דגל סרי לנקה

חגים ואירועים בסרי לנקה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
סרי לנקה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בסרי לנקה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר

Duruthu Perahera - תהלוכה היוצאת ממקדש Kelaniya אשר בעיר קולומבו. התהלוכה חוגגת את ביקורו הראשון של בודהא בסרי לנקה, ועוברת דרך נקודות שונות בעיר הבירה כך שכל תייר ו/או מקומי יוכל לצפות בה.

Galle Literary Festival - פסטיבל האורך כארבעה ימים בסוף ינואר, הנערך במוקדים שונים בעיירה גלה. הפסטיבל למעשה מעלה על נס את יופייה של העיירה ומקיים בין היתר סיורים וסדנאות בתוך ומחוץ למצודת גלה.

פברואר   :

Navam Poya - תהלוכה היוצאת ממקדש Gangaramaya אשר בעיר קולומבו, המציינת את הירח המלא של פברואר, החשוב ביותר עבור הדת הבודהיסטית. התהלוכה היא מאורע יפהפה המומלץ בחום עבור המבקרים.

National Day Celebrations - החגיגות נערכות בין היתר במרכז קולומבו ב- 4 בפברואר. חגיגות אלו מציינות את עצמאותה של סרי לנקה ונערכות גם כן בכל רחבי האי עם כוחות חמושים המעלים הופעה יוצאת מן הכלל.

מרץ :

Medin Poya - שם נוסף ליום פויה המהווה למעשה ציון וחגיגת הירח המלא של מרץ. זהו יום חג ציבורי הנחגג בכל המדינה על ידי מאמינים בודהיסטים. 

אפריל  :

Sinhala & Tamil New Year Festival - הפסטיבל נערך בכל חלקי האי בתאריכים 13-14 באפריל וחוגג הוא את תחילתה של שנה חדשה. 

Bak Poya - שם נוסף ליום פויה המהווה למעשה ציון וחגיגת הירח המלא של אפריל. זהו יום חג ציבורי הנחגג בכל המדינה על ידי מאמינים בודהיסטים.

מאי  :

May Day - זהו למעשה יום הפועלים בסרי לנקה המצויין על ידי כנסים רבים המתקיימים בראשון במאי בעיר קולומבו. 

Vesak Festival - זוהי חגיגה בודהיסטית להיוולדו של בודהא. למעשה, חוגגים גם ביום זה את ההארה של בודהא ומיתתו. הפסטיבל נערך בירח מלא (ביום הפויה) עם חגיגות רבות ומוארות ברחבי האי.

יוני :

Poson Festival - מדובר בחגיגה בודהיסטית המציינת את הבאתה של הדת הבודהיסטית לסרי לנקה. בכל האי נערכות חגיגות רבות עם מקדשים ובתים מוארים (מראה המזכיר מעט את חג המולד). חגיגות בעלות צביון יותר דתי נערכות ב- Ambasthale Dagoba – הנקודה הראשונה באי אשר קיבלה לחיקה את הבודהיזם בפסגת הר Mihintale.

יולי : 

Hikkaduwa Beach Festival -  מאורע שנתי הנערך ב- Hikkaduwa בחודשים יולי-אוגוסט, לצלילי מוזיקה וריקודים בכל רחבי העיירה.

אוגוסט

Kandy Esala Perahera - מדובר באחת מן התהלוכות המפורסמות ביותר בסרי לנקה המושכות תיירים רבים מכל עבר. זהו הפסטיבל החשוב ביותר במדינה האורך כ- 10 ימים ונערך בעיר Kandy. הפסטיבל מציין למעשה את הדרשה הראשונה של בודהא ובעיקר מפורסם הוא בזכות נשיאת העתק שרידי השן של בודהא בכל רחבי העיר (השן עצמה שמורה במקדש השן שבעיר). התהלוכה מרהיבה ביופייה ומכילה מצעדים של פילים בעלי לבוש צבעוני כמו גם מקומיים המופיעים ברחובות. 

Vel Festival - זהו פסטיבל הינדי יפהפה המתקיים בליל ירח מלא בחודש אוגוסט. הפסטיבל נחגג בעיר קולומבו ונערך לכבודו של סרי מורוקאן, אל המלחמה. האירוע מתחיל עם תהלוכה מרשימה בה מציגים לראווה את הפסל של האל וממשיךעם בידור ברחובות העיר, תהלוכת פילים, מוזיקה, ריקודים וזיקוקים, מהם נהנים מבקרים מכל עבר.

ספטמבר :

National Festival of Kites - פסטיבל של עפיפונים למבוגרים וילדים כאחד, הנערך בכל שנה בחוף ההר Lavinia אשר בעיר קולומבו.

Navarathri Festival - פסטיבל הינדי בן תשעה לילות ועשרה ימים הנערך לכבודן של שלוש אלות (שלושה ימים של חגיגות עבור כל אחת). היום העשירי חוגג את ניצחון הטוב על הרוע.

נובמבר :

The World Spice Festival - פסטיבל החוגג את אומנות הבישול בקולומבו ומהווה למעשה חגיגה קולינארית מרשימה.

Deepavali - פסטיבל הינדי חשוב בן חמישה ימים המוכר גם כ"פסטיבל האורות". בני דת ההינדו נוהגים להדליק מנורות שמן בבתיהם, מנהג המסמל את הכרת תודתם עבור השמחה, הידע, השלום והבריאות אשר ניתנו להם.

דצמבר :

Adam's Peak Festival - זהו פסטיבל דתי המתקיים באדמס פיק ובו מטפסים צליינים לפסגתו כמחווה של הערכה.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים