דגל יוון

כסף ועלויות ביוון

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
יוון
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

כסף ועלויות ביוון

יוון שהייתה בעבר יעד זול מאוד לתייר הישראלי התייקרה משמעותית עם הצטרפותה לגוש האירו ומעבר משימוש במטבע המקומי למטבע שמשמש את כל אירופה. עדיין, מדובר ביעד זול יותר מאשר מקומות אחרים באירופה גם בעלות הטיול עצמו וגם בעלות הטיסה שהיא קצרה יחסית. בעונה המתויירת מומלץ לבדוק היטב האם כדאי לנסוע במסגרת של חבילת נופש שכוללת טיסה, העברות ומלון או שמשתלם יותר להרכיב את הטיול לבד. ליעדים המאוד פופולרים כמו אתונה, כרתים או רודוס חבילת נופש בד"כ משתלמת יותר, אולם לאיים הפחות מתויירים כמו סנטוריני או מיקונוס חבילות הנופש נוטות להיות יקרות ומומלץ להרכיב את הטיול באופן עצמאי.
מטיילים בתקציב נמוך
חבילת נופש לשבוע : באיים הזולים יותר (קוס, איוס, כרתים) במלונות של 2 כוכבים חבילת נופש של שבוע (שכוללת בד"כ טיסות, העברות וארוחות בוקר במלון) תעלה 300$ - 450$ בהתאם לתאריך הנסיעה המבוקש. באיים המתויירים יותר ובערים הגדולות חבילה דומה תעלה 500$ - 600$ לשבוע.

עלות יומית : אם תטיילו במדינה באופן עצמאי, תתבססו על התחבורה הציבורית לנסיעות בתוך הערים ולנסיעות בשטחה היבשי של יוון, את הארוחות תאכלו במסעדות הפועלים הקטנות ולאיים תגיעו במעבורות, תגיעו לעלות של 30€ - 40€ לאדם ליום. כמובן, שקיימים איזורים יקרים במדינה שאליהם לא תוכלו בגלל להגיע בתקציב נמוך.

לינה : חדר זוגי במלון זול ברמה של עד 2 כוכבים צפוי לעלות 25€ - 40€ ללילה (בחלק מהמלונות כולל ארוחת בוקר).

ארוחות : ארוחה ממוצעת במסעדה זולה תעלה 4€ - 6€ לאדם.

נסיעות : בתוך הערים הגדולות הנסיעות זולות למדי בכל אמצעי התחבורה הקיימים (אוטובוסים, רכבת חשמלית, רכבת תחתית) וניתן לרכוש במחיר של 1€ כרטיס שניתן להשתמש בו בכל אחד מאמצעי התחבורה בפרק זמן של שעה וחצי ממועד השימוש הראשון. נסיעה באוטובוס בין שדה התעופה באתונה למרכז העיר עולה 3€. המחירים של נסיעות בין עירוניות משתנים בהתאם למרחקי הנסיעה. בין ערים קרובות המחיר צפוי להיות עד 10€ ואילו בין ערים מרוחקות המחיר יכול להגיע גם ל- 30€ - 40€ לכיוון.

שייט במעבורת : קיימים מספר סוגים של מעבורות ועל מנת לעמוד בתקציב תצטרכו לבחור במעבורות הסטנדרטיות (ולא במעבורות המהירות) ולהסתפק בכרטיסי ה- Economy הזולים ביותר. מחירי המעבורות משתנים בהתאם למרחק שהמעבורת צריכה לעבור ויעלו בין 25€ - 50€ לכיוון.

אינטרנט : בתי קפה שמציעים אפשרות חיבור לאינטרנט החלו להיות נפוצים בשנים באחרונות והמחירים סבירים למדי. הדרך הזולה ביותר היא לקנות כרטיס גלישה שמספיק ל- 20 שעות ועולה 10€. בחלק מהמלונות ניתן למצוא חיבור אלחוטי (WIFI) שניתן לאורחי המלון בחינם או בתשלום סימלי.
המטייל הממוצע
חבילת נופש לשבוע : חבילה ממוצעת לשבוע באתונה, סלוניקי, לוטראקי או באחד מהאיים הפופולרים צפויה לעלות 600€ - 800€ לאדם כולל טיסות, העברות ולינה במלון ברמה של 4-5 כוכבים. חלק מהחבילות מגיעות עם ארוחת בוקר בלבד ואילו חבילות אחרות כוללות חצי פסיון או פנסיון מלא. חבילת נופש ליעדים מיוחדים יותר ביוון כגון סנטוריני או קורפו צפויה להיות יקרה יותר לעבור את רף ה- 1,000€ לאדם. אם אתם מטיילים עם ילדים כדאי להשוות בין החבילות המוצעות כיוון שבחלק מהן ניתן לצרף ילדים ללא תוספת תשלום או בעלויות נמוכות מאוד.

עלות יומית : אם אתם מטיילים באופן עצמאי, ישנים במלונות ברמה טובה, אוכלים במסעדות טובות ומתניידים באמצעות מוניות בתוך הערים הגדולות, טיסות בין יעדים מרוחקים ואף שוכרים רכב באיים, תגיעו לעלות שנעה סביב 80€ - 100€ לאדם ליום.

לינה : מחירי מלונות ברמה טובה משתנים בין האיזורים השונים במדינה. בערים קטנות ובאיים הזולים יותר תשלמו סביב 60€ - 80€ ללילה לחדר זוגי. במקומות המתויירים יותר מחירי המלונות יקרים יותר וינועו בין 100€ - 140€ ללילה לחדר.

ארוחות : ארוחה ממוצעת במסעדה תעלה 10€ - 15€ לאדם.

מוניות : חישוב עלות הנסיעה במוניות ביוון נעשה באמצעות מונה כאשר קיים תעריך מינימום של 2.5€ לנסיעה. המונה מתחיל תמיד מ- 1€ ומטפס במדרגות קבועות לכל קילומטר של נסיעה (המחיר של קילמוטר בתוך העיר הוא כ- 0.3€ ואילו מחוץ לעיר המחיר לקילומטר יכול להיות כפול מזה).

השכרת רכב : עלויות השכרת רכב ביוון סבירות למדי ומתחילות מ- 20€ - 25€ ליום לרכב קטן. רכבים גדולים יותר ורכבי 4X4 עולים מעט יותר והופכים משתלמים אם אתם מטיילים עם ילדים או בקבוצה של יותר משני אנשים. ניתן להשכיר (בעיקר באיים) כלי רכב נוספים כמו קטנועים, אופנועים וטרקטורונים. מומלץ מאוד לקרוא טוב את חוזה ההשכרה ובמיוחד את הסעיפים הקשורים לביטוח ולעלויות של השתתפות עצמית במקרה של תאונה.

טיסות פנימיות : עלויות הטיסה הפנימיות משתנות כמובן בין היעדים השונים במדינה אולם עלות ממוצעת של טיסה בכיוון אחד תעלה 60€ - 120€ בהתאם לנקומה שממנה אתם טסים והיעד שאליו אתם רוצים להגיע. כרטיס הלוך-חזור מורכב משני כרטיסי טיסה בכיוון אחד ולכן אין הנחה משמעותית במחיר.
העשירון העליון
חבילת נופש לשבוע : למרות שרוב החבילות שמוצעות מיועדות למשפחות, לזוגות ולצעירים, ניתן פה ושם למצוא חבילות נופש למלונות יוקרה ולאתרי נופש ברמה הגבוהה ביותר. חבילה שכזו לשבוע במלון 5 כוכבים לפחות בסוויטה יוקרתית על בסיס לינה וארוחת בוקר עם רכב צמוד לכל השבוע מתחילה בעלות של 2,000€ לאדם לשבוע ומטפסת צפונה ככל שמעלים את רמת החדר והפינוקים מסביב.

לינה : מלונות יוקרה ניתן למצוא כמעט בכל יעד ביוון אולם בחלק מהאיים הפחות מתויירים ניתן למצוא מלונות ואתרי נופש מבודדים הנושקים לקו החוף ומציעים חוויה מסוג אחר. כל מנת להנות ממלונות שכאלו תצטרכו להפרד מסכום שיתחיל ב- 200€ ללילה לחדרים הפשוטים ויעלה לסכומים כפולים ויותר בחדרים המפוארים.

ארוחות : ארוחות במסעדות הטובות ביותר יעלו בין 25€ - 50€ לארוחה לאדם.

השכרת רכב : אם רכב לא כלול בחבילת הנופש שהזמנתם, ניתן להשכיר ביוון סוגים שונים של רכבים החל מדגמים סטנדרטים ועד לרכבי יוקרה, רכבי שטח מפוארים ואופנועים במשקל כבד. עלות ההשכרה לרכב משפחתי ממוצע היא סביב ה- 50€ ליום. בעבור רכב יוקרתי תשלמו 100€ ויותר ליום השכרה.

טיולים מאורגנים : בעיקר באתונה אבל גם ביעדים אחרים במדינה ניתן לקחת טיולים מאורגנים לאתרי הארכיאולוגיה ולאתרי התרבות והטבע המעניינים באיזור. טיולים שכאלו צפויים לעשות 60€ - 100€ לאדם ליום בהתאם לסוג הטיול, מה שהוא כולל והאורך שלו.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים