דגל קניה

חגים ואירועים בקניה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
קניה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בקניה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר :

New Year's Day - השנה האזרחית החדשה נחגגת בקניה (כמו ברוב מדינות העולם)  ב- 1 לינואר וכוללת מופעי ראווה של זיקוקי דינור וחגיגות אל תוך הלילה, בעיקר בניירובי ובמומבסה.

מרץ :

East African Arts Festival - בחודש מרץ בכל שנה, ניירובי מארחת את פסטיבל אמנויות מזרח אפריקה, המושך אמנים וצופים מכל רחבי העולם. הפסטיבל אורך 3 ימים ומציג אמנויות רבות כמו מוזיקה, תיאטרון, אופנה, ספרות, אדריכלות, פיסול ומלאכות מסורתיות. 

אפריל :

Easter - בתחילת חודש אפריל (התאריכים המדוייקים משתנים מידי שנה) נחגג חג הפסחא במתכונת דומה לנהוג במקומות אחרים בעולם. זוהי תקופה עמוסה בקניה, בה מומלץ להזמין מקומות מראש במלונות.

מאי :

Labour Day - חג הפועלים נחגג בקניה ב- 1 למאי. ביום זה מתקיימים אירועים מיוחדים המציינים את יום העובדים בחלק מן הערים.

יוני :

Madaraka Day - יום זה החל ב- 1 ביוני מנציח את היום שבו השיגה קניה שלטון עצמי פנימי בשנת 1963, שקדם לעצמאות המלאה שקיבלה מבריטניה ב- 12 בדצמבר 1963. באותו היום מתקיים אירוע מרכזי גדול בניירובי, והרבה מסיבות רחוב ופיקניקים בפארקים הציבוריים.

יולי :

Eid al-Fitr (End of Ramadan) - עיד אל-פיטר הוא חג איסלאמי המציין את סיומו של חודש הרמדאן, חודש הצום המוסלמי. המועד משתנה בכל שנה מאחר והוא נקבע על פי לוח השנה המוסלמי. החגיגות כוללות בדרך כלל תפילות, תרומות לצדקה, וזמן איכות עם חברים ובני משפחה. החגיגות הגדולות ביותר מתקיימות לאורך אזור החוף שבו מתגוררת רוב האוכלוסייה המוסלמית של קניה.

אוגוסט :

International Camel Derby and Festival - פסטיבל ודרבי הגמלים הבינלאומי הם אירוע המתקיים בכל שנה בחודש אוגוסט, החל משנת 1990, בפאתי העיירה מארלאל שבצפון קניה. הבמרכז הפסטיבל מירוץ גמלים המתרחש על פני מספר ימים דרך אזורים מדבריים למחצה, ולצידו מירוצי אופניים, טיולי חמורים, בידור לילדים, ועוד.

אוקטובר :

Mashujaa Day (formerly Kenyatta Day) - יום זה הידוע גם כ"יום הגיבורים", הוא יום לאומי בקניה, המתרחש ב- 20 באוקטובר, ומכבד את כל מי שתרם למאבק על עצמאותה של קניה. 

נובמבר :

Mombasa Carnival - בכל נובמבר חוגגת העיר מומבסה את התרבות הקנייתית עם קרנבל לצד האוקיינוס ההודי. אמנים, רקדנים, מוזיקאים ובני שבטים נוהרים לקחת חלק בקונצרטים שמרכיבים את אחד האירועים השנתיים הגדולים ביותר של קניה. אחד מהמאפיינים העיקריים של האירוע הוא מצעד רחוב ותהלוכות המציגות את הזהויות השבטיות השונות ברחבי המדינה. ברחוב נפתחים דוכני אוכל ושתייה וגם מתנגנת מוזיקה לריקודים.

דצמבר :

Jamhuri Day - פירוש השם הינו "רפובליקה" בסוואהילית שכן ה- 12 בדצמבר הינוחג ציבורי המציין את הפיכתה של קניה לרפובליקה בשנת 1964. התאריך חשוב כפליים מאחר וקניה גם קיבלה את עצמאותה מבריטניה ב- 12 בדצמבר, 1963. יום זה נחגג בריקודים, תהלוכות ונאומים של פוליטיקאים. בנוסף, עיירות רבות מארחות מופעי תרבות, עם זיקוקים ומפגנים אוויריים.

Christmas Day - כמו בכל העולם, גם בקניה חוגגים את חג המולד ב- 25 בדצמבר (ואת ה- Boxing Day ביום שאחריו), המסמל את הולדתו של ישו. ברחבי קניה מתקיימים ביום זה אירועים דתיים כמו מזמורים קהילתיים, ובתים וכנסיות מעוטרים לכבוד החג.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים