אטרקציות בטוקיו

אטרקציות ופעילויות בטוקיו

אודאיבה
אודאיבה (Odaiba): אודאיבה הוא אי מלאכותי גדול במפרץ טוקיו, יפן, מעבר לגשר הקשת בענן ממרכז טוקיו. בתחילה נבנה אודאיבה לצרכי הגנה בשנות 1850 אך מאז שנות 1990 פותחה כאזור מסחרי, מגורים ופנאי מרכזי. בתי מלון וקניונים נפתחו, מספר חברות גדולות (כולל Fuji TV) העבירו את המטה שלהם לאי, וקישורי התחבורה הציבורית לאזור השתפרו. כיום, אודאיבה היא יעד קניות וביקורים פופולרי הן עבור תושבי טוקיו והן עבור תיירים. בין אתרי המשיכה העיקריים ניתן למצוא את אולפני הטלוויזיה של רשת פוג'י, גשר הקשת בענן שמחבר את אודאיבה ללב טוקיו, מרכז הקניות Decks Tokyo Beach הכולל את "סגה ג'ויפוליס" והונג קונג הקטנה, מרכז הקניות "אקווה סיטי", "מצודת ונוס" – מרכז קניות המבוסס על נושא ונציה, "טוקיו זפ" – מועדון לילה ואולם מופעים, בין הגדולים בטוקיו, "דאיקנרנשה" - גלגל ענק, השני בגודלו בעולם לאחר לונדון איי, המעיינות החמים של "אואדו-אונסן-מונוגאטארי", "טוקיו ביג סייט" – מרכז התערוכות הבינלאומי של טוקיו, אחד משני החופים בעיר טוקיו (הרחצה לא מומלצת) ביחד עם פארק קאסאי רינקאי במחוז אדוגאווה שבטוקיו ו"מיראיקאן" - המוזיאון להמצאות ומדעי העתיד.
  

גינזה
גינזה (Ginza): גינזה היא שכונה ברובע צ'ואו בטוקיו הידועה כאזור יוקרתי של העיר ומפורסמת בזכות ריכוז של חנויות כלבו, חנויות אופנה, מסעדות ובתי קפה. גינזה מוכרת כאחד מאזורי הקניות היוקרתיים ביותר בעולם. רבים מבתי האופנה הבולטים מפעילים בגינזה חנויות גדולות ובמקום הריכוז הגדול ביותר של חנויות מותגים מערביות ביפן. בין המותגים הבינלאומים להם סניף בגינזה (רשימה חלקית ביותר): שאנל, גוצ'י, כריסטיאן דיור, לואי ויטון, אברקרומבי אנד פיטץ' ורבים נוספים. בגינזה אף חנויות ענק של חברות אלקטרוניקה, בהן סוני ואפל.בכל שבת וראשון, בין השעות 12:00-17:00, הרחוב הראשי העובר דרך גינזה נסגר לתנועת כלי רכב, מה שמאפשר לאנשים ללכת בו בחופשיות. ביפנית זה נקרא "הוקושה טנגוקו" (Hokosha Tengoku) או הוקוטן בקיצור (Hokoten), פשוטו כמשמעו "גן עדן להולכי רגל".

  

גן האמה ריקיו
גן האמה ריקיו (Hama Rikyu Gardens): גני האמה ריקיו הם פארק ציבורי ברובע צ'ואו שבטוקיו, יפן. הפארק הממוקם בפתחו של נהר סומידה, נפתח ב- 1 באפריל 1946. זהו פארק מטופח המתפרש על גבי 250,165 מ"ר סביב אגם שיאואירי (Shioiri), ומוקף בתעלה מלאה במים ממימי מפרץ טוקיו. מבקרים יכולים גם לעצור ולהתרענן בבית תה בנאקאשימה (Nakashima) הממוקם במרכז האגם, המציע מאטצ'ה וממתקים יפניים באמצעות טקס תה מסוגנן. לגנים פרחים ססגוניים ומרהיבים לכל עונה.  

המוזיאון הלאומי של טוקיו
המוזיאון הלאומי של טוקיו (Tokyo National Museum): המוזיאון הלאומי של טוקיו, שהוקם בשנת 1872, הוא המוזיאון הלאומי היפני העתיק ביותר. המוזיאון אוסף, משכן, ומשמר אוסף מקיף של יצירות אמנות וחפצים ארכאולוגיים של אסיה, תוך התמקדות ביפן. המוזיאון מחזיק מעל 110,000 פריטים, הכוללים 87 נכסי אוצר לאומי יפניים ו- 610 נכסי תרבות חשובים (נכון ליולי 2005). המוזיאון עוסק בנוסף במחקר ומארגן אירועים חינוכיים הקשורים לאוספיו. 

המוזיאון ממוקם בפארק אואנו בטאיטו, טוקיו. באזורו ניתן למצוא מסעדות וחנויות, כמו גם תערוכות חיצוניות בחלל הפתוח וגן שבו מבקרים יכולים ליהנות מהנוף העונתי. אוספי המוזיאון מתמקדים באמנות יפנית עתיקה ובאמנות אסיה לאורך דרך המשי. ישנו גם אוסף גדול של אמנות גרקו-בודהיסטית. כל המידע מסופק ביפנית, סינית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, קוריאנית וספרדית. 

הר פוג
הר פוג'י (Mount Fuji): הר פוג'י הוא הר געש במרכז האי הונשו, הגדול באיי יפן. זהו ההר הגבוה ביותר ביפן, והוא מתנשא לגובה של 3,776 מטרים. ביום נאה ניתן לראות את ההר מטוקיו הנמצאת במרחק כ- 100 קילומטרים. ההר הינו הר געש פעיל, והתפרצותו האחרונה ארעה בשנת 1707. להר פוג'י מקום מיוחד בתרבות היפנית, והוא מקודש בעיני היפנים. במשך מאות שנים ההעפלה על ההר הייתה טקס דתי, כתות מסוימות סגדו להר לבדו, וציירים יפנים רבים הנציחו את ההר בסדרות ציורים מפורסמות. היום, הר פוג'י מהווה אתר תיירותי מהפופולריים ביפן, וכ- 200,000 איש עולים לפסגת ההר מדי שנה. 

מגדל טוקיו
מגדל טוקיו (Tokyo Tower): מגדל טוקיו הוא מגדל תקשורת ותצפית הממוקם בפארק שיבא שברובע מינאטו-קו שבטוקיו, יפן. גובה המגדל 333 מטרים, והוא מגדל תומכות הפלדה הגבוה בעולם, אף יותר ממגדל אייפל. המגדל המבנה השני בגובהו ביפן. המגדל נבנה בהשראת מגדל אייפל, והוא צבוע בצבע כתום בינלאומי לבטיחות אווירית. בניית המגדל החלה ביוני 1957, והוא נפתח ב-23 בדצמבר 1958, ומאז שנפתח ביקרו בו מעל ל-150 מיליון תיירים. המגדל בבעלות חברת ניפון וההכנסות ממנו מגיעות מתיירות והחכרת שידורי האנטנה. 

מוקד המשיכה הראשון לתיירים במגדל הינו ה- "FootTower" , בניין בן 4 קומות, המוצב ישירות למרגלות המגדל, ובו מסעדות ומזנונים, חנויות, מוזיאונים וגלריות. מעליות הממוקמות בקומה הראשונה של ה- "FootTower" מגיעות לשני אזורי תצפית מרכזיים, בעלי שתי קומות. בקניית כרטיס נוסף יכולים המבקרים להמשיך במעלית נוספת לאזור תצפית גבוה יותר. 

מקדש אסאקוסה
מקדש אסאקוסה (Asakusa Shrine): מקדש אסאקוסה (אסאקוסה-ג'ינג'ה), הידוע גם כסנג'ה סאמא ("מקדש שלושת האלים"), הוא אחד ממקדשי השינטו המפורסמים ביותר בטוקיו, יפן. המקדש הממוקם באסקוסה, מכבד את שלושת הגברים שייסדו את סנסו-ג'י (מקדש בודהיסטי עתיק, העתיק ביותר בטוקיו, שגם כן ממוקם באסאקוסה). מקדש אסאקוסה הוא למעשה חלק מקיבוץ גדול יותר של מבנים מקודשים באזור. ניתן למצוא אותו בצד המזרחי של סנסו-ג'י ברחוב המסומן בטוריאי גדול עשוי מאבן, שער יפני מסורתי אותו ניתן למצוא בכניסה למקדשי שינטו רבים. 

מקדש מייג
מקדש מייג'י (Meiji Shrine): מקדש מייג'י, הממוקם בשיבויה, טוקיו, הוא מקדש שינטו המוקדש לרוחות של הקיסר מייג'י ואשתו, הקיסרית שוקן. הוא ממוקם ביער ובו כ- 120,000 עצים מכ- 365 מינים שונים, שנתרמו על ידי אנשים מכל רחבי יפן, כאשר הוקם המקדש. את היער פוקדים מבקרים רבים כפינה לאתנחתא ובילוי במרכז טוקיו. המקדש עצמו מורכב משני מתחמים עיקריים: נאיין (Naien) וגאיין (Gaien). נאיין הוא המתחם הפנימי, במרכז מבני המקדש וכולל מוזיאון אוצר המכיל מאמרים של הקיסר והקיסרית. גאיין הינו המתחם החיצוני, הכולל את גלריית התמונות מייג'י המכילה אוסף של 80 ציורי קיר גדולים הממחישים אירועים בחייו של הקיסר ובת הזוג שלו. מתחם זה כולל גם מגוון רחב של מתקני ספורט.

  

פארק קוגאני
פארק קוגאני (Koganei Park): פארק קוגאני הוא פארק מטרופוליני בטוקיו, עם כניסות מקוגאני סיטי, קודאירה סיטי, נישהיטוקיו סיטי, ומוסאשינו סיטי. פארק קוגאני, הפארק השני בגודלו באזור המטרופולין של טוקיו, הוא מוקד משיכה לתושבים מקומיים ותיירים רבים. הזנים הרבים של עצי השזיף בפארק פורחים בחודשי מרץ ועצי הדובדבן באפריל, ומספקים תפאורה יפהפייה לחובבי הפעילות הגופנית, לצלמים, לאוהבי הפיקניק, ולשוחרי הטבע. 

מוזיאון האדריכלות הפתוח אדו-טוקיו שבפארק, שנפתח במרץ 1993, כולל מבנים אופייניים לתקופות הסטוריות שונות וכאלו שנבנו על ידי אדריכלים יפניים מפורסמים. המבנים הועברו מהמיקומים המקוריים שלהם וסודרו באתר המוזיאון באופן המחקה את ארגונו של כפר.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X