עונות לטיול במרכז אמריקה

יעדי טיול / /
הייתי פה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

אקלים ועונות מומלצות לטיול במרכז אמריקה

מזג האויר במרכז אמריקה הוא מזג אויר טרופי. המשמעות היא שרוב הזמן חם, אולם מידי פעם עשוי לתפוס אתכם מטר של גשם באמצע היום. באיזור יש שתי עונות בלבד : העונה היבשה שבה חם ויורד מעט גשם, והעונה הגשומה בה חם ויורד יותר גשם. בגדול, ניתן לטייל באיזור בכל ימות השנה.
עונות
העונה היבשה : מתחילת נובמבר ועד סוף אפריל / אמצע מאי. במהלך העונה ניתן לטייל בכל המדינות והאיזורים ורק צריך לקחת בחשבון שפעם בכמה ימים יכולה לתפוס אתכם שעה של גשם. עם זאת, גם כשיורד גשם בעונה היבשה, זה קורה בד"כ בשעות הלילה. שימו לב שביערות הגשם שנמצאים באיזור, כמות מכובדת של גשם יכולה לרדת בכל רגע נתון.

העונה הגשומה : מתחילת / אמצע מאי ועד סוף אוקטובר. מזג האויר בעונה זו הוא מעט בלתי צפוי. לצד ימים שטופי שמש, קיימים ימים בהם הגשם לא מפסיק לרדת. הטמפרטורות בעונה זו גבוהות במעט מאלו בעונה היבשה, וגם אם יורד גשם, ניתן להסתובב בבגדים קצרים. בגדול ניתן לטייל ברוב האיזורים גם בעונה הגשומה, אולם מומלץ לתכנן את סדר הטיול בהתאם לתחזית מזג האויר המקומית. יוצאת מן הכלל היא קוסטה ריקה, שם בעונה הגשומה יורדת כמות נכבדת של ממטרים ודרכים רבות נחסמות כתוצאה מהצפה. אם ניתן, עדיף להגיע לקוסטה ריקה בעונה היבשה, או לפחות לא בחודש הראשון (מאי) והאחרון (אוקטובר) של העונה הגשומה הנחשבים לגשומים ביותר.
בגדים וציוד
מרכז אמריקה הוא איזור חם ולכן רוב הבגדים שתצטרכו הם בגדים קצרים ובגד ים. מומלץ לקחת מעט בגדים חמים למקרה שתגיעו לאיזורים שקר בהם בלילה (בעיקר בהרים ובג'ונגלים). אם אתם מתכננים לעשות את הטיול עם תחבורה ציבורית, מומלץ לקחת כיסוי נגד גשם לתרמיל למקרה שיתפוס אתכם גשם באמצע היום. אם אתם מתכננים לבצע טרקים, כדאי שתביאו איתכם נעלים אטומות למים.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים