דגל הולנד

עונות לטיול בהולנד

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
הולנד
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול בהולנד

האקלים ההולנדי מוגדר כאקלים ימי מתון עם קיץ צונן וחורף קריר (יחסית לסטנדרטים באירופה). לאורך כל השנה יורדים גשמים ונושבות רוחות ובאופן כללי, מזג האוויר נוטה להיות דיי יציב כאשר במרבית המקרים, הטמפרטורות אינן מרקיעות שחקים או צונחות מתחת לאפס מעלות. "העונה החמה" בהולנד היא עונת הקיץ החלה בין החודשים יוני לאוגוסט, בה תתקלו במסת תיירים ומקומיים נופשים. גם עונת האביב מומלצת לביקור בזכות פקעות הפרחים הפורחים בשלל גוונים, ועומס מתון יותר של מטיילים. 
עונות
עונת החורף : החורף ההולנדי אמנם נחשב למתון ביחס לאירופה, אולם לסטנדרטים של מדינתנו החמה מדובר בחורף קר מאוד החל מאמצע אוקטובר, ועם קור עז החל מחודש דצמבר ועד פברואר. התיירות בהולנד תופסת מעין תנומת חורף כך שתנועת המטיילים יורדת ועמה גם המחירים. אמסטרדם היא למעשה היעד היחיד אליו מגיעים מטיילים רבים גם בעונה הקרה, הרבה בזכות ירידת המחירים המשמעותית והבילוי במקומות סגורים כמו מוזיאונים ובתי קפה.

עונת הקיץ : החודשים החמים ביותר נעים בין יוני לאוגוסט כאשר הטמפרטורה הממוצעת נעה סביב ה- 19 מעלות. יולי ואוגוסט הם חודשי השיא מבחינת עונת התיירות, שיא המתבטא כמובן גם במחירים מרקיעי שחקים של טיסות, מלונות ומסעדות. הטמפרטורות בחודשים הללו עשויות לעלות גם ל- 25 מעלות צלזיוס ולאפשר למטיילים ליהנות מקפה תחת כיפת השמיים, וטיולי אופניים לאורך התעלות.

עונות המעבר : עונת הסתיו נעה לרוב בין ספטמבר לאמצע אוקטובר ואילו עונת האביב נעה בין אמצע מרץ למאי. מטיילים רבים המגיעים בחודשים הללו נוטלים סיכון בכל הנוגע למזג האוויר שכן הוא עשוי להיות סגרירי וקריר מאוד, אולם היתרון באותם חודשים טמון בירידת מחירים משמעותית ובטיול רגוע בלי צפיפות של מטיילים. ומי יודע – אולי עם כמה ימים יפים שטופי שמש. למטיילים המגיעים בעונת האביב צפויה הפתעה צבעונית ומלבלבת בדמות פריחת הנרקיסים באפריל ופריחת הצבעונים במאי.
בגדים וציוד
בשעה שאתם אורזים תיק לטיול בהולנד, עליכם להכניס שני פריטי חובה לרשימת הציוד והביגוד – מטרייה ובגד חם. גם בחודשי הקיץ עלולים לפקוד אתכם ימים או לילות קרירים המצריכים עליונית או ז'קט. כאמור, גשם יורד בכל ימות השנה ולכן יש להערך בהתאם גם עם מעיל גשם ו/או כיסוי המגן על התיק מפני מים. כך או כך, דאגו לארוז נעליים סגורות וכמה זוגות של מכנסיים ארוכים. עבור אלו מכם המבקרים בהולנד בעונת החורף, שימו לב כי הקור הנו "חודר עצמות" ולכן הצטיידו עם חולצות חמות, סוודרים עבים,  גטקס, וכמובן – מעיל חם, צעיף, כפפות, וכובע צמר.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים