איך עושים את ניו זילנד בחודש

איתמר קוטלר
טיפ למטיילים ב: ניו זילנד (מדינה בפסיפיק)
הוסף למועדפים
עודכן לפני 7 שנים, תגובה אחרונה לפני יותר משנתיים
15 משתמשים אהבו את זה
הרבה אנשים "שפספסו" את ניו זילנד בשלב טיולי התרמילאים ורוצים להגיע אליה בשלב מאוחר יותר בחיים, מתחבטים בשאלת תכנון המסלול במדינה. איך מצליחים לדחוף בחודש את שלל הטיולים, המקומות והאטרקציות שיש לניו זילנד להציע (אני בכוונה מתייחס לחודש כזמן התכנון האופייני, כי זה בד"כ הזמן המקסימלי שניתן לקחת חופש ממקום עבודה מסודר). אחרי שהקדשנו זמן רב בתכנון ירח הדבש שלנו במדינה וחזרנו בתחושה שהצלחנו למצוות בצורה טובה את מה שיש לניו זילנד להציע, החלטנו לשתף את הידע והתובנות שצברנו בכדי לעזור לאחרים לתכנן טיול דומה.

כמה הערות ושיקולים שיש לקחת בחשבון כשמתכננים טיול לחודש בניו זילנד:

1. הטיול הולך להיות מאוד אינטנסיבי ואתם הולכים לבלות שעות ארוכות בנסיעות. צריכה להיות תכנית ברורה מה עושים כל יום וצריכות להיות אלטרנטיבות מוכנות למה עושים במקרה והתוכניות משתבשות בגלל בעיות מזג אויר (תופעה שכיחה ביותר בניו זילנד).

2. הטיול לא הולך להיות זול. את כמות האטרקציות שמטיילים אחרים עושים בחודשיים ויותר, אתם הולכים לעשות בחודש וזה הולך לעלות לכם לא מעט. יש שלושה נושאים שצריך לקחת בחשבון ביחס לתכנון התקציב : דלק, אטרקציות ומקומות לינה. אתם תצרכו הרבה דלק (בגלל מעברים תכופים ממקום למקום) ואתם תצטרכו לבחור איזה אטרקציות לעשות (ולקחת בחשבון שהאטרקציות בניו זילנד יקרות מאוד).

לגבי מקומות לינה צריך לקחת בחשבון שלא תמיד תוכלו לישון באכסניות של ה- BBH (בגלל תפוסה מלאה או שפשוט אין כאלה בחלק מהאזורים). אנחנו שילבנו במהלך הטיול לינה גם באכסניות, גם במוטלים ופה ושם גם ב- B&B יוקרתיים יותר. השורה התחתונה היא שממוצע שהעלות שלכם ללילה יהיה גבוה יותר ממוצע העלות של מי שישן כל הטיול באכסניות. אני אציין בסקירת המסלול מקומות לינה מומלצים במיוחד שישנו בהם.

3. יש כמה דברים שבכל זאת צריך לוותר עליהם. אנחנו בחרנו לוותר על הערים הגדולות ועל טרקים (אבל כן עשינו ימי טיול בודדים מתוך טרקים). מי שהדברים הללו חשובים לו במיוחד, יצטרך לוותר על דברים אחרים.

4. המסלול שתכף אני יציג לכם לחודש בניו זילנד הוא מסלול דומה מאוד למסלול שאנחנו עשינו, אבל הוא לא המסלול המדויק. אחת הסיבות היא שבטיול שלנו עזבנו באמצע המסלול את ניו זילנד לשבוע וטסנו לפולינזיה הצרפתית (בכל זאת ירח דבש) מה שקצת שיבש את הסדר ההגיוני של המסלול, אבל הסיבה העיקרית היא ששילבתי במסלול המוצג תובנות שהיו לנו מהשטח של דברים "שהייתי עושה אחרת" בפעם השנייה.
 
האי הצפוני - סה"כ 12 ימים

יום 1: יום נחיתה והתארגנות באוקלנד. אם נוחתים מוקדם ניתן להגיע למלון ולהסתובב קצת באוקלנד.

ימים 2-4 (שלושה לילות): נסיעה לכיוון צפון ניו זילנד. ממליץ לישון בעיירה פאיהיה. יום אחד נוסעים הלוך-חזור לצפון הרחוק ועושים את Cape Reinga ואת דיונות החול באיזור. ביום השני ניתן לעשות את השייט ב- Bay of Islands.

ימים 5-6 (שני לילות): נוסעים מהצפון לאזור הקורומנדל (הנסיעה תשרוף את רוב היום ותגיעו לקראת הערב). ביום שלמחרת ניתן לעשות מספר טיולים של שעה-שעתיים באזור ולקראת הערב להגיע לחוף ה-  Hot Water Beach המפורסם. מקום לינה מומלץ: Fern Lodge.

יום 7 (לילה אחד): נוסעים מהקורומנדל לרוטורואה (נסיעה קצרה יחסית של 3 שעות). במהלך היום ניתן לעשות מגוון פעילויות ברוטורואה ובערב ניתן לקחת חלק מאתר מארוחות הערב המסורתיות של המאורים. אנחנו השתתפו בארוחה של Mitai והיה נחמד. מקום לינה מומלץ ברוטורואה עם מארחים נחמדים במיוחד: Te Ngae Lodge.

ימים 8-10 (שלושה לילות): נוסעים מרוטורואה לטאופו. בדרך עוצרים בפארק המדהים Wai-O-Tapu שכולל פעילות וולקנית עשירה וגייזר שמתפרץ כל יום בשעה 10:00 בבוקר. הפעילות המרכזית בטאופו היא מסלול של יום שנקרא Tongariro Alpine Crossing ונחשב למסלול היום הטוב ביותר בניו זילנד. כדאי לקחת בחשבון שהכניסה למסלול מותנת במזג אויר ולכן קיים סיכוי מסויים שלמרות שיש לכם שני ימים אופציונליים בטאופו לעשות את המסלול, יתכן ועדיין תפספסו אותו בגלל בעיות מזג אויר (זה בדיוק מה שקרה לנו). ביום שבו אתם לא עושים את המסלול, ניתן לנסוע ליום טיול בהוביטון (שעתיים נסיעה לכל כיוון), האתר שבו צולם כפר ההוביטים בטרילוגיית שר הטבעות ובסרטי ההוביט. באיזור טאופו קיימים עוד מספר מסלולים ופעילויות של שעות בודדות שניתן לעשות אם נשאר זמן.

ימים 11-12 (לילה אחד): נוסעים לכיוון וולינגטון ועושים את הלילה באיזור. אם מגיעים מוקדם מספיק ניתן להסתובב בעיר הגדולה ובאזורים הסמוכים לה. למחרת בבוקר עולים על המעבורת לאי הדרומי. מקום לינה מומלץ Moana Lodge

האי הדרומי - סה"כ 19 ימים

ימים 13-14 (שני לילות): ישנים שני לילות בפיקטון ממנה ניתן לצאת לטיולי יום ב- Queet Charlot Trek. זהו טרק של מספר ימים אבל ניתן לבחור איזה מהטרק רוצים לעשות ואז סירה תיקח אתכם בבוקר לנקודת ההתחלה של אותו ותחזיר אתכם בערב. מקום לינה מומלץ בפיקטון: The buccaneer Lodge.

ימים 15-16 (לילה אחד): נוסעים לקאיקורה. אנחנו לא היינו שם אבל כל מי שחזר משם אמר שחבל לפספס. יוצאים משם לסיור של יום שלם לצפייה בדולפינים, לויוויתנים וכלבי ים.

ימים 17-19 (שלושה לילות): נוסעים לכיוון האבל טסמן ומתמקמים איפשהו באיזור (ניתן לישון בנלסון או קרוב יותר לפארק). יום אחד עושים חלק  מהטרק של האבל טסמן (באותה שיטה כמו קודם - סירה תיקח אתכם לנקודת ההתחלה של היום הנבחר ותחזיר אתכם בערב).  ביום נוסף עושים טיול יומי לאזור הגולדן ביי (לא לוותר על Wharariki Beach). אם נשאר זמן ניתן גם לטייל באיזור האגמים של נלסון. מקום לינה מומלץ (ואולי הכי טוב שהיינו בו בכל הטיול): Fraser Highlands.

ימים 20-22 (שני לילות): נוסעים לכיוון הקרחונים (נסיעה של יום שלם). בדרך עוצרים בסלעי הפנקייק לסיור של שעה וממשיכים בדרך. ניתן ללון בעיירות של כל אחד מהקרחונים (פוקס ופרנץ' ג'וזף) ולטייל בשניהן - הם נמצאים במרחק של 20 דקות נסיעה זה מזה. אנחנו בחרנו לישון בעיירה פוקס. כדאי גם לעשות טיול אגם מת'סון (אגם מראה). מקום לינה מומלץ בעיירה פוקס: Rainforest Motel .

ימים 23-25 (שלושה לילות): נוסעים לעיירה המקסימה - וואנקה. מקום מצויין לנוח קצת, להרגע ולהנות מהטבע המרהיב שמקיף את האיזור. לא כדאי לפספס את ה- Rob Roy Trek, מסלול טיול מרהיב ביופיו של כמה שעות ואת האטרקציות המקומיות בעיירה : Puzzling World ו- Cinema Paradiso. מקום לינה מומלץ בוואנקה: Archways Motel.

ימים 26-27 (שני לילות): נוסעים לעיירה טה אנאו, נקודת המוצע ממנה יוצאים לשייט במילפורד סאונד. ביום הטיול המלא שיש בין שני הלילות נוסעים את הדרך המרהיבה למילפורד סאונד (ועוצרים בדרך לצלם כל כמה עשרות מטרים), עולים על השייט במילפורד סאונד בשעות הצהריים (אורך כשעתיים)  וחוזרים בערב לטה אנאו.  אם יש זמן, ניתן לצאת מהעיירה לשייט במערה עם תולעים זוהרות.

ימים 28-30 (שלושה לילות): נוסעים לאזור הקטלינס (לטעמי האזור המיוחד ביותר בניו זילנד) בו ניתן לצפות בשלל בעלי חיים (דולפינים, פינגווינים, אריות ים ועוד) בסביבתם הטבעית. יש המון מסלולי טיול ונקודות תצפית באזור כך שבהחלט שווה להשקיע בו 3 ימים מלאים. לא כדאי לפספס את הביקור בשעות הערב ב- Curio Bay ולצפות בפינגוווינים חוזרים אל הקינים שלהם. מקומות לינה מומלצים בקטלינס: Owaka Lodge Motel ו- Lazy Dolphin Lodge.

יום 31 (הלילה האחרון): נוסעים את כל הדרך מהקטלינס לקרייסצ'רץ, עושיים את הלילה בעיר ולמחרת בבוקר טסים לאוקלנד ובחזרה הביתה.

זהו, זה מסלול הטיול שאני ממליץ עליו לחודש. מדובר במסלול עמוס, גדוש בחוויות וכזה שחוזרים ממנו הביתה בהרגשה שטעמתם (כמעט) מכל מה שיש לניו זילנד להציע. 
איתמר היה במקום בטיול זוגות בינואר 2012
אורן שרביט : תודה רבה. שמרתי בצד את הכתבה, נתת נקודות מעניינות ואני בטוח שנשתמש בחלקן בטיול שלנו בחודש הבא.
נכתב לפני 6 שנים
רונית מרשנסקי : טיפ מצויין. עושה המון סדר.
נכתב לפני 6 שנים
יניב גולן : אני אישית הייתי מוותר על Kaikoura. ראינו רק להקה של דולפינים שאפשר לראות בכל מקום. סתם עיירה יקרה. כנ"ל גם לגבי רוטורואה, לנסוע ישר לטאפו כשבדרך לעצור בכפר המאורי ביציאה מרוטורואה ולהתרשם איך המאורים חיו פעם.
נכתב לפני 6 שנים
צבי אלון : מה לגבי טיול בקרואן? מישהו שכך טייל יכול לתת טיפים?
נכתב לפני 4 שנים
איתמר קוטלר : היי צבי, הנה קישור להרצאה מלאה על ניו זילנד שכוללת המון מידע גם על טיול עם קראוון במדינה: קישור למידע באתר
נכתב לפני 4 שנים
סנדרה גוטמן : מה הסכום של טיול כזה של חודש ? כולל טיסה מאוסטרליה לא מישראל
נכתב לפני 3 שנים
איתמר קוטלר : לנו חודש בניו זילנד (לא כולל טיסות) עלה סדר גודל של 25,000 ש"ח. זה כלל לינה במקומות טובים, רכב שכור והמון אטרקציות שנדחסו לפרק זמן קצר יחסית.
נכתב לפני 3 שנים
ערן ברימן : איתמר, האם היית שוקל ויתור על האי הצפוני?
נכתב לפני 3 שנים
איתמר קוטלר : לא רואה מסלול בניו זילנד שמוותר על האי הצפוני (אלא אם כבר היית שם). אם יש מגבלת זמן, הייתי מקצר קצת את האי הצפוני ומוותר על אזורים מרוחקים באי הדרומי ששם מרחקי הנסיעה ארוכים יותר.
נכתב לפני 3 שנים
מורן וייס : היי איתמר, אנחנו יוצאים לירח דבש בניו זילנד של חודש ולאחר מכן שבוע בפולינזיה, הרבה הודות לטיפים שלך! מכיוון שחודש זה מעט צפוף - רציתי לדעת האם את כל הטרקים היומיים (דוגמת קווין שרלוט האבל טאסמן) מומלץ להזמין מראש את השאטלים/סירות או שאפשר לסגור את זה מיום לפני?
והאם לדעתך ניתן לוותר על Bay of Islands באי הצפוני ולמעשה להתחיל את האי הצפוני מקורמנדל ולרדת דרומה? תודה!
נכתב לפני יותר משנתיים
איתמר קוטלר : היי מורן, על אזור הביי אוף איילנדס אפשר לטעמי לוותר, אבל על האזור הצפוני של האי (נורת'למד) לא הייתי מוותר ולכן לא כדאי להתחיל מהקורומנדל ולרדת רק דרומה. טרקים אפשר לסגור מהיום למחר ולא צריך להזמין מראש.
נכתב לפני יותר משנתיים
מרדכי דויטש : האם ניתן לערוך טיול זה לא באמצעות רכב שכור ( מי שאינו מעוניין לנהוג) ולא באמצעות טיול מאורגן. אלא כנוסע עצמאי באמצעים אחרים. מהם האמצעים האחרים שניתן לערוך את הטיול וכמה להערתך יעלה טיול כזה לזוג.
נכתב לפני יותר משנתיים
איתמר קוטלר : יש בניו זילנד אפשרות לקנות מעין "חופשי-חודשי" לשירותים של תחבורה ציבורית למטיילים שמגיעים כמעט לכל מקום במדינה. לא מדובר בסיפור זול ולא בטוח שזה יותר משתלם כלכלית מהשכרת רכב.
נכתב לפני יותר משנתיים
מרדכי דויטש : איתמר תודה!
יש לך כתובת ששם ניתן לבדוק זאת יותר לעומק מבחינת תכנון ובצוע הערכת עלויות וכו'
תודה מרדכי
נכתב לפני יותר משנתיים
בכדי להוסיף תגובות עליכם להיות חברים באתר. לחצו כאן לרישום בחינם או להתחברות
טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
הוספת טיפ
הוספת שאלה
הוספת ציטוט לקיר המבקרים
הוספת חוות דעת
הוספת תמונות
הוספת סרטון וידאו
בחרו את סוג התוכן שתרצו להוסיף לאתר
בודפשט - הונגריה
16/09/20 - 09/09/20 (8 ימים)
מ- $63
טיסות לבודפשט, הונגריה בין התאריכים 16/09/20 - 09/09/20 החל מ- $63
ברטיסלבה - סלובקיה
17/09/20 - 05/09/20 (13 ימים)
מ- $69
טיסות לברטיסלבה, סלובקיה בין התאריכים 17/09/20 - 05/09/20 החל מ- $69
וינה - אוסטריה
13/09/20 - 05/09/20 (9 ימים)
מ- $69
טיסות לוינה, אוסטריה בין התאריכים 13/09/20 - 05/09/20 החל מ- $69
מילאנו - איטליה
08/07/20 - 01/07/20 (8 ימים)
מ- $73
טיסות למילאנו, איטליה בין התאריכים 08/07/20 - 01/07/20 החל מ- $73
פאפוס - קפריסין
12/12/20 - 23/11/20 (20 ימים)
מ- $87
טיסות לפאפוס, קפריסין בין התאריכים 12/12/20 - 23/11/20 החל מ- $87
קרקוב - פולין
12/02/21 - 09/02/21 (4 ימים)
מ- $98
טיסות לקרקוב, פולין בין התאריכים 12/02/21 - 09/02/21 החל מ- $98
אתונה - יוון
26/07/20 - 12/07/20 (15 ימים)
מ- $102
טיסות לאתונה, יוון בין התאריכים 26/07/20 - 12/07/20 החל מ- $102
ניס - צרפת
17/11/20 - 10/11/20 (8 ימים)
מ- $107
טיסות לניס, צרפת בין התאריכים 17/11/20 - 10/11/20 החל מ- $107
ברלין - גרמניה
07/12/20 - 28/11/20 (10 ימים)
מ- $111
טיסות לברלין, גרמניה בין התאריכים 07/12/20 - 28/11/20 החל מ- $111
סופיה - בולגריה
16/09/20 - 09/09/20 (8 ימים)
מ- $116
טיסות לסופיה, בולגריה בין התאריכים 16/09/20 - 09/09/20 החל מ- $116
פוזנן - פולין
13/12/20 - 10/12/20 (4 ימים)
מ- $127
טיסות לפוזנן, פולין בין התאריכים 13/12/20 - 10/12/20 החל מ- $127
ורשה - פולין
09/12/20 - 06/12/20 (4 ימים)
מ- $132
טיסות לורשה, פולין בין התאריכים 09/12/20 - 06/12/20 החל מ- $132
אמסטרדם - הולנד
04/09/20 - 27/08/20 (9 ימים)
מ- $140
טיסות לאמסטרדם, הולנד בין התאריכים 04/09/20 - 27/08/20 החל מ- $140
לרנקה - קפריסין
12/07/20 - 04/07/20 (9 ימים)
מ- $143
טיסות ללרנקה, קפריסין בין התאריכים 12/07/20 - 04/07/20 החל מ- $143
בוקרשט - רומניה
15/06/20 - 14/06/20 (יומיים)
מ- $145
טיסות לבוקרשט, רומניה בין התאריכים 15/06/20 - 14/06/20 החל מ- $145
טיפים נוספים מאת איתמר קוטלר
מידע מלא על שמורת פליטביצה
למטיילים בקרואטיה, אגמי פליטביצה
איתמר קוטלר
טיפים לטיול באיי סיישל
למטיילים באיי סיישל
איתמר קוטלר
התניידות והשכרת רכב באיי סיישל
למטיילים באיי סיישל
איתמר קוטלר
המקום הטוב ביותר באיסלנד לצפייה ...
למטיילים באיסלנד, בורגרפיורד אסטרי
איתמר קוטלר
כפרי הנופש Reka למשפחות בשווייץ
למטיילים בשווייץ
איתמר קוטלר
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים