דגל אנגליה

עונות לטיול באנגליה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
אנגליה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול באנגליה

גם מי שלא ביקר באנגליה יודע לתאר את האקלים האנגלי כסגרירי, קר וגשום. מזג האוויר באנגליה הוא אכן ברובו כזה, אך למרות הקור, הוא אינו נוטה לקיצוניות. הטמפרטורות בדרך כלל לא גבוהות או נמוכות מידי, והגשמים אמנם פוקדים אותה בנדיבות אבל יחד עם זאת היא לא כל כך גשומה כפי שנדמה (אם מודדים את כמות המשקעים פר שנה, בלונדון היא תהיה נמוכה יותר מאשר בפריז למשל). החלקים הגשומים יותר הם אזוריה הצפוניים והמערביים של אנגליה, בעוד החלקים השמשיים והחמים יותר הם אזוריה הדרומיים והדרום-מזרחיים. התקופה הטובה ביותר לטיול באנגליה היא לרוב בין החודשים סוף אפריל לספטמבר כשהקיץ פוקד אותה (כמו גם גל התיירים המגיעים בעיקר בין סוף יולי לאוגוסט). 
עונות
עונת החורף : החורף האנגלי נע בין החודשים דצמבר לפברואר, והוא לרוב מאופיין בקור, גשמים ורוחות. בלילות צונחות הטמפרטורות למינוס 10 מעלות צלזיוס ובימים הן עולות ל- 15 מעלות צלזיוס לכל היותר. כמות המשקעים גבוהה לאורך כל העונה אך לקראת סופה מזג האוויר מתייצב ועימו יורדת כמות הגשמים ונרגעות הרוחות. חלקו הראשון של החורף סוער והוא נחשב לרוב התקופה הרטובה ביותר בשנה עם רוחות חזקות. ניתן למצוא שלגים (בכמויות קטנות) באזורים הצפוניים בהם הטמפרטורה הממוצעת בחורף נעה בין מינוס 4 ל- 2 מעלות צלזיוס. בתקופה זו תופסת התיירות מעין תנומת חורף כך שתנועת המטיילים יורדת ועמה גם המחירים. לונדון היא למעשה בין היעדים היחידים אליו מגיעים מטיילים רבים גם בעונה הקרה, הרבה בזכות ירידת המחירים המשמעותית והבילוי במקומות סגורים כמו מוזיאונים ובתי קפה.

עונת האביב : עונת האביב הנעה לרוב בין מרץ למאי, היא בדרך כלל רגועה, צוננת ויבשה. ככל שהימים מתארכים כך הטמפרטורות במהלך היום עולות, בעוד בלילה הן צונחות חזרה מטה. צפון אנגליה הוא האזור הקריר ביותר עם טמפרטורות ממוצעות העשויות לנוע סביב ה- 5 מעלות צלזיוס (ולעתים דרומה). דרומה של אנגליה לעומת זאת נהנית מטמפרטורות הנעות בין 9-10 מעלות צלזיוס. עונת האביב היא עונה טובה לביקור באנגליה, הרבה בזכות הפריחות היפהפיות של הגנים והבתים ההיסטוריים שפותחים את דלתותיהם למבקרים.  

עונת הקיץ : החודשים החמים ביותר נעים בין יוני לאוגוסט כאשר גשמים עשויים לפקוד את האזורים הדרומיים, מזרחיים ומרכזיים של אנגליה, ופחות את אזוריה הצפוניים ומערביים. הטמפרטורות בקיץ אינן עולות בדרך כלל על 32 מעלות צלזיוס (וסביר יותר שטמפרטורות גבוהות כאלו יפקדו את לונדון ואת האזורים הדרום-מזרחיים של אנגליה). הן לרוב נעות בין 15-18 מעלות צלזיוס באזוריה הדרום-מזרחיים, ובין 12-15 מעלות צלזיוס בצפונה. הקיץ היא עונה טובה לביקור בעיירות ובכפרים, ולטעימה מוזיקלית בפסטיבלים תחת כיפת השמיים. מאחר ויולי ואוגוסט הם חודשי שיא תיירותיים, מחירי הטיסות, המלונות, המסעדות ושלל האטרקציות נוסקים במקביל לטמפרטורות. 

עונת הסתיו : עונת הסתיו נעה לרוב בין ספטמבר לנובמבר והיא ידועה כעונה לא יציבה ובלתי צפויה. האזורים המערביים יותר של אנגליה, חווים בתקופה זו את העונה הסוערת יותר של השנה. אזורי החוף בחציה הדרומי של אנגליה, חווים בממוצע את הסתיו החם ביותר, עם טמפרטורות הנעות בין 10-13 מעלות צלזיוס. האזורים ההרריים בצפון אנגליה יותר קרים עם טמפרטורות הנעות בין 1-7 מעלות צלזיוס. עונת הסתיו מפתה את חובבי האוכל והבירה עם פסטיבלים קולינאריים, ואת אוהבי התרבות עם מוזיאונים מגוונים המעניקים מכסה למבקרים מפני מזג האוויר ההפכפך.
בגדים וציוד
בשעה שאתם אורזים תיק לטיול באנגליה, עליכם להכניס שני פריטי חובה לרשימת הציוד והביגוד – מטרייה ובגד חם. גם בחודשי הקיץ עלולים לפקוד אתכם ימים או לילות קרירים המצריכים עליונית או ז'קט. כאמור, גשם יורד בכל ימות השנה ולכן יש להערך בהתאם גם עם מעיל גשם ו/או כיסוי המגן על התיק מפני מים. כך או כך, דאגו לארוז נעליים סגורות וכמה זוגות של מכנסיים ארוכים. עבור אלו מכם המבקרים באנגליה בעונות הסתיו והחורף או הרגישים לקור, הצטיידו בחולצות חמות, סוודרים עבים,  גטקס, וכמובן - מעיל חם, צעיף, כפפות, וכובע צמר (ואל תשכחו להשאיר קצת מקום במזוודה לקניות).
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים