עונות לטיול בהולנד

עונות מומלצות לטיול בהולנד

האקלים ההולנדי מוגדר כאקלים ימי מתון עם קיץ צונן וחורף קריר (יחסית לסטנדרטים באירופה). לאורך כל השנה יורדים גשמים ונושבות רוחות ובאופן כללי, מזג האוויר נוטה להיות דיי יציב כאשר במרבית המקרים, הטמפרטורות אינן מרקיעות שחקים או צונחות מתחת לאפס מעלות. "העונה החמה" בהולנד היא עונת הקיץ החלה בין החודשים יוני לאוגוסט, בה תתקלו במסת תיירים ומקומיים נופשים. גם עונת האביב מומלצת לביקור בזכות פקעות הפרחים הפורחים בשלל גוונים, ועומס מתון יותר של מטיילים.


עונות

עונת החורף: החורף ההולנדי אמנם נחשב למתון ביחס לאירופה, אולם לסטנדרטים של מדינתנו החמה מדובר בחורף קר מאוד החל מאמצע אוקטובר, ועם קור עז החל מחודש דצמבר ועד פברואר. התיירות בהולנד תופסת מעין תנומת חורף כך שתנועת המטיילים יורדת ועמה גם המחירים. אמסטרדם היא למעשה היעד היחיד אליו מגיעים מטיילים רבים גם בעונה הקרה, הרבה בזכות ירידת המחירים המשמעותית והבילוי במקומות סגורים כמו מוזיאונים ובתי קפה.

עונת הקיץ: החודשים החמים ביותר נעים בין יוני לאוגוסט כאשר הטמפרטורה הממוצעת נעה סביב ה- 19 מעלות. יולי ואוגוסט הם חודשי השיא מבחינת עונת התיירות, שיא המתבטא כמובן גם במחירים מרקיעי שחקים של טיסות, מלונות ומסעדות. הטמפרטורות בחודשים הללו עשויות לעלות גם ל- 25 מעלות צלזיוס ולאפשר למטיילים ליהנות מקפה תחת כיפת השמיים, וטיולי אופניים לאורך התעלות.

עונות המעבר: עונת הסתיו נעה לרוב בין ספטמבר לאמצע אוקטובר ואילו עונת האביב נעה בין אמצע מרץ למאי. מטיילים רבים המגיעים בחודשים הללו נוטלים סיכון בכל הנוגע למזג האוויר שכן הוא עשוי להיות סגרירי וקריר מאוד, אולם היתרון באותם חודשים טמון בירידת מחירים משמעותית ובטיול רגוע בלי צפיפות של מטיילים. ומי יודע – אולי עם כמה ימים יפים שטופי שמש. למטיילים המגיעים בעונת האביב צפויה הפתעה צבעונית ומלבלבת בדמות פריחת הנרקיסים באפריל ופריחת הצבעונים במאי.


בגדים וציוד

בשעה שאתם אורזים תיק לטיול בהולנד, עליכם להכניס שני פריטי חובה לרשימת הציוד והביגוד – מטרייה ובגד חם. גם בחודשי הקיץ עלולים לפקוד אתכם ימים או לילות קרירים המצריכים עליונית או ז'קט. כאמור, גשם יורד בכל ימות השנה ולכן יש להערך בהתאם גם עם מעיל גשם ו/או כיסוי המגן על התיק מפני מים. כך או כך, דאגו לארוז נעליים סגורות וכמה זוגות של מכנסיים ארוכים. עבור אלו מכם המבקרים בהולנד בעונת החורף, שימו לב כי הקור הנו "חודר עצמות" ולכן הצטיידו עם חולצות חמות, סוודרים עבים, גטקס, וכמובן – מעיל חם, צעיף, כפפות, וכובע צמר.

מזג אויר ממוצע בהולנד בחלוקה לפי חודשים

בחירת עיר להצגת מזג אויר ממוצע לפי חודשים
select
ינואר
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  21
פחות מומלץ לטיול
פברואר
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  16
פחות מומלץ לטיול
מרץ
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  18
מזג אויר סביר לטיול
אפריל
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  16
מזג אויר אידאלי לטיול
מאי
טמפ' ממוצעת:  13°
ממוצע ימים גשומים:  18
מזג אויר אידאלי לטיול
יוני
טמפ' ממוצעת:  17°
ממוצע ימים גשומים:  17
מזג אויר אידאלי לטיול
יולי
טמפ' ממוצעת:  18°
ממוצע ימים גשומים:  18
מזג אויר אידאלי לטיול
אוגוסט
טמפ' ממוצעת:  19°
ממוצע ימים גשומים:  19
מזג אויר אידאלי לטיול
ספטמבר
טמפ' ממוצעת:  16°
ממוצע ימים גשומים:  16
מזג אויר אידאלי לטיול
אוקטובר
טמפ' ממוצעת:  12°
ממוצע ימים גשומים:  20
מזג אויר טוב לטיול
נובמבר
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  21
מזג אויר סביר לטיול
דצמבר
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  20
פחות מומלץ לטיול
המידע על הטמפרטורות הממוצעות ומספק ימי הגשם הממוצעים בהולנד בחלוקה לפי חודשי השנה מסתמך על שקלול נתוני מזג האויר בהולנד ב- 10-15 השנים האחרונות. המלצת הטיול בהולנד לגבי כל אחד מהחודשים משקללת גם את מזג האויר הצפוי וגם פרמטרים נוספים כמו עומס תיירים, חופשים, חגים ופסטיבלים שמתקיימים בהולנד במהלך אותו חודש. כדאי לקחת בחשבון שלרוב בחודשי הטיול הטובים ביותר, מחירי הטיול בהולנד הם הגבוהים ביותר.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X