דגל קניה

כסף ועלויות בקניה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
קניה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

כסף ועלויות בקניה

הטיול בקניה זול יחסית אך ברגע שמכניסים למשוואה את חוויית הספארי (שבשבילה מגיעים רוב המטיילים), העלות היומית קופצת בצורה מאוד משמעותית. לכן, כשמתכננים את הטיול לקניה כדאי לקחת בחשבון את עלויות הספארי שמותנות באם מדובר בעצמאי, מאורגן או פרטי, ומשך הזמן בו אתם רוצים לשהות בפארקים ובשמורות. אלו הם הפרמטרים שישפיעו  באופן המשמעותי ביותר על עלות הטיול כולו.
ספארי
ספארי עצמאי : היתרון המובהק של טיול ספארי עצמאי בקניה הוא ללא ספק חופש הפעולה. אתם לא תלויים בקבוצה או במסלול מאורגן מראש ולכן יכולים להתעכב יותר במקומות מסויימים או לחילופין לעבור ליעד אחר ברגע שמתחשק. העלות יכולה להיות נמוכה יותר מטיול מאורגן אם אתם חולקים רכב והוצאות עם עוד 2-3 מטיילים, אך במידה ולא, העלות מגיעה לעלות של טיול מאורגן ולעתים גם יותר. החסרונות לעומת זאת הם "כאב הראש" בתכנון, חוסר התמצאות בכבישים (הרעועים גם ככה), ולעתים גם תחושה של פספוס כאשר אין לצדכם מדריך ונהג המכירים את שגרת בעלי החיים. 
במידה ובחרתם לנסוע עצמאית לשמורות היפהפיות של קניה, קחו בחשבון שעלות כניסה לשמורת המסאי מארה לכל מטייל זר נעה סביב ה- 30$, כאשר היא כוללת שהות של 24 שעות. לינה בשטחי הפארק באתרי קמפינג ובלודג'ים נעה בין 100-300$ לזוג ללילה, ואילו השכרת רכב שטח קטן אינה פוחתת מ- 115$ ליום השכרה (יש לזכור להחזיר את הרכב עם טנק דלק מלא אם לא תחוייבו כפול על הדלק). 
 
ספארי מאורגן : לספארי מאורגן בקניה יתרונות רבים שכוללים נסיעה ב"ראש נקי" מאחר ואין צורך לתכנן ולדאוג לכל הפרטים הקטנים מראש, מה גם שנוחתים בביטחון למסלול מאורגן ומסודר. שלושת החסרונות העיקריים בטיול שכזה הם איבוד חלק מחופש הטיול (לטיולים המאורגנים קיים לוח זמנים בו על כל הקבוצה לעמוד בו), הסיכוי שהקבוצה לא תמצא חן בעיניכם, ועלויותיו הגבוהות (קיימת אפשרות לבנות מסלול עצמאי בעלויות נמוכות יותר מן המאורגן).
מחירי הספארי המאורגנים כוללים דמי כניסה לפארקים או לשמורות, נסיעה ברכבי שטח עם מדריך ונהג מקומיים המכירים היטב את הרגליהן של החיות, לינה בשטח ובבקתות, וגם אוכל ושתייה. ספארי בעלויות נמוכות כולל לינה באוהל בלבד וכמות אנשי צוות פחותה. ספארי בעלויות בינוניות ומעלה, מלין את המטיילים באוהלים יוקרתיים, ובלודג'ים בחדרים פרטיים. עלות יומית לספארי ברמת יוקר בינונית-גבוהה נעה סביב ה- 460$, ואילו העלות היומית לספארי ברמת יוקר יותר נמוכה נעה סביב ה- 240$.
ספארי פרטי : מי שמעוניין ליהנות להיתרונות של שני סוגי הספארי הקודמים, יכול לארגן ספארי פרטי עם אחת מן הסוכנויות המקומיות. משמעות הטיול הפרטי היא שהנכם מתכננים יחד עם החברה את המסלול אותו אתם רוצים, את אורך הזמן, וכל מה שתחפצו, והחברה דואגת לכל השאר. מאחר וזוהי האלטרנטיבה הכי יקרה, היא אינה פופולרית בקרב המטיילים בקניה. 
טיול עצמאי במדינה
תרמילאים : אם תשנו במלונות או בגסטהאוסים זולים (ותוותרו על שירותים פרטיים), תאכלו במסעדות פועלים מקומיות, ותתניידו באמצעות תחבורה ציבורית (בעיקר עם מטאטוס) או רגלית, תגיעו לעלות יומית שנעה סביב 12-20$ לאדם. הלינה היא למעשה ההוצאה הגדולה ביותר של הטיול העצמאי במדינה.
המטייל הממוצע : אם תלונו במלונות ברמה טובה, תאכלו במסעדות שמיועדות לתיירים (יש גם אוכל מערבי) ותבחרו באמצעי התחבורה הנוחים יותר, תגיעו לעלות יומית ממוצעת של 40-50$ לאדם ליום. שימו לב שאטרקציות כמו ספארי, צלילה וטרקים מודרכים עם סבלים, מקפיצות את העלויות באופן משמעותי. 
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים