הגעה, עזיבה והתניידות בקפריסין

הגעה, עזיבה והתניידות בקפריסין

הגעה ועזיבה

טיסות: לקפריסין שני נמלי תעופה בינלאומיים. האחד ממוקם סמוך לעיר לרנקה ואליו מגיעות רוב הטיסות הנוחתות באי, ואילו השני ממוקם סמוך לעיר פאפוס כאשר אליו מגיעות בעיקר טיסות השכר. הטיסות הסדירות המגיעות לקפריסין מופעלות לרוב על ידי חברת התעופה הקפריסאית Cyprus Airways. טיסות השכר מופעלות על ידי חברות תעופה שונות כמו ארקיע וישראייר ולרוב מדובר בטיסות זולות יותר מן הסדירות ובתדירות די גבוהה בעונת הקיץ. מחירי הטיסות נעים סביב ה- 350 דולרים אולם הם מושפעים רבות מן העונה וממועד ההזמנה. עונת הקיץ והחגים תשפיע על העלאת מחירי הכרטיסים ואילו רכישת כרטיס בדקה התשעים עשויה להוזיל אותו וניתן למצוא טיסות זולות למדי. במידה והנכם מעוניינים להגיע ישירות אל חלקה הצפוני (הרפובליקה הטורקית), ניתן לעשות זאת רק באמצעות טיסה העוברת דרך טורקיה על ידי המפעילה הטורקית הלאומית. לסקרנים, טיסה ללרנקה אורכת 40 דקות בלבד מנמל התעופה בן גוריון. כמעט כמו טיסה לאילת.

 

רוב המטיילים לא רוצים לחסוך על הטיול שלהם בקפריסין, בטח לא אם זה פוגע בחווית הטיול. אבל אם אפשר לחסוך בעלויות הטיסה בדרך לטיול המושלם, למה לא? חפשו טיסות זולות לקפריסין!

שייט: מעבורות לקפריסין מופעלות בין היתר על ידי חברת הספנות רוזנפלד, ויוצאות מנמל חיפה לכיוון האי פעמיים בשבוע (בדרך כלל בימים שני וחמישי) לכל אורך השנה. השייט אורך כשעתיים וניתן להעלות אל המעבורת גם כלי תחבורה כמו אופנועים ורכבים פרטיים. העלות הממוצעת היא כ- 170 יורו לאדם (לא כולל כלי תחבורה). המעבורת עוגנת בלימסול


תחבורה בתוך המדינה

תחבורה ציבורית: התחבורה הציבורית בקפריסין לוקה בחסר, משמע היא איננה מפותחת דיה ועובדת החסך במסילות ברזל, מרמזת על כך באופן בולט. התחבורה הציבורית בתוך הערים המרכזיות נשענת בעיקר על אוטובוסים ומוניות. כאמור, רכבות אינן פועלות בשטחי האי ולכן תיירים רבים נעזרים רבות במוניות ובהשכרת רכב במעבר בין הערים השונות שכן נסיעה בין עירונית על ידי מפעילות אוטובוסים, עשויה להיות בתדירות נמוכה . שימו לב כי בימי ראשון מפעילי האוטובוסים אינם עובדים ובמהלך עונת החורף, שעות הפעילות שלהם מצטמצמות. המוניות אינן יקרות וההתניידות באמצעותן היא די יעילה.

רכב שכור: ללא ספק השכרת רכב בקפריסין הנה הדרך היעילה ביותר לנוע בחופשיות ברחבי האי המקסים הזה. הדרכים מסודרות, הנסיעות קצרות מאחר ומדובר באי קטן והמעבר בכבישים המהירים אינו כרוך בתשלום. יחד עם זאת, השכרת רכב מסתכמת לדי הוצאה לא קטנה שכן העלות היומית מתחילה סביבות ה- 30 יורו כאשר יש להוסיף תשלום לביטוח עבור נהגים צעירים מתחת לגיל 24 (ההשכרה ניתנת רק מגיל 21). שימו לב כי הנהיגה בקפריסין נעשית בצד שמאל של הכביש ולכן אלו מכם החוששים לעמוד במשימה מבלי לגלוש לצדו הימני, ייתכן וכדאי יהיה שתישענו יותר על התחבורה הציבורית.

נסיעות בטרמפים: נסיעות בטרמפים ברחבי קפריסין אינן פופולריות. העמידה הממושכת תחת השמש היוקדת עשויה להיות די מתישה. יחד עם זאת, העם הקפריסאי הנו עם ידידותי ביותר וידוע הוא באדיבותו. עובדה זו מרמזת על נכונותם לעזור לתרמילאים המרימים את אגודלם בצד הדרך. וזכרו, עליכם לעמוד בצידו השמאלי של הכביש.

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X