דגל טנזניה

עונות לטיול בטנזניה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
טנזניה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול בטנזניה

מזג האויר בטנזניה הוא מזג אויר טרופי שמאפשר לטייל במדינה בכל ימות השנה. במהלך השנה ישנן שתי תקופות בהן יורדים גשמים בכמויות משתנות (חודשים נובמבר-דצמבר וחודשים מרץ עד אמצע מאי) כשבשאר החודשים כמעט ולא יורדים משקעים. האיזורים בצפון המדינה הם האיזורים הקרים ביותר ואילו בעיירות שנמצאות לאורך החוף מרגישים את הטמפרטורות הגבוהות ביותר. בזנזיבר אין בעיה לבקר לאורך כל ימות השנה ומזג האויר באי אינו משתנה באופן משמעותי.
עונות
ינואר - אמצע מרץ : עונה חמה ויבשה שנמשכת לתקופה קצרה בין שתי העונות הגשומות. זוהי עונה עמוסה בתיירים והמחירים עולים בהתאם. מומלץ מאוד שלא להגיע לאיזור בתחילת ינואר (השנה האזרחית החדשה) אז המוני תיירים שנמצאים בחופשות מגיעים לחווית הספארי ולחופי זנזיבר.

אמצע מרץ - מאי : בעונת הגשמים הארוכים יורדים משקעים רבים ועיתים הגשם יכול להמשיך ולרדת לאורך כל היום. מצד שני זוהי גם העונה בה הכל ירוק ופורח וגם מחירי המלונות יורדים באופן משמעותי.

יוני - ספטמבר : זוהי העונה היבשה ודווקא היא העונה הקרירה יותר. בעונה זו כמעט ולא יורדים משקעים וזהו זמן אידיאלי לטיול. חודשים יולי-אוגוסט נחשבים לחודשים העמוסים ביותר עם כמות גדולה מאוד של תיירים שמגיעים לאיזור ואלו גם החודשים הפחות טובים לביקור בשמורת הסנרגטי שכן חלק גדול מבעלי החיים נודדים בחודשים הללו לשטח השמורה שנמצא בקניה.

אוקטובר - מרץ : אלו חודשים קרירים ונעימים עם גשמים שיורדים לפרקים (אך לא למשך פרקי זמן ארוכים במיוחד). גם החודשים הללו הם זמן אידיאלי ולא עמוס במיוחד לטיול בטנזניה. לחלק מערי הבירה של המדינות השכנות ניתן באוטובוס ישיר / רכבת שיוצאים מדאר-א-סלאם. אם אתם מתכננים לבצע מעבר גבול ישבתי מומלץ מאוד לדאוג לויזה למדינה הרצויה מבעוד מועד או לפחות לוודא
בגדים וציוד
לצורך הטיול בטנזניה מומלץ לקחת גם בגדים קצרים לשעות היום וגם מעט בגדים ארוכים לשעות הערב והלילה אז יכול להעשות קריר. לצורך הספארי כדי מאוד להצטייד בכובע רחב שוליים ובמשקפי שמש להגנה מפני השמש ומפני האבק הרב שנמצא באויר בזמן הנסיעה. אם אתם ישנים בקמפינג כדאי להצטייד במטליות לחות ופנס לשעות החושך. מומלץ גם להביא משקפות לצפייה בציפורות ובחיות מרוחקות.

למטיילים בזנזיבר כדאי לקחת את כל האמצעים הקיימים להגנה מפני השמש כולל קרם הגנה עם מקדם גבוה במיוחד (השמש במקום שורפת במהירות בלי ששמים לב). כדאי להגיע עם כפכפים או נעלי שורש איתם ניתן להכנס לים. מומלץ מאוד שלא להכנס למים עם רגליים יחפות שכן יש באיזור הרבה מאוד סלעים וקיפודי ים.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים