דגל הולנד

חגים ואירועים בהולנד

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
הולנד
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בהולנד

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר

New Year's Day- יום חג ציבורי זה חל ב- 1 בינואר ומסמל את תחילתה של השנה החדשה בלוח הגרגוריאני (הלועזי). רבים מתחילים את החגיגות בערב החג (החל ב- 31 בדצמבר) עם קונצרטים ציבוריים, מסיבות וזיקוקים. על פי המסורת ההולנדית, נהוג ביום זה לאכול מעים עיגולי בצקים המטוגנים בשמן עמוק הנקראים Oliebollen. ביום השנה החדשה מרבית שירותי הציבור כגון הדואר, בנקים, וחנויות – אינם עובדים. יש לשים לב לשינויים בלוח הזמנים של התחבורה הציבורית. 

International Film Festival Rotterdam- פסטיבל הסרטים הבינלאומי של רוטרדם, מתקיים בכל שנה מסופו של חודש ינואר ועד לתחילתו של חודש פברואר העוקב. מדובר באחד מפסטיבלי הקולנוע החדשניים ביותר באירופה, עם למעלה מ- 450 סרטים ואינספור אירועים חברתיים המעוררים בכל פעם מחדש סקרנות תקשורתית ואלפי מבקרים.

פברואר :

Art Rotterdam- האירוע האמנותי המתקיים בכל שנה בעיר רוטרדם, מארח 75 גלריות מ- 10 מדינות שונות, המייצגות את עבודותיהם של מיטב אומניה. כמו כן, בכל שנה מתקיים דיון ציבורי העוסק באמנות מודרנית, ונכלל הוא בתכנייה של האירוע.

Holland Flowers Festival- פסטיבל הפקעות והפרחים של הולנד, מתקיים בכל שנה בחממה של העיר Zwaagdjik-Oost, ומציג סידורי פרחים מרהיבים של מאות צבעונים, נרקיסים, אירוסים, יקינתונים ועוד שלל של פרחים ריחניים. זהו אירוע מדהים ביופיו ובניחוחו, ומומלץ לכל מבקר ומבקרת הפוקדים את הולנד הפרחונית.

מרץ :

Windmill Days- זהו למעשה אירוע החל בחודש מרץ ומסתיים בחודש אוקטובר, בו נפתח הביקור בארבע טחנות הרוח היסטוריות. האירוע מתקיים בכפר קטן הנקרא – Zanstreek ובו מוזיאון היסטורי. 

Museum Night- אירוע המתקיים בכל שנה בעיר רוטרדם, בו למעלה מ- 40 גלריות ומוזיאונים מרחיבים את שעות הפעילות שלהם על מנת להציג עבודות אמנות מרשימות, קונצרטים, ועוד מבחר של אטרקציות הקשורות בעולם האמנותי. כמו כן מתקיימים סיורים מודרכים, ואף פועל בשעות הערב והלילה אוטובוס מיוחד המסיע את המבקרים בין התצוגות בעיר.

Pink Films Days- פסטיבל בן 11 ימים בו מוקרנים מיטב הסרטים הדוקומנטריים, הקצרים, ועוד מבחר של ז'אנרים המציגים את חוויותיה של הקהילה ההומו-לסבית. כמו כן, לאחר כל סרט שהוקרן, מתנהל דיון ציבורי הנוגע לתוכנו. הפסטיבל מתקיים בעיר אמסטרדם בקולנוע הנקרא: Cinema Katelhuis. 

אפריל  :

Good Friday- זהו יום חג לאומי החל ביום ששי שלפני פסחא בהולנד. ביום זה רבים מן ההולנדים פוקדים את הכנסיות לציון צליבתו של ישו. עבור אחרים בהולנד, יום זה מסמל את תחילתו של סוף שבוע ארוך ומהנה ולעתים מהווה הוא רק יום עבודה רגיל. כך או כך, הבנקים והדואר סגורים.

Easter- חג הפסחא חל ביום ראשון בהולנד ומהווה יום חג לאומי. החג מציין את תחייתו של ישו, שעל פי האמונה הנוצרית, התרחשה ביום השלישי לאחר שנצלב ונקבר בירושלים. אנשים מציינים את היום על ידי ביקור בכנסייה, ארוחות חג משפחתיות, והענקת מתנות. אחד מן הסמלים המובהקים ביותר של החג הוא ביצה מקושטת המעניקים במתנה האחד לשני.

Easter Monday- זהו יום חג לאומי בהולנד החל יום אחרי חג הפסחא. יום זה מציין אף הוא את תחייתו של ישו, שעל פי האמונה הנוצרית, התרחשה לאחר צליבתו וקבורתו בירושלים. יום זה נחגג בטיולים משפחתיים באזורים הכפריים, ובאכילת ביצים משוקולד. שימו לב כי ביום זה מרבית בתי העסק והשירות לציבור סגורים כגון דואר ובנקים.

Queen's Day- ה- 30 באפריל הנו יום הולדתה הרשמי של המלכה בהולנד. יום זה מצוין באמצעות חגיגות רבות כמו מסיבות, שווקים וירידים ברחובות, קונצרטים ואירועים מיוחדים ומוזיקליים לכבוד המשפחה המלכותית. בערים רבות (כולל אמסטרד), מתחילות החגיגות עוד בערב ה- 29 באפריל. ביום הולדת המלכה, מרבית העסקים בהולנד סגורים כמו גם בתי הספר ושאר מוסדות ממשלתיים.

National Museum Weekend- בכל שנה, פותחים את שעריהם ללא תשלום או בהנחה, למעלה מ- 450 מוזיאונים גדולים ברחבי הולנד. אחד המקומות הפופולריים ביותר ביום התרבותי הזה, היא כמובן אמסטרדם מאחר ומציעה מגוון מדהים של מוזיאונים וגלריות כמו מוזיאון ואן גוך, ביתה של אנה פרנק, ותצוגות מרשימות של רמברנדט.

Bulb Region Flower Parade- תהלוכה פרחונית יפהפייה ומרשימה ביותר, מגיעה לעיר הארלם בשעות הערב לאחר שיצאה בשעות הבוקר המוקדמות מ- Noordwijk, ועברה מסלול של כ- 40 קילומטרים. מדובר בלמעלה מ- 20 קרונות מלאים בפרחים ססגוניים וריחניים, מלווים בתזמורות וברכבים מקושטים. מרגע הגעתם להארלם, נשארים הקרונות בעיר למהלך סוף השבוע על מנת שכולם יוכלו ליהנות מן המיצג המרשים.

מאי  :

Remembrance of the Dead- יום זיכרון זה חל ב- 4 במאי, ומהותו לכבד את זכרם של כל הנופלים האזרחים ונופלי כוחות הביטחון של ממלכת הולנד. מדובר בכיבוד זכרם של הנופלים במלחמות או בעת מילוי משימות למטרת שלום, החל מפרוץ מלחמת העולם השנייה. למרות שיום זה אינו מוגדר כיום חג לאומי, מתקיים בכל שנה טקס בכיכר דאם שבאמסטרדם, ושתי דקות של דומייה ב- 20:00.

Liberation Day- יום זה החל ב- 5 במאי, חוגג את כניעת הגרמנים בשנת 1945 במלחמת העולם השנייה. מציינים את יום השחרור בכל שנה, אולם החל משנת 2000, מדובר ביום חג רשמי כל 5 שנים.

Ascension Day- יום חג ציבורי בהולנד, המציין את יום עלייתו של ישו לגן עדן. זהו היום ה- 40 לאחר חג הפסחא, כאשר מדובר תמיד ביום חמישי. נוצרים רבים פוקדים ביום זה את הכנסיות, ואילו עבור אחרים, מדובר ביום אביב נפלא לטיול או לרכיבה על אופניים, כמו גם לחופשה משפחתית ברחבי המדינה.

יוני :

Pentecost- נוצרים רבים בהולנד מציינים את היום השני של הפנטקוסט (הידוע גם בשם Whit Sunday) - חג שבועות נוצרי המציין את ירידת רוח הקודש על שליחיו של ישו 50 ימים לאחר חג הפסחא, ומסיים למעשה את עונת הפסחא. זהו יום חג ציבורי אשר נחגג באופן מסורתי בכנסיות, בחופשות משפחתיות או עם חברים, ובפסטיבלים של מוזיקה תחת כיפת השמיים. שימו לב כי ביום זה השירותים הציבוריים כגון דואר ובנק, סגורים לקהל הרחב, כמו בכל יום ראשון.

Pinkpop- מדובר באירוע עצום בגודלו המתקיים בכל שנה בחודש יוני בעיר Landgraaf, בדרומה של הולנד, סמוך לגבול עם גרמניה. מדובר בפסטיבל מוזיקה רחב מימדים ובינלאומי, המתקיים בסוף השבוע של ה- Pentecost באוויר הפתוח. 

Holland Festival- פסטיבל הולנד מתקיים בחודש יוני של כל שנה בעיר אמסטרדם. הפסטיבל חוגג אמנות באווירה משכרת ונפלאה, בין אם מדובר באמנויות הבמה, המוזיקה, הריקוד, הקולנוע והאופרה.

Festival Mundial- כמות הפסטיבלים בהולנד אינה נגמרת מרגע זריחת החמה הקיצית. פסטיבל מונדיאל הנו פסטיבל בעל מגוון של תרבויות המציגות את אמנויות התיאטרון והמוזיקה מכל העולם. הפסטיבל מתקיים בכל שנה בפארק העיר Tilburg הנקרא Leijpark.

Parkpop- ה"פארקפופ" הנו אחד מן הפסטיבלים של פופ הגדולים ביותר ברחבי אירופה, המתקיימים באוויר הפתוח ופתוחים לקהל הרחב. הפסטיבל מתקיים מידי שנה בעיר האג, ב- Zuiderpark.

יולי

North Sea Jazz Festival- פסטיבל הג'אז של הים הצפוני הנו אחד מפסטיבלי הג'אז הבינלאומיים הגדולים ביותר בעולם. מדובר על למעלה מ- 8 שעות רצופות של מוזיקה הבוקעת מ- 13 במות בכל יום, על ידי למעלה מ- 1000 מוזיקאים של ג'אז מוכשרים ביותר.

Summer Carnival- קרנבל הקיץ הנו למעשה תהלוכה אקזוטית של מוזיקב וריקודים המתקיימת בעיר רוטרדם. בקרנבל לוקחים חלק רקדנים מוכשרים לבושים במלוא הדרם, תזמורת, וקהל רחב של מבקרים.

אוגוסט

Canal Festival- ובתרגום להולנדית Grachtenfestival, הנו פסטיבל המתקיים לאורך תעלותיה של העיר אמסטרדם. בפסטיבל האורך חמישה ימים, צליליהם של למעלה מ- 70 קונצרטים של מוזיקה קלאסית ממלאים את האוויר הפתוח.

נובמבר :

Cannabis Cup- בכל שנה חוגגים ההולנדים בבירתם אמסטרדם את כל הקשור במריחואנה המונפקת מצמח הקנאביס. אלפי מבקרים פוקדים את מאות הקופי-שופס בעיר על מנת לרכוש ולעשן מריחואנה באופן חוקי. במהלך חגיגות הקנאביס, מקבלים הקופי-שופס הזדמנות המאפשרת להם להציג את מוצריהם המובחרים המכילים את צמח הקנאביס, כמו מריחואנה, חשיש, ואפילו המבורגר עם גבינה.

International Documentary Film Festival Amsterdam- פסטיבל הסרטים הדוקומנטריים באמסטרדם, חל בכל שנה בחודשים נובמבר ודצמבר. זהו אחד מפסטיבלי הסרטים הדוקומנטריים הגדולים ביותר בעולם, עם למעלה מ- 150 סרטים מוקרנים ומבחר של סדנאות מעניינות להשתתפות.

דצמבר  :

Saint Nicholas Eve- ניקולס הקדוש הנו קדוש נוצרי פופולרי בקרב ילדים, בזכות העובדה כי ידוע הוא כמעניק מתנות נדיב. דמויות כמו סנטה קלאוס, שאבו את השראתן מדמותו של ניקולס הקדוש. ביום זה נהוג להעניק לילדים מתנות אותן הם מוצאים בתוך מגף או נעל. יום זה חל ב- 5 בדצמבר, אך אינו מוכרז כיום חג לאומי בהולנד.

Christmas Market- בחודש דצמבר של כל שנה, מתקיים שוק מדהים באווירת חג המולד, בעיר Deventer. בשוק מבחר של רעיונות נפלאים למתנות חג, ואף מרתק את אלו אשר רק רוצים להתרשם מדמיון פורה של יוצרים.

Gouda by Candlelight- בכל שנה, מואר באור נרות מרהיב בניין העירייה הגותי המרשים ביופיו בכיכר השוק של חאודה. המבנים הסובבים את הבניין העירייה, מוארים ונוצצים באורות עצי חג המולד. מדובר במחזה יפהפה ומרתק עבור המבקרים.

Christmas Day- ה- 25 בדצמבר הנו יום חג לאומי בכל רחבי הולנד המציין את יום הולדתו של ישו הנוצרי. אנשים רבים מבלים את החג בקרב משפחתם סביב שולחן האוכל עם תפאורת קישוטי החג הצבעוניים.

Boxing Day- יום זה הנו יום חג ציבורי בהולנד החל ב-  26 בדצמבר. עבור אנשים רבים מדובר ביום חופש בו ניתנת להם ההזדמנות לבלות עם קרובים וחברים בבית או בטיולים ברחבי אזוריה הכפריים של המדינה היפהפייה.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים