מצטרפת לשאר החברות הישראליות הטסות ליעד החם. ומה זה עושה למחירי הטיסה? >> ...המשך קריאה
כתבת המערכת פורסמה בתאריך 30/01/23 1.1K צפיות
טיסות נוספות לטורקיה לקראת העונה החמה, חברת התעופה הטורקית SunExpress מגבירה את פעילותה ומוסיפה קווים חדשים ליעדים בטורקיה שיהיו גם נקודות קישור מעולות לערים שונות באירופה >> ...המשך קריאה
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X