דגל סרי לנקה

עונות לטיול בסרי לנקה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
סרי לנקה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול בסרי לנקה

בשל היותה כה קרובה לקו המשווה, האקלים בסרי לנקה מוגדר כאקלים טרופי, ובמלים אחרות חם ולח לאורך כל ימות השנה. יחד עם זאת, קיימות בסרי לנקה שתי עונות מובחנות - העונה היבשה והרטובה - המושפעות מן המונסונים הפוקדים את האי. מתי הכי מומלץ להגיע? ובכן, בחופיה המערביים והדרומיים ובאזוריה ההרריים, מומלץ לבקר בין החודשים דצמבר למרץ (העונה היבשה), ואילו באזור הערים העתיקות ובחופיה המזרחיים מומלץ לבקר בין החודשים אפריל לספטמבר. אך אל תטעו, גם בעונה היבשה עשויים לפקוד אתכם גשמים טרופיים בזמנים הכי לא צפויים. כך או כך, תמיד תמצאו בסרי לנקה ימים המצדיקים ביקור בחופיה האקזוטיים.
עונות
העונה היבשה : בדרום האי ובמערבו, נעים חודשיו היבשים בין דצמבר למרץ, כאשר גם בחודשים הללו ניתן להיתקל בגשמים לא צפויים. העונה היבשה באזורה הצפוני והמזרחי של סרי לנקה, חלה בין החודשים מאי לספטמבר, כאשר באופן יחסי, מדובר באזורים היבשים יותר של האי.

העונה הגשומה : בין החודשים מאי לאוגוסט, מביא עמו מונסון היאלה (Yala) גשמים עזים לחציו הדרומי והמערבי של האי, כאשר האזור הדרום מזרחי של האי, נחשב לאזור הגשום ביותר בסרי לנקה. את הגשמים לחציו המזרחי והצפוני של האי, מביא עמו מונסון המאהה (Maha) בין החודשים אוקטובר לינואר.
בגדים וציוד
כמו לכל אזור טרופי, יש לארוז לביקור בסרי לנקה בגדים קלילים וקיציים, שיהיו נוחים בעת צליחת הימים החמים גדושי הלחות. כובע, משקפי שמש, בגד ים, סנדלים וכמובן קרם לחות, הם מצרכים חיוניים באי החם. יחד עם זאת, מרכזו של האי רם, משמע - ככל שעולים בגובה, כך יורדות הטמפרטורות ולכן יש לארוז בגדים חמים לגבהים וללילות הצוננים יותר. עבור אלו היוצאים לטייל בפארקים הלאומיים, רצוי לארוז נעליים נוחות להליכה. ביגוד מגן מפני הגשם כמו גם כיסויים לציוד, מומלצים לאורך כל ימות השנה.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים