דגל קוסטה ריקה

עונות לטיול בקוסטה ריקה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
קוסטה ריקה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול בקוסטה ריקה

מזג האויר בקוסטה ריקה משתנה בין העונה ביבשה (חם ומידי פעם יורד גשם) והעונה הגשומה (חם יותר ויורד גשם בתדירות תכופה יותר). בגדול, אין בעיה לטייל במדינה גם בעונה הגשומה, אולם מי שמטייל בעונה זו יצטרך לתכנן ולבצע שינויים בסדר הטיול שלו בהתאם לתחזית המקומית, שכן דרכים שונות עלולות להחסם כתוצאה מהצפות.
עונות
העונה היבשה : מתחילת נובמבר ועד סוף אפריל / אמצע מאי. העונה היבשה מאופיינת בטמפ' נוחות ומזג אויר חם ואידיאלי לטיול. אך אל תתבלבלו, גם בעונה היבשה אתם עלולים לתפוס שעה של גשם פעם בכמה ימים. זו גם נחשבת לעונת התיירות בקוסטה ריקה, והמחירים במדינה (ובעיקר בבתי המלון) עולים בהתאם.

העונה הגשומה : מתחילת / אמצע מאי ועד סוף אוקטובר. העונה הגשומה בקוסטה ריקה היא בלתי צפויה חלוטין. לצד ימים שטופי שמש, ישנם ימים בהם הגשם פשוט לא מפסיק לרדת. ככלל, הצד הקאריבי של המדינה גשום יותר מהצד הפסיפי.  אם אתם מגיעים לטייל במדינה בעונה הגשומה, עדיף שלא תעשו זאת בחודשים יוני ואוקטובר הנחשבים לגשומים ביותר. מומלץ גם לא להתקבע על מסלול טיול מבעוד מאוד, ולשנות את סדר המסלול בהתאם לתחזית מזג האויר המקומית. אם אתם מטיילים עם רכב שכור, מומלץ להתעדכן מידי יום בחדשות, שכן דרכים שונות עלולות להחסם כתוצאה מהצפות. למרות כל האמור, גם טיול בעונה הגשומה הוא מהנה למדי ואין סיבה לוותר על קוסטה ריקה בכלל קצת גשם.
בגדים וציוד
בקוסטה ריקה חם כל השנה (העונה הגשומה חמה במעט מהעונה היבשה) ולכן רוב הבגדים שאתם לוקחים אתכם כדאי שיהיו בגדים קצרים וכמובן בגד ים. מומלץ לקחת מעט בגדים ארוכים ללילות בהם תשנו באיזור גבוה או באמצע הג'ונגל. אם אתם מסתמכים על התחבורה הציבורית כאמצעי התחבורה העיקרי, כדאי לקחת כיסוי נגד גשם לתרמיל (ההגנה היא לא רק נגד הגשם, אלא גם מתאי המטען של האוטובוסים שלעיתים מתמלאים בבוץ).  אין טעם להביא שום ציוד קמפינג. אם תצטרכו במהלך הטיול שקי שינה ואוהלים, תוכלו להשכיר אותם במחירים זולים בכניסה לשמורות הטבע.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים