דגל הודו

חגים ואירועים בהודו

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
הודו
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בהודו

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
מרבית החגים, הפסטיבלים והאירועים המתרחשים בהודו נקבעים ע"פ לוח השנה ההינדי / המוסלמי / הטיבטי. על כן התאריכים הרשומים מטה אינם קבועים וייתכנו שינויים בהתאם לשנה.

ינואר :

Bikaner Camel Festival - בתחילת ינואר מתקיים בביקאנר שבראג'סטאן פסטיבל להאדרת הגמל. במהלך הפסטיבל מתקיימת תהלוכת גמלים המקושטים בבדים צבעוניים, תחרות יופי של גמלים, מופעי ריקוד, אקרובטיקה, מוסיקה ופולקלור.

Kumbha - Mela Festival - פסטיבל הנערך אחת לשלוש שנים בסבב בין הערים Haridwar, Allahabad, Ujjain, Nasik. ע"פ המיתולוגיה ההינדית נשפכו ארבע טיפות דם בקרב בין האלים לשדים. הטיפות הללו קידשו את ארבעת הערים בהם נפלו ועל כן חוגגים את הפסטיבל בערים הללו. הפסטיבל הבא יערך בסוף ינואר 2013 בעיר Allahabad .

Makar Sakranti - פסטיבל העפיפונים הבינלאומי הנערך בכל ינואר בעיר Ahmedabad שבמדינת Gujarat.

יום הרפובליקה - ב-26 לינואר חוגגים בדלהי (בשדרות Rajpath) את היום בו הפכה הודו לרפובליקה ע"י מצעד של הצבא ההודי, ריקודי פולקלור ומטס של חיל האוויר ההודי.

מרץ :

International Yoga Festival - בשבוע הראשון של מרץ חוגגים באשראם Parmath Niketan שברישיקש את שבוע היוגה הבינלאומי. במהלך הפסטיבל יתקיימו סדנאות, הרצאות ופעילות יוגית ומדיטטיבית לקהל הרחב. במהלך הפסטיבל ניתן לשהות באשראם עצמו.

Holy Festival - בסוף פברואר- תחילת מרץ חוגגים בני ההינדי את פסטיבל ההולי. הפסטיבל נפתח בערב החג, במדורה גדולה וממשיך למחרת היום במלחמות צבע. בסוף החג מתכנסים המאמינים לאורך הנהרות (בעיקר הגנגס) לטבילה המונית ולשטיפה של הצבע.

יוני :

Ratha Yatra - פסטיבל הינדי הנערך בחודשים יוני או יולי בעיר Puri שבמדינת Odisha. במהלך הפסטיבל מתקיימת תהלוכת ענק בה נגררים שלושה קרונות דמויי מקדש בכל רחבי העיר ע"י בני העיר ומאמינים רבים המגיעים מכל רחבי תבל.

יולי :

יום ההולדת לדלאי לאמה - הדלאי לאמה ה-14 הוגלה מטיבט וקבע את מושבו בעיר Dharamsala שבצפון הודו. בחודש יולי חוגגים הגולים הטיבטים את יום הולדתו ועורכים לכבודו משתה, הופעות מוסיקה וסמינרים שונים.

אוגוסט :

יום העצמאות ההודי - ב-15 לאוגוסט חוגגים ההודים את עצמאות המדינה מידיהם של הבריטים. היום מלווה במנהג של הפרחת עפיפונים (מסמלים את החופש והשחרור) וטקסים ממשלתיים.

Ganesh Chaturthi - יום הולדתו של האל גאנש נחגג ברחבי העולם ההינדי במשך 10 ימים במהלך חודש אוגוסט. החגיגות הצבעוניות והשמחות ביותר הן באזור מומבאי, במדינת Maharashtra.

Snake Boat Race Nehru Cup - מרוץ הסירות הגדול נערך בעיר Alapi שבמדינת Kerala בשבת השנייה של חודש אוגוסט.

ספטמבר :

פסטיבל סוף הקיץ - בעיר לה שבחבל לאדק מתקיימות חגיגות בתחילת חודש ספטמבר לציון סיומו של הקיץ. מקומיים רבים, כפריים ועירוניים, בלבושם המסורתי והססגוני מתכנסים במרכז העיר, ופוצחים בשירה ובריקוד. כמו כן מתקיימות תהלוכות, תחרות יופי, חץ וקשת, משחקי פולו ועוד.

אוקטובר :

Dussehra Festival - הפסטיבל נחגג בכל הודו בתחילת חודש אוקטובר ע"י המאמינים ההינדים. במהלך הפסטיבל נהוג להכין בובות ענק של האל ראמה (Rama) והמלך האכזר ראוונה (Ravana) ולירות חיצים בדמות ראמה המלך האכזר. יום זה מסמל גם את תחילתו של החורף.

Diwali Festival - פסטיבל הינדי הנחגג ברחבי הודו בסוף אוקטובר. החג מסמל את חזרתו של האל ראמה לאחר שנים רבות בגלות. הפסטיבל נערך 5 ימים ובמהלכו מתקיימים מופעי זיקוקי די נור, טקס הדלקת נרות ואורות, וטקס החלפת וחלוקת מתנות.

Pushkar Camel Fair - יריד הגמלים בפושקר שבמדינת ראג'אסטאן נערך בין החודשים אוקטובר לנובמבר. לאורך חמישה ימים מתקיים "שוק בשר" בו המקומיים קונים ומוכרים את חיות הבית שלהם ובעיקר גמלים. בסוף ימי הקנייה נערכת תהלוכה של הגמלים, מקושטים וצבעוניים וכן גם תחרויות יופי של הגמלים. זהו יריד צבעוני והמוני המציג את הגמלים אך גם את יכולות הקישוט המופלאות של בני האזור.

דצמבר :

חג המולד - ב-25 בדצמבר חוגג העולם הנוצרי את הולדת ישו. בהודו ישנה קהילה נוצרית אך החגיגות הנערכות במדינות Kerala, Goa הן בעיקר לכבוד התיירים הרבים הפוקדים את החופים בחופשת חג המולד שלהם. במקומות אלו מתקיימות מסיבות חוף המוניות הכוללות מוסיקת טראנס, אווירת חופש וטירוף.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים