דגל סין

כסף ועלויות בסין

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
סין
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

כסף ועלויות בסין

סין יקרה יותר משכנותיה, ובעיקר בעריה הגדולות והפופולריות כמו בייג'ין ושנחאי. מבחר המלונות והמסעדות הוא עצום כמו המדינה, כך שכל אחד יכול למצוא את רמת הטיול המתאימה לו כלכלית ואיכותית. הגורמים המייקרים של הטיול בסין הם בעיקר הנסיעות הבינעירוניות והכניסה לאתרי התיירות הפופולריים. ככלל אצבע, עלויות הטיול במזרח המדינה יהיו יקרות יותר מאשר במערבה, ולכן קחו בחשבון שהאומדן מטה יתבסס על טיול במקומות היקרים יותר של סין על מנת שתתכוננו לתרחיש הכלכלי ה"רע" ביותר. 

תרמילאים

עלות יומית
: כאמור, עלויות הטיול בסין אינן דומות לאלו שביתר מדינות המזרח הרחוק. אם אתם לנים במעונות עם חדרים משותפים, מתניידים באמצעות רכבות, אוטובוסים ואופניים, אוכלים בדוכני רחוב או במסעדות מקומיות ופשוטות, ומתאפקים לא לבזבז מעבר לצריך, תוכלו להסתדר עם כ- 35 דולרים ביום (בסביבות 200 ¥), אך לא בקלות מירבית. זוהי עלות יומית ללא מפונקים שביניכם. ואם מתאפשר, אל תשכחו להוציא כרטיס סטודנט. הוא מוזיל עלויות במבחר של אתרים מרכזיים, לעתים עד 50 אחוזים.

לינה : אפשרויות הלינה בסין רבות ומרובות, מלינה בחדרים משותפים ועד מלונות פאר, כשעם הזמן הן מתפתחות יותר ויותר. האפשרויות הזולות ביותר לחדרים כוללות לינה בהוסטלים, אכסניות ובמעונות עם חדרים משותפים, כאשר מיטה בחדר משותף עשויה לעלות בסביבות ה- 10 דולרים (כ- 65 ¥), ואילו חדרים זוגיים פי 3 פחות או יותר. אם תחליטו לנסוע מעיר לעיר בנסיעה לילית, תהיה זו עוד דרך טובה לחסכון בלינה. במלונות ובחדרים הזולים מומלץ לבדוק אם יש מים חמים, וגם את תקינות השירותים והמקלחת, אך בגדול הם מהווים פתרון נוח וטוב למוגבלי התקציב. ניתן להתמקח על המחיר ללילה, בעיקר אם אתם מתכוונים לשהות במקום במשך מספר לילות. יתרון נוסף בחדרים משותפים הוא כמובן היכולת להכיר מטיילים נוספים, שותפים לנסיעה, ולהחליף עימם חוויות ורשמים מהטיול.

ארוחות : דוכני הרחוב ומסעדות הפועלים ידועים כארוחות הזולות ביותר, כשמנת נודלס למשל עשויה לעלות כדולר אחד בלבד (בסביבות 7 ¥), ובקבוק מים עשוי לעלות קצת פחות. בגדול, אפשר לעבור בכיף יום שלם עם בטן מלאה וחיוך על הפנים בעזרתם של 12 דולרים פחות או יותר (כ- 70 ¥). אין צורך להשאיר טיפ.

נסיעות : ישנו הבדל גדול בעלויות הנסיעות הבין-עירוניות והפנים-עירוניות. בנסיעות הבינעירוניות המחיר תלוי במרחק שבין היעדים, באמצעי התחבורה, בחברה ובסוג המחלקה. בגדול, נסיעה בין-עירונית באוטובוס עשויה לעלות כ- 12 דולרים (בסביבות 75 ¥), ואילו נסיעה ברכבת עשויה לעלות פי 2 ואף יותר (בהתאם לסוג הרכבת והמחלקה שבחרתם). התניידות בתוך הערים באמצעות רכבת תחתית, אוטובוסים ואופניים, עולה כדולר וחצי ליום (בסביבות ה- 10 ¥).

אטרקציות תיירותיות : כניסה לאתרי התיירות השונים עשויה לייקר משמעותית את עלויות הטיול, שכן עלות ההוצאות ליום על אטרקציות תיירותיות עשויה להגיע לעתים עד לכ- 80 דולרים (בסביבות 500 ¥). כניסה לעיר האסורה למשל עולה כ- 10 דולרים (בסביבות ה- 60 ¥), ואילו ביקור בצבא הטרקוטה עשוי לעלות כ- 15 דולרים (בסביבות ה- 90 ¥), כשהמחירים עולים ויורדים בהתאם לעונות התיירות והחגים.


המטייל הממוצע 

עלות יומית : לטיול נוח יותר תוך לינה בחדרי מלון בחדרים זוגיים, אכילה במסעדות בינוניות, והתניידות בין ערים באמצעות רכבות במחלקות היקרות יותר, ובמוניות בתוך הערים, תגיעו להוצאה יומית של כ- 80 דולרים (בסביבות 500 ¥). אם אתם מכניסים למשוואה גם טיסות פנימיות, ומתפנקים מידי פעם בחדרים יותר איכותייים ובמסעדות יותר אקסקלוסיביות, תוכלו גם להגיע לתקציב יומי של כ- 120 דולרים (בסביבות 740 ¥),  והשמיים הם הגבול.

לינה : לא תמצאו כל בעיה למצוא חדרים ב- 35 דולרים (כ- 200 ¥), וכמובן שאם התקציב גדל, כך פוחתת הבעיה. מלונות הארבעה כוכבים בסין הם סבירים ונקיים, ואילו ה- 2-3 כוכבים לא מבטיחים תמיד איכות, תחזוק וסטריליות. ללילה במלון ארבעה כוכבים תצפו להוציא בין 40-100 דולרים (בסביבות 250-600 ¥), כשבעזרת האינטרנט תוכלו למצוא דילים לא רעים בכל סוגי ורמות המלונות. ותמיד תוכלו לשלם גם 330 דולרים על מלון חמישה כוכבים (כ- 2,000 ¥).

ארוחות : ארוחה במסעדה בינונית עשויה לעלות כ- 7 דולרים (בסביבות ה- 45 ¥), כשמבחר המסעדות רחב ומגוון. אם מתחשק לכם להתפנק כמו בעשירון העליון, תמיד תוכלו לבחור מבין אחת ממסעדות היוקרה של בייג'ין או שנחאי, ולסעוד ארוחת גורמה בעלות של 130 דולרים וצפונה (כ- 800 ¥). ובניגוד למסעדות הפועלים הפשוטות, כאן אל תשכחו להוסיף טיפ.

נסיעות : נסיעה של כעשרים דקות במונית בעריה הגדולות של סין, עשויה לעלות כ- 3.5 דולרים (בסביבות ה- 20 ¥). אם תרצו לשכור רכב עם נהג ליום אחד באזוריה המרוחקים יותר של המדינה, זה כבר יעלה לכם בסביבות ה- 25 דולרים (כ- 150 ¥).

טיסות פנימיות : בשל גודלה, טיסות פנימיות בסין לעתים בלתי נמנעות בקרב המבקרים הקצרים בזמן אך הפחות קצרים בכסף. טיסות הפנים בסין אורכות כשעתיים בממוצע ומהוות את כלי התחבורה העיקרי להתניידות בין חלקיה המרוחקים, ויש הרבה מהם. עלות כרטיסי הטיסות הפנימיות סבירה ביותר, וברגעים האחרונים היא אף יורדת וכוללת מבצעים והנחות כמעט בכל פעם. טיסה ישירה מבייג'ין לגואנגזו למשל, האורכת כשלוש שעות, עשויה לעלות בסביבות ה- 180 דולרים (כ- 1,100 ¥), ואילו טיסה ישירה מגווילין לשנחאי למשל, האורכת כשעתיים ורבע,  עשויה לעלות בסביבות ה- 70 דולרים (כ- 430 ¥). 
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים