הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות מרכז אמריקה

יעדי טיול / /
הייתי פה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות מרכז אמריקה

רוב הטיסות למרכז אמריקה עוברות דרך אירופה (ספרד בעיקר) או דרך ארצות הברית. ניתן להגיע גם בטיסות מדרום אמריקה ומחלק מהאיים הקאריביים.  הגעה דרך הים נפוצה הרבה פחות, אולם קיימות ספינות שמפליגות מאיים שונים באיזור (אין תנועת ספינות סדירה ויש צורך לבדוק ספציפית לזמן בו אתם נוסעים).
הגעה ועזיבה
טיסות : אם אתם מגיעים מישראל, תצטרכו לעבור בדרך באחת מערי אירופה או בארה"ב. הטיסה דרך ארה"ב קצרה יותר ובד"כ חוסכת עצירות ביניים במדינות נוספות באיזור, אולם היא מתאימה רק למי שמחזיק בויזה למדינה. תוכלו להגיע לאיזור ולצאת ממנו דרך מקסיקו ודרום אמריקה. מקוסטה ריקה קיימות טיסות לחלק מהאיים הקאריביים (כולל קובה וג'אמייקה).

שייט : אין מאף איזור תנועת ספינות קבועה למרכז אמריקה. אם תחפשו טוב, תוכלו למצוא לעיתים ספינה שתיקח אתכם לאחד מהאיים הקאריביים הסמוכים, לדרום אמריקה או למיאמי בארה"ב. מקוסטה ריקה יוצאים קרוזים מסודרים למספר יעדים מיוחדים (כמו איי הגלאפגוס).

תחבורה יבשתית : כניסה לאיזור מרכז אמריקה דרך היבשה אפשרית ממדינות קולומביה ומקסיקו. בעוד המעבר דרך מקסיקו פשוט יחסית וקיימת תחבורה מסודרת לכך (אוטובוסים סדירים או שאטלים שמארגנות חברות התיירות), בכדי לעבור מקולומביה יש להגיע עצמאית לגבול עם פנמה.
מעבר בין מדינות האיזור
טיסות : קיימות טיסות סדירות בין כל ערי הבירה של המדינות באיזור. לעיתים הטיסות עושות עצירות ביניים בכמה מדינות בדרך. בד"כ אין צורך להזמין טיסה מראש ובטווח של כמה ימים תוכלו להזמין טיסה במקום. 

שייט : למעט אם תמצאו סירת דייגים שתיקח אתכם טרמפ, אין תנועת סירות סדירה בין המדינות השונות באיזור.

תחבורה יבשתית : חברת Tica Bus מפעילה קווים סדירים בין כל מדינות מרכז אמריקה ועד למקסיקו בצפון. דרך אחרת לעבור בין המדינות היא באמצעות שאטלים שמארגנות חברות תיירות שונות (ניתן לברר על כך במשרדי התיירות במקום). כמובן שהאופציה הזולה היא להגיע עם תחבורה ציבורית לגבול ולעבור אותו באופן עצמאי.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים