טיסות
מלונות
השכרת רכב
המציאון - טיסות זולות
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
מידע על גואטמלה
מדריך למטייל
מטיילים משתפים
טיסות זולות בתי מלון השכרת רכב ביטוח נסיעות

הגעה, עזיבה והתניידות בגואטמלה

הגעה ועזיבה

טיסות: טיסות ישירות לגוואטמלה יוצאות ממדינות שונות מאירופה ומערים בארה"ב. חבילת טיסה מישראל תעבור בד"כ דרך מדריד, לונדון, ניו-יורק או מיאמי (שימו לב שאם רוצים לעבור דרך ארה"ב יש צורך להוציא ויזה למדינה). טיסות מקומיות קיימות מכל ערי הבירה האחרות במרכז אמריקה, כמו גם ממקסיקו ומאיזורים שונים בדרום אמריקה (בד"כ עם עצירה בדרך בפנמה ו/או קוסטה ריקה).

שייט: האופציה להגיע לגוואטמלה בשייט קיימת רק לעיירה ליוינגסטון השוכנת ברצועת החוף הקאריבית והיא איננה פופולרית במיוחד (מדובר בעיירה מרוחקת שבכדי להכנס ממנה לחלקים אחרים של גוואטמלה, יש צורך בשייט נוסף בנהר מקומי). התנועה הימית ללוינגסטון וממנה היא למדינות הונדורס ובליז.

תחבורה יבשתית: קיימים מעברי גבול יבשתיים להונדורס בדרום ומקסיקו בצפון מערב ולבליז בצפון (מעבר זה משמש גם לצורך מעבר לאיזור הקאריבי במקסיקו). את מעברי הגבול הגבול ניתן לחצות לבד (פחות מומלץ) וניתן לעבור בעזרת חברות תיירות שונות שיקחו אתכם עם שאטל לגבול, יטפלו עבורכם במסמכים ויסיעו אתכם עד לעיר שתרצו להגיע אליה. חברת Tica Bus מפעילה קווים סדירים בין כל מדינות מרכז אמריקה, וניתן לנסוע מגוואטמלה לכל אחת מערי הבירה של המדינות באיזור כולל מקסיקו.


תחבורה בתוך המדינה

תחבורה ציבורית: התחבורה הציבורית בגוואטמלה מבוססת על אוטובסים ישנים ששימשו בעבר להסעת תלמידי תיכון בארה"ב ונתרמו למדינה אי שם בשנות ה- 70 של המאה הקודמת (האוטובוסים הללו זכו לכינוי "צ'יקן באסים" תודות לאוכלוסיה שנהגה לנסוע בהם בתחילת הדרך). אין ספק שנסיעה באוטובוסים הללו היא חוויה נחמדה בפעמים הראשונות, אולם בנסיעות ארוכות זה ממש לא נוח. לזכותם ניתן לומר שהם מגיעים לכל מקום במדינה, זמינים בתדירות גבוהה ונסיעה בהם תעלה לכם סכום מגוחך.

רכב שכור: האופציה של שכירת רכב בגוואטמלה היא לחלוטין לא פרקטית. קיים במדינה כביש מהיר אחד בלבד המקשר בין גוואטמלה סיני לאיזור טיקאל בצפון. שאר הכבישים במדינה הם כבישים קטנים במקרה הטוב ודרכי עפר בשאר המקרים. היכולת להתמצא בדרכים הללו היא בחזקת משימה בלתי אפשרית וחלקן אף מסוכנות למדי ואינן מומלצות לנהגים שלא נוסעים בהן על בסיס קבוע.

שאטלים: חברות תיירות רבות במדינה מארגנות שאטלים (רכבי ואן ברמה גבוהה עם כסאות נוחים ומיזוג) לקבוצות קטנות של מטיילים (10-15 אנשים) שמגיעים ליעדי הטיול הפופולרים בתוך המדינה. העלות אמנם גבוהה משמעותית מזו של התחבורה הציבורית, אולם עדיין לא מדובר בעלות גבוהה מידי. אם מתארגנים קבוצה של מספר אנשים או מצטרפים לקבוצה קיימת ניתן להוזיל את העלויות. 

טיסות: טיסות פנימיות בתוך המדינה קיימות רק בין גוואטמלה סיטי לבין פלורס (השוכנת בסמוך לאתר העתיקות טיקאל). בשאר המקומות במדינה פשוט אין שדות תעופה.

נסיעות בטרמפים: ביחוד באיזורים המרוחקים יותר במדינה, טרמפים הם אמצעי תחבורה לגיטימי לחלוטין. המקומיים מסבירי פנים וישמחו לקחת אתכם ברכבם (בד"כ טנדרים שונים שבהם תוכלו לשבת בחלק האחורי הפתוח). כמובן שכדאי לעלות לטרמפ בקבוצה של מספר אנשים ולגלות זהירות בבחירת הטרמפ ובמהלך הדרך.

לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
הטיסות הכי זולות שמצאנו לגוואטמלה סיטי
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
X
עכשיו במציאון - טיסות לגואטמלה מ- $730
מחירים מעולים לטיסות לגואטמלה מ- $730 הלוך-חזור. 10 תשלומים ללא ריבית על כל הטיסות. אפשרות להוספת ביטוח ביטול מכל סיבה כחלק מתהליך ההזמנה