דגל סין

חגים ואירועים בסין

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
סין
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בסין

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר :

New Year - כמו במקומות רבים בעולם, גם לסינים חשוב לציין את יום השנה האזרחית החדשה באירועים גדולים וחגיגות. יום השנה החדשה, החל ב- 1 בינואר, קרוי בסין Yuandan, קרי, "היום הראשון של השנה". הסינים מקבלים יום חופש, ויוצאים לחגיגות ופסטיבלים ברחבי המדינה.  


Harbin Ice and Snow Festival - פסטיבל חרבין הבינלאומי לפיסול בקרח ושלג הינו פסטיבל בינלאומי שנתי הנערך בעיר חרבין שבסין. הוא נערך מאז 1963, למעט שנים שבהן לא התקיים בעקבות מהפכת התרבות בסין. זהו אחד מארבעת הפסטיבלים הגדולים מסוגו בעולם ותיירים רבים מרחבי העולם מגיעים לצפות ביצירות המוצגות בו. באופן רשמי מתקיים הפסטיבל במשך חודש החל מה- 5 בינואר. בפועל נפתחות התצוגות בפסטיבל לפני המועד האמור ונמשכות לאחר מועד הסיום הרשמי של הפסטיבל, והכל כתלות בתנאי מזג האוויר.

Spring Festival  - פסטיבל האביב, המכונה גם ראש השנה הירחית, הינו אחד מן הפסטיבלים הסיניים המסורתיים החשובים והמפוארים ביותר, עם היסטוריה של למעלה מ- 4,000 שנים. במהלך הפסטיבל האורך כשבוע, מקודש ערך המשפחתיות על ידי חגיגת איחוד משפחתי עם פעילויות ותהלוכות רבגוניות ופרחוניות. בסין, לכל מקום יש את המסורות והפעילויות שלו בכדי לציין ולחגוג את פסטיבל האביב. בייג'ין, גואנגזו, שיאן ופינגיאו הם כמה מהמקומות הטובים ביותר להיות בהם במהלך שבוע הפסטיבל, אך אל תופתעו מעליית המחירים וכמות המקומיים.

Chinese New Year - ראש השנה הסיני הוא חג המקובל בסין ובמדינות אחרות בהם יש רוב סיני או אוכלוסייה גדולה של סינים, כמו סינגפור או טאיוואן. התאריך שבו נחוג החג משתנה משנה לשנה, מפני שלוח השנה הסיני נחוג על פי הירח; החג נחוג בדרך כלל בסוף חודש ינואר או בפברואר. מנהג מקובל בחג הוא קניית מתנות למשפחות ולמכרים, כגון קישוטים, מזון ובגדים. מנהגים נוספים בחג הם ניקיון וטיפוח הבית, וארוחת ערב משפחתית. מאכלים כמו ברווזים, חזירים, עוף ומעדנים מתוקים מקובלים לאכילה בחג. הסינים מאמינים כי שנה חדשה מביאה עימה מזל טוב, ולכן אחת מהברכות המקובלות ביותר בראש השנה הסיני היא "מזל טוב". את הברכות נהוג לכתוב על כרטיסי ברכה ולשלוח לאנשים קרובים ומכרים.


פברואר :

Lantern Festival - חג הפנסים (Yuanxiao Jie) מתקיים ביום ה- 15 לחודש הראשון בלוח השנה הירחי, בין החודשים פברואר ומרץ, ומציין את היום האחרון של חגיגות השנה הסינית החדשה. במהלך הפסטיבל, יוצאים ילדים בלילה עם פנסי נייר למקדשים ופותרים חידות על הפנסים. צבעם הדומיננטי של הפנסים הוא אדום שכן הוא מסמל מזל טוב.

מרץ :

International Women's Day - יום האשה הבינלאומי מתקיים ב- 8 למרץ, ומהווה חגיגה לנשים ברחבי העולם. הוא מצוין בכל שנה על מנת לזכור ולכבד את מאבקן של הנשים להשגת זכויות שוות. בסין, יום האישה הינו חג לאומי לנשים שזוכות לחצי יום חופש.

Arbor Day - חג האילנות של סין מתקיים בכל שנה ב- 12 במרץ בכדי לכבד את זכרו של ד"ר סון יאט-סן, מהפכן, מנהיג ופוליטיקאי סיני, שהדגיש את חשיבותם של היערות. בפברואר 1979, מועצת המדינה הסינית הציעה את התאריך הנ"ל כחג האילנות הסיני, ומאז נוטעים אזרחי סין עצים כחובה חוקית. זהו הט"ו באב הסיני.

אפריל :

Qingming Festival - פסטיבל צ'ינגמינג הינו פסטיבל סיני מסורתי המתקיים בכל שנה באפריל. תרגום שם הפסטיבל הוא "פסטיבל ברור ובהיר", שם המרמז על היותו פסטיבל ובו יוצאים האנשים החוצה ונהנים מבהירות השמיים ומפריחת האביב. למרות השם והפעילות הפופולרית במהלך הפסטיבל, משמעותו היא למעשה לכבד את זכרם של המתים, של שושלות סיניות. 

מאי :

Labor Day - יום הפועלים הבינלאומי, ובשמו הידוע יותר אחד במאי, מצוין ב-1 במאי כביטוי לסולידריות בין ארגוני עובדים וכביטוי למאבק למען תנאי עבודה טובים יותר. לפני שנת 2008, נחגג יום הפועלים בסין לאורך שלושה ימים. רוב מקומות העבודה, הכוללים את כל משרדי הממשלה, לוקחים 3 ימי חופש. 

Youth Day - יום הנוער מתקיים בכל שנה ב- 4 במאי והוא חוגג את קיומם של הצעירים בני למעלה מ- 14 שנים. מטרת היום הינה לעודד צעירים ללמוד קשה בכדי לתרום למדינה. בתי ספר בדרך כלל מארגנים באותו היום אירועים וטקסים להענקת מדליות.
 
יוני :

Children's Day - יום הילדים מצוין מידי שנה ב- 1 ביוני ומהווה פסטיבל לילדים בכל רחבי העולם. זהו יום בו לוקחות המשפחות את ילדיהם לביקור באתרי עניין רבים בכדי ללמוד יותר על התרבות וההיסטוריה הסיניים. 

Dragon Boat Festival - חג סירות הדרקון הוא חג מסורתי שנחוג בסין העממית, טיוואן, סינגפור ומלזיה. זהו אחד מן החגים הראשיים בלוח השנה הסיני. הוא נחוג בכל שנה ביום החמישי של החודש החמישי על פי לוח השנה הסיני, ולכן אין לו תאריך קבוע בלוח הגרגוריאני. על פי רוב יחול החג בסוף חודש יוני. הפסטיבל נערך לזכר המשורר הסיני צ'ו יואן שעל פי המסורת התאבד בשנת 278 לפנה"ס, כשקפץ לנהר במחאה על השחיתות שפשתה סביב בתקופתו. תושבי המקום יצאו לחפש את גופתו שנסחפה, והשתמשו בסירות בצורת דרקון על מנת להפחיד את הדגים ולמנוע מהם לאכול את גופת המשורר. במהלך החג נהוג לבקר באגם דונג-טינג שבדרום מחוז חונאן, שמה לפי המסורת נסחפה גופת צ'ו יואן. במהלך החג מתמלא האגם בסירות צבעוניות בצורות דרקונים ובמאות אלפי מבקרים. המאכל המזוהה ביותר עם החג הוא דזונג-דזה, מעין ממתק אורז דביק ממולא בשעועית אדומה ועטוף בעלי במבוק.

יולי :

CPC Founding Day - יום זה החל ב- 1 ביולי, הינו יום לייסודה המפלגה הקומוניסטית של סין. מאותו יום ואילך, חוגג העם הסיני את לידתה של המפלגה בכדי להעצים את חשיבותה. 

אוגוסט :

Army Day - ב- 1 באוגוסט בכל שנה מצוין יום הצבא בכדי להנציח את תרומתו של צבא השחרור העממי של סין עבור המדינה בעבר ובהווה. מנהיגים סיניים ואנשי ציבור מבקרים בבתיהם של יוצאי הצבא בכדי להראות דאגה ואיכפתיות, ומתקיימים בנוסף ימי עיון ומפגשים רבים עבור המשוחררים. 

ספטמבר :

Mid-Autumn Festival - פסטיבל אמצע הסתיו הוא חג האסיף הרשמי שנחגג על ידי סיניים ווייטנאמיים.  הפסטיבל מתקיים ביום ה- 15 לחודש השמיני בלוח השנה הסיני ולוח השנה הוייטנאמי, במהלך ירח מלא, שיוצא בין סוף ספטמבר לתחילת אוקטובר בלוח השנה הגרגוריאני. זהו פסטיבל עם הרבה חגיגות ואירועים המקרבים ומאחדים בתוך ובין משפחות.

אוקטובר :

National Day - היום הלאומי שלהרפובליקה העממית של סין, יום עצמאותה, נחגג בכל שנה ב- 1 באוקטובר ומציין את היווסדותה של ב- 1 באוקטובר 1949 בטקס בכיכר טיאננמן. היום הלאומי נחגג ברחבי סין במגוון רחב של חגיגות ממשלתיות המלוות במופעי זיקוקים וקונצרטים. מקומות ציבוריים כמו כיכר טיאננמן שבבייג'ין מעוצבים באופן חגיגי, ודיוקנאות של מנהיגים נערצים מוצגים לציבור.


מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים