דגל הודו

עונות לטיול בהודו

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
הודו
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול בהודו

הודו היא תת יבשת וככזאת מזג האוויר בצפון הוא תמיד שונה מזה שבדרום. עובדה זו מאפשרת לטייל בהודו בכל חודשי השנה, כשקר בצפון יורדים לדרום וכשחם בדרום עולים לצפון. קירבתה של הודו לקו המשווה (בדומה לישראל) מחלקת בצורה כללית את החודשים מאי- ספטמבר לחודשים חמים ואת החודשים אוקטובר- אפריל לחודשים קרים. בניגוד לישראל תמצאו כאן גם את העונה הרטובה בין החודשים יוני- ספטמבר. בתקופה זאת תוקפות את המדינה סופות מונסון מלוות בלחות גבוה וגשמים עזים.
עונות
לא תמצאו עונה אחת המתאימה לביקור בכל המדינה ולכן החלוקה כאן היא לפי אזורים ולא לפי עונות. לכל אזור החודשים המתאימים לביקור בו.

דרום הודו : כדאי לבקר במדינת אנדרה פראדש ודרומה בין החודשים אוקטובר ועד מרץ. בניגוד לשאר הודו הנמצאת ב"חורף", דרום הודו בחודשים הללו נעימה, ולא חם מדי. בשל מזג האוויר הנוח סביר כי לא תהיו התיירים היחידים על החוף ולכן קחו בחשבון כי ביקור בתחילת העונה יהיה רגוע יותר מאשר במהלכה או בסופה.

מרכז הודו : אזור מרכז הודו מומלץ לטיול בעיקר בחודשים נובמבר עד ינואר בהם הטמפרטורות יורדות ונעים יותר לטייל במיוחד במדינת ראג'אסטאן המדברית. 

צפון הודו : החודשים המומלצים לטיול באזור זה הם מרץ עד אוקטובר כאשר כדאי לעלות צפונה בהדרגה עם הקיץ המתקרב ובא. שימו לב כי מדינת לה יכולה להיות סגורה גם בחודשים הללו ולכן כדאי לברר קרוב למועד הטיול האם ניתן לטייל באזור.
בגדים וציוד
ההודים אוהבים לנעוץ מבטים בכולם אך בייחוד בנשים המערביות. לכן כדאי להתלבש באופן צנוע ולא מנקר עיניים וזאת בכדי לא להיות מוקד העניינים. למטיילים בתקופת הקיץ מומלץ להצטייד בבגדים קלים ונוחים שכן הטמפרטורות יכולות לעבור את ה-40 מעלות. לאלו המטיילים בחורף, ביגוד חם ונעליים המסוגלות להתמודד עם מים ולכלוך הם ציוד חובה. בכל עונה כדאי להביא מטרייה ומעיל גשם שכן הגשם יכול להפתיע ולהישאר מספר ימים. מלבד ביגוד כדאי להצטייד גם בנעלי הליכה ובגדים לטרקים או בבגד ים וקרם הגנה, בהתאם לאופי הטיול שלכם. לאלו המטיילים בתקציב דל כדי להצטייד בציפה של שמיכה אליה אפשר להשתחל באוטובוס שינה או בתא הרכבת בו אתם ישנים. לא כדאי לבוא במגע ישיר עם המזרנים שבאוטובוסים, ברכבות או בהוסטלים וזאת מחשש למחלות עור שונות. מלבד כל אלו, זכרו כי הודו היא מדינה גדולה ובכל מקום תוכלו להצטייד בכל מה ששכחתם להביא מהבית ואף יותר. 
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים