דגל קפריסין

חגים ואירועים בקפריסין

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
קפריסין
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בקפריסין

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר

New Year's Day - הראשון לינואר נחגג לרוב בערב הקודם לו באמצעות אוכל, שתייה ואיחודים משפחתיים וחברתיים. כמו בכל מקום המתנהל על פי לוח השנה הגרגוריאני, מתקיימות חגיגות רבות המקדמות בברכה את פתיחת השנה החדשה.

Epiphany - יום זה מצוין ביום ראשון הראשון שלאחר יום השנה החדשה. הקהילה הנוצרית העולמית מציינת ביום זה את טבילתו של ישו בנהר הירדן על ידי יוחנן המטביל, קרוב משפחתו של ישו. ציון היום נעשה באמצעות טקסים בכנסיות וארוחות משפחתיות דשנות.

מרץ :

Spring Historic Car Rally - בתחילת מאי מתקיים אירוע ספורטיבי של מירוץ מכוניות קלאסיות מלימסול לאיה נאפה. לאירוע שנתי זה מגיעים צופים מכל עבר.

Green Monday - מתקיים לרוב בתחילת מרץ ומסמל את יום התענית הראשון מתוך ארבעים ימים טרם חג הפסחא, עבור הכנסייה היוונית האורתודוקסית. באופן מסורתי, מנקים הקפריסאים את ביתם כמו ב"ניקיון פסח", מוציאים את כל המאכלים הבשריים ויוצאים לפיקניק עם משפחתם.

Greek Independence Day - ב- 25 למרץ חוגגים היוונים את יום עצמאותם. ביום זה נפתחה ב- 1821 מלחמת עצמאות יוון. כמו כן, יום זה ידוע בכנסייה הנוצרית האורתודוקסית כיום בו הופיע המלאך גבריאל בפני מריה על מנת לספר לה כי תישא היא את בנו של האל.

אפריל :

Greek Cypriot National Day - יום זה נחגג מידי שנה בראשון באפריל ומסמל הוא את מאבקם לחירות של הקפריסאים היוונים אל מול השלטון הבריטי ב- 1955. ביום זה, תלמידי בתי ספר פוקדים את כנסיות קפריסין.

Greek Orthodox Good Friday -מתקיים יומיים לפני יום ראשון של פסחא. נוצרים רבים ברחבי קפריסין פוקדים את הכנסיות לציון והנצחת צליבתו של ישו.

Greek Orthodox Easter Sunday - תאריך חג הפסחא משתנה מידי שנה אולם הוא על בסביבות חודש אפריל. יום זה מציין את תחייתו של ישו עבור הנוצרים. זהו יום המלווה בטקסים דתיים בכנסיות ואיחודים משפחתיים. מנהגים ידועים בחג הם ציור על ביצים, אכילת שוקולד והחבאת ביצים לילדים על ידי ארנב הפסחא (מנהג אשר מזכיר מעט את החבאת האפיקומן). חיי הציבור שקטים ורוב בתי העסק אינם עובדים. עבור הקפריסאים מדובר ביום חג חשוב ביותר.

Greek Orthodox Easter Monday - מתקיים יום אחרי חג הפסחא. מדובר ביום חג עבור הקפריסאים ולכן ביום חופשי זה, כל אזור מקיים מנהגים ואירועים משלו בהם המקומיים לוקחים חלק. מבחינת חיי הציבור, דואר, בנקים, חנויות ובתי עסק רבים כמו מסעדות ובתי קפה, כולם יוצאים לחופש. ברוב המקומות, התחבורה הציבורית ממשיכה בסדרה.

מאי :

Labour Day - ה- 1 במאי מציין את היום בו חוגגים את זכויות העובדים. זהו יום חג לאומי בקפריסין הנחגג באמצעות פסטיבלים ואירועים תרבותיים שונים.

יוני :

Pentecost (Kataklysmos) - יום זה מתקיים בסביבות יוני ומציין את הולדת הכנסייה. הוא קשור מבחינה היסטורית לחג השבועות היהודי המנציח את מסירת עשרת הדיברות על הר סיני. עבור הנוצרים, מדובר ביום בו רוח הקודש נחה על שנים עשר השליחים של ישו.

יולי

International Music Festival - פסטיבל מוזיקה שנתי המאורגן על ידי תאטרון ריאלטו בלימסול ומוקדש כל כולו למוזיקאים המפיקים יחדיו מוזיקה קאמרית או מופיעים סולו, מכל קצוות העולם.

אוגוסט

Assumption - ב- 15 באוגוסט חוגגים הקתולים את אמונתם כי רוחה וגופה של מריה הקדושה, הגיעו אל שערי גן העדן. זהו יום חשוב בכנסיות ומהווה הוא יום חג ציבורי. ניתן יהיה להיתקל בלא מעט פסטיבלים, תהלוכות, ירידים ואירועים ספורטיביים.

Wine Festival - פסטיבל היין מתקיים בכל שנה בעיר לימסול ובו חוגגים ומכבדים הקפריסאים את דיוניסוס, אל היין והפיריון ואפרודיטה, אלת היופי והאהבה. זהו פסטיבל הידוע באווירתו הצוהלת, עם הרבה אוכל ומוזיקה טובה.

Paphos Aphrodite Festival - מדובר בפסטיבל שנתי המתקיים בעיר פאפוס. שלושה ימים של אופרה באוויר הצח בתפאורת מפרץ פאפוס.

אוקטובר

Cyprus Independence Day - בראשון באוקטובר חוגגים הקפריסאים את עצמאותם על ידי פסטיבלים בכל רחבי האי ומצעדים של אנשי צבא וילדי בית ספר בעיר הבירה, ניקוסיה.

Greek National Day (Ochi Day) - ביום זה, ה- 28 באוקטובר, מציינות קהילות יווניות בכל רחבי העולם וחוגגות את דחיית האולטימטום אשר הציב הדיקטטור האיטלקי מוסוליני, על ידי ראש הממשלה היווני דאז, לואניס מטאקסאס.

נובמבר

Forest Park Rally - יום זה הנו יום חגיגי לחובבי מכוניות קלאסיות מאחר ובקפריסין משחזרים מכוניות רבות ומוציאים אותן לתהלוכה מלימסול ועד הכפר Patres המצוי על ההרים.

דצמבר

Christmas Day - חג המולד, יום הולדתו של ישו ב- 25 בדצמבר, מהווה יום חג חשוב ביותר עבור הקפריסאים. מלבד המלונות וכמה מסעדות, כל בתי העסק ביום זה סגורים לקהל הרחב.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים