דגל אנגליה

חגים ואירועים באנגליה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
אנגליה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים באנגליה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר :
 
New Year's Day - יום תחילתה של השנה החדשה חל ב- 1 בינואר. בכל רחבי אנגליה חוגגים את ערב השנה החדשה, החל ב- 31 בדצמבר, במסיבות, זיקוקים, ריקודים ושירים. כאשר הביג בן מצלצל בחצות, משלבים האנשים ידיים ושרים שיר פולקלורי בשם "Auld Lang Syne".

Twelfth Night - הלילה השנים עשר החל ב- 5 בינואר, הוא פסטיבל נוצרי לציון חג ההתגלות וסיום שנים עשר ימי חג המולד. במרכז החגיגות אוכל ושתייה ובעיקר הפונץ' החם "וואסייל".

פברואר :

Candlemas Day - קנדלמאס הוא חג נוצרי החל ב- 2 בפברואר, המציין את טיהורה של מרים אם ישו, והצגתו של ישו הרך הנולד, במקדש ותפילתו ונבואתו של שמעון הקדוש. השם קנדלמאס, בעברית "מיסת נרות", מגיע ממנהג של הכנסייה הרומית, לפיו עורך המיסה מברך את הנרות בהם יעשה שימוש במשך יתרת השנה.

Valentine's Day - יום ולנטיין או יום ולנטינוס הקדוש (St. Valentine's Day) החל ב- 14 בפברואר, הוא חג אהבה המאופיין בשליחת כרטיסי אהבה, פרחים, ושוקולדים. האגדה מספרת כי אחד מקדושי הנצרות השיא בסתר זוג אוהבים לפי דיני הנצרות בתקופת הקיסר קלאודיוס השני גותיקוס ועל כך נידון למוות. לפני מותו כתב מכתב לבת הסוהר שעימה התיידד וחתם "שלך ולנטיין". במשך השנים נעשה ולנטיין לפטרון האוהבים.

מרץ :

Shrove Tuesday - יום זה ידוע גם בשם "יום הפנקייק" מאחר וזהו היום היחיד בשנה בו כמעט כולם בבריטניה אוכלים פנקייק. הוא נחגג ביום שאחרי יום רביעי של האפר (Ash Wednesday), בין פברואר למרץ.

Lent - הלנט הינו יום נוצרי החל יום אחרי "יום הפנקייק" (Shrove Tuesday). ביום זה נוצרים רבים צמים לכפרה על חטאיהם שעל פי אמונתם - הובילו לצליבתו של ישו.

Mothering Sunday - בבריטניה "יום ראשון האמהי" הוא למעשה המקביל של יום האמהות בכל מקום אחר בעולם. זהו יום בו מכבדים ילדים את האמהות שלהם באמצעות הענקת מתנות וברכות.

Maundy Thursday - יום זה המכונה גם "יום חמישי הקדוש" מסמל את תחילתן של שלושת ימי החגיגות של חג הפסחא. יום זה מכבד את זיכרה של הארוחה האחרונה של ישו על ידי הענקת כסף לעניים.

אפריל :

April Fool's Day - יום זה המוכר גם בשם "אחד באפריל" הוא יום של בדיחות, טריקים וכיף. לא ידוע כיצד החל המנהג של האחד באפריל אבל ידוע כי הוא חל כבר מאות שנים.

Good Friday - מתקיים יומיים לפני יום ראשון של פסחא. נוצרים רבים ברחבי אנגליה פוקדים את הכנסיות לציון והנצחת צליבתו של ישו. אלו שאינם הולכים לכנסיות, נהנים מיום חופש אביבי.

Easter - ידוע לנו בשם "חג הפסחא", מציין את תחייתו של ישו עבור הנוצרים. זהו יום המלווה בטקסים דתיים בכנסיות ואיחודים משפחתיים. מנהגים ידועים בחג הם ציור על ביצים, אכילת ביצי שוקולד ותחרויות ביצי חג הפסחא. חיי הציבור שקטים ביותר ובתי עסק רבים אינם עובדים.

Easter Monday - מתקיים יום אחרי חג הפסחא. מדובר ביום חג עבור האנגלים והיום האחרון לחופשת הפסחא, בו הם נהנים מתחרויות ביצי חג פסחא ועוד פעילויות. מבחינת חיי הציבור, דואר, בנקים, חנויות ובתי עסק רבים כמו מסעדות ובתי קפה (מחוץ לאזורים המתוירים), כולם יוצאים לחופש. ברוב המקומות, התחבורה הציבורית ממשיכה בסדרה.

St George's Day - יום סנט ג'ורג' החל ב- 23 באפריל הינו יום המכבד את זיכרו של סנט ג'ורג', הפטרון הקדוש של אנגליה.

מאי :

May Day - ה- 1 במאי מציין את היום בו חוגגים את זכויות העובדים. זוהי תקופה בה אנגליה מתחילה להתחמם וכל הצמחים פורחים ומלבלבים. ביום זה חוגגים המקומיים את הקיץ הקרב ובא.

יוני :

Trooping the Colours - יום ההולדת הרשמי של המלכה אליזבת השנייה מצוין בכל שנה באמצעות תהלוכה צבאית הידועה כ"טרופינג דה קולורס". השם הרשמי של התהלוכה הוא "תהלוכת יום הולדתה של המלכה". בתהלוכה משתתפים משפחת המלוכה המגיעה על גבי כרכרות עם סוסים.

Wimbledon Tennis Tournament - אליפות וימבלדון היא טורניר הטניס הוותיק מכולם ובין החשובים והיוקרתיים בהם. הטורניר נערך בווימבלדון, פרבר בדרום לונדון, מדי שנה בין החודשים יוני/יולי. 

יולי :

Swan Upping - זהו טקס שנתי בו אוספים ולוכדים ברבורים על נהר התמזה, מסמנים אותם ומשחררים אותם לחופשי. הטקס מתקיים בשבוע השלישי של יולי בכל שנה.

אוגוסט :

Notting Hill Carnival - קרנבל נוטינג היל מתקיים בכל שנה ברחובות השכונה המפורסמת לאורך שלושה ימים. הקרנבל מושך מאות אלפי מבקרים בכל שנה, מה שהופך אותו לאחד מקרנבלי הרחוב הגדולים בעולם, עם תהלוכות רבגוניות, מוסיקה ומגוון של תלבושות.

ספטמבר :

Harvest Festival - פסטיבל הקציר מתקיים בכל שנה בבתי הספר ובכנסיות. יום זה הוא יום תודה על תבואת האדמה, והוא נחגג בשירה, תפילה וקישוט הכנסיות בסלסלאות עם פירות. 

אוקטובר :

Halloween - ב- 31 באוקטובר אנגליה חוגגת את ליל כל הקדושים, חג נוצרי עממי הנחגג עם רדת החשיכה. החג מאופיין בתחפושות מפחידות ובבתים המקושטים באווירת החג, בעוד הילדים המחופשים יוצאים לאסוף ממתקים.

נובמבר :

Bonfire Night - ארוע ליל המדורות מתקיים בכל שנה ב- 5 בנובמבר והוא מזכיר במעט את ל"ג בעומר עם חגיגות סביב מדורות גבוהות.

Remembrance Day - ה- 11 בנובמבר הוא יום הזיכרון בו מכבדים את זיכרם של כל אלו שלחמו במלחמות בריטניה. ביום זה מתקיים טקס ממלכתי באנגליה.

דצמבר :

Christmas Day - ה- 25 בדצמבר מסמל את יום היוולדו של ישו. רבים עושים זאת על ידי בילוי שקט בחיק המשפחה והחברים. ניתן לראות בבתים רבים את עץ האשוח המואר ולהבחין ברבים הפוקדים את הכנסיות לדרשות מיוחדות.

Boxing Day - "יום הקופסאות" חל ב- 26 בדצמבר (יום אחרי חג המולד). זהו יום בו באופן מסורתי היו פותחים את קופסאות החג על מנת לשתף בתוכנן עם העניים. זהו יום חופש עבור האנגלים.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים