דגל איטליה

חגים ואירועים באיטליה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
איטליה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים באיטליה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר

Capodanno (New Year's Day) - יום תחילתה של השנה האזרחית החדשה חל ב- 1 בינואר. איטלקים רבים חוגגים את היום עם זיקוקים ובארוחות איטלקיות מפנקות הכוללות ריזוטו וצימוקים שטוענים כי מביאים הם מזל טוב. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר. 

Epifania (Epiphany) - יום זה נחגג באיטליה ביום ה- 6 לחודש ינואר בכל שנה. החג מבוסס על סיפורם של שלושת החכמים (או המלכים) המבקרים את ישו התינוק ומציעים לו מתנות. הסעודה המסורתית הנקראת "לה בפאנה" קרויה על שם אישה, המופיעה באגדה המספרת על כך שעפה היא על מקל מטאטא בעודה מחלקת מתנות לילדים בכל רחבי איטליה. איטלקים רבים חוגגים את היום בפסטיבלים ובתהלוכות. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר. 

פברואר :

Carnevale (Carnival in Venice) - הקרנבל של ונציה הוא פסטיבל שנתי המתקיים בוונציה 40 ימים לפני חג הפסחא. זהו קרנבל עצום הנחגג עם תהלוכות ונשפי מסכות, מוזיקה ומסיבות. מסכות תמיד היו בולטות במיוחד בקרנבל הוונציאני. המסכות הונציאניות יכולות להיות עשויות מעור, פורצלן או מזכוכית בטכניקה מקורית.

Carnevale d’Ivrea - קרנבל ד'איבריאה באזור טורינו הוא אחד מן הקרנבלים העתיקים במדינה המוכר בעיקר בזכות קרבות התפוזים שמתחוללים בו. המסורת מספרת כי בימי הביניים הביעו ההמונים את הבוז שרחשו לנדבות שקיבלו מן העשירים בעיר באמצעות זריקת שעועית. 

מרץ :

Maratona di Roma (Rome Marathon) - מרתון רומא הוא תחרות מרתון שנתית המתקיימת בעיר רומא ביום ראשון של חודש מרץ. זוהי תחרות חשובה ומלווה היא בחגיגות ברחובות, בקונצרטים ובירידים באווירת חג.

Giornata di Primavera (Open Monuments Weekend) - זהו סוף שבוע בו מונומנטים וגנים רבים באיטליה הסגורים לרוב בפני הקהל הרחב, נפתחים בסוף השבוע הסמוך ביותר ליום הראשון של האביב, ואינם גובים תשלום מן המבקרים. 

אפריל :

Pasqua (Easter Sunday) - יום חג הפסחא באיטליה הוא חג לאומי מדיני המנציח את תחייתו של ישו, כפי שנכתב בכתבי הקודש הנוצריים. בעיירות ובערים רבות ברחבי המדינה נחגג החג באמצעות תהלוכות של פסלי ישו ואימו מרים, מוקפים בקהל רחב של אנשים. מאחר וזהו יום חג לאומי המתקיים תמיד גם ביום ראשון, עסקים וארגונים רבים נסגרים כמו בנקים ומשרדי דואר.

Pasquetta (Easter Monday) - חג לאומי באיטליה המתקיים יום אחרי חג הפסחא, ביום שני. יום זה הינו חלק מחגיגות חג הפסחא הנחגגות בכל רחבי המדינה. זהו זמן פופולרי עבור האיטלקים לצאת לביקור ולפיקניקים בכפרים ובעיירות עם משפחות וחברים. ביום זה נהוג לשחק במירוצי ביצים. 

Venerdi Santo (Good Friday) - באיטליה, יום שישי הטוב הוא יום דתי של קיום מצוות המתקיים אחרי חג הפסחא והיום השני של פסחא. יום זה מנציח את צליבתו ומותו של ישו, כפי שנכתבו בכתבי הקודש הנוצריים. איטלקים רבים מציינים את היום בארוחת דגים מסורתית ולעתים אף בהשתתפות בתהלוכות דתיות.

Maratona di Milano (Milan Marathon) - מרתון מילאנו מתקיים בכל שנה בחודש אפריל בעיר מילאנו.

Liberazione (Liberation Day) - יום השחרור הוא חג לאומי באיטליה, שנחגג מדי שנה ב- 25 באפריל. הוא מסמן את נפילת הרפובליקה הסוציאלית האיטלקית של מוסוליני וסיום הכיבוש הנאצי באיטליה בשנת 1945, לקראת סוף מלחמת העולם השנייה. ביום זה מכבדים את האיטלקים שלחמו נגד הנאצים והיחידות הצבאיות של מוסוליני, ואת אלו שהשתתפו במחתרת האיטלקית. מצעדי תזמורות, מופעי מוזיקה, פסטיבלי אוכל, עצרות פוליטיות, ומפגשים ציבוריים אחרים מתקיימים במקומות רבים באיטליה. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר.

La Festa di San Marco (The Feast of St Mark) - חג סנט מרק הוא חג שנתי ציבורי בוונציה, הנחגג ב- 25 באפריל. יום זה מכבד את סנט מרק, הקדוש הפטרון של העיר, החופף עם יום השחרור. אחת מן האטרקציות הבולטות ביום זה היא מירוץ הסירות בין משיטי הגונדולות בזמן שהם משיטים נוסעים. בנוסף, מקיימת וונציה ביום זה פסטיבלים, קונצרטים ושווקים. ביום זה נסגרים מרבית בתי העסק והארגונים בעיר הצפה.

מאי :

Festa dei Lavoratori (International Workers’ Day) - איטלקים רבים מנציחים את ההישגים החברתיים והכלכליים של תנועת האיגוד המקצועי ביום העבודה. זהו יום חג ציבורי ארצי באיטליה המתקיים בכל שנה ב- 1 במאי. ביום זה מבקרים האיטלקים בקונצרטים כמו ברומא, ומקיימים הפגנות ומחאות לשיפור תנאי העובדים. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר.

Corsa dei Ceri (Race of Candles in Gubbio) - זהו פסטיבל איטלקי המתקיים בכל שנה בעיירה גוביו ב- 15 במאי (יום סנט אובאלדו). העיירה מתחלקת ל- 3 קבוצות (ירוקה, כחולה ושחורה) כאשר הן מתחרות אחת מול השנייה סביב העיירה בעוד הן אוחזות בלפיד ענק.

יוני :

Festa della Repubblica (Republic Day) - יום הרפובליקה, הידוע גם כפסטיבל הרפובליקה, הוא חג לאומי באיטליה המתקיים ב- 2 ביוני בכל שנה. חג זה חוגג את היום בו הצביעו האיטלקים לביטול המלוכה בשנת 1946 בכדי שמדינתם תוכל להפוך לרפובליקה. איטלקים רבים אינם עובדים באותו היום ומציינים אותו בטקסים רשמיים, בתהלוכות צבאיות או על ידי הנחת זר על קבר של חייל לא ידוע ב- Altare della Patria שברומא. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר.

La Festa di San Giovanni (The Feast of St. John) - חג סנט ג'ון הוא חג שנתי בערים האיטלקיות פירנצה, טורינו וגנואה המתקיים ב- 24 ביוני. יום זה מכבד את זיכרו של סנט ג'ון, הידוע גם כיוחנן המטביל. בפירנצה, מתקיים במרכז העיר מצעד מסורתי, ואחריו מופע זיקוקים מעל לנהר הארנו בערב. אכילת ג'לאטו (הדומה לגלידה) נחשבת לפעילות פופולרית בעת צפייה בזיקוקים. בטורינו ובגנואה מתפרשות החגיגות על פני יומיים, ה- 23-24 ביוני, וכוללות הן תהלוכות, מוסיקה, אירועי ספורט, זיקוקים, ומדורות מסורתיות. ביום זה עסקים ומשרדים ציבוריים רבים סגורים בשלושת הערים.

La Festa di San Pietro e Paolo (The Feast of St. Peter and St. Paul) - חג סנט פיטר וסנט פול הוא חג שנתי ברומא, המתקיים ב- 29 ביוני בכל שנה. יום זה מקדש את הקתולים הקדושים פטרוס ופאולוס באמצעות טקסים דתיים שמקיים האפיפיור שבכנסייה הקתולית ברומא. פעילויות נוספות כוללות מופעים מוזיקליים, זיקוקים וירידים. ביום זה עסקים ומשרדים ציבוריים רבים סגורים.

Arena di Verona Festival (Verona Opera Festival) - פסטיבל קיץ של אופרה, הממוקם בעיר ורונה ומתקיים מאז שנת 1936 באמפיתאטרון העתיק של ורונה ה"ארנה די ורונה".

יולי

Palio di Siena - מרוץ סוסים המתקיים פעמיים בכל שנה, ב- 2 ביולי וב- 16 באוגוסט בסיינה, בו עשרה סוסים ורוכבים, הלבושים בצבעים מתאימים, מייצגים 10 מתוך 17 הרבעים בעיר. תחרות מלכת יופי מפוארת, Corteo Storico, קודמת למרוץ ומושכת מבקרים וצופים מכל רחבי העולם.

אוגוסט

Assunzione (Assumption Day) - יום זה מתקיים בכל שנה ב- 15 באוגוסט. חג לאומי זה חוגג את האמונה הקתולית שאלוהים לקח לשמים את גופתה של אימו של ישו מרים במותה. יום זה כולל תהלוכות של אנשים הנושאים את פסלי מרים אמו של ישו בערים ובעיירות רבות. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר.

ספטמבר :

La Festa di San Gennaro (The Feast of Saint Januarius) - חגו של סן ג'נארו הוא חג שנתי בנאפולי המתקיים ב- 19 בספטמבר. יום זה מכבד את זיכרו של הקדוש הקתולי ג'נארו. קתולים רבים נוסעים לקתדרלה של נאפולי. ביום זה עסקים ומשרדים ציבוריים רבים סגורים.

Venice International Film Festival - פסטיבל הסרטים הבינלאומי בוונציה הוא פסטיבל הסרטים הבינלאומי הוותיק ביותר בעולם. הוא הוקם על ידי הרוזן ג'וזפה וולפי בשנת 1932 ומתקיים מדי שנה לקראת סוף אוגוסט או תחילת ספטמבר על האי לידו שבונציה, איטליה. הקרנת הסרטים מתקיימת בכיכר הקולנוע ההיסטורית באי. הפסטיבל הוא אחד היוקרתיים ביותר בעולם הקולנוע והוא מהווה חלק מהביאנלה של ונציה, הנחשבת לאחת מהתערוכות החשובות והיוקרתיות ביותר בעולם האמנות העכשווית. שימו לב כי יש להזמין מקומות מראש שכן ונציה עמוסה במבקרים.

נובמבר :

Tutti i Santi (All Saints' Day) - יום כל הקדושים הוא חג דתי וציבורי באיטליה המתקיים ב- 1 בנובמבר בכל שנה. יום זה חוגג את זיכרם של כל הקדושים הקתולים. ביום זה נהוג להחליף מתנות ולבלות בחיק המשפחה והחברים. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר.

דצמבר :

Immacolata (Feast of the Immaculate Conception) - חג העיבור ללא חטא הוא חג לאומי איטלקי הנחגג מדי שנה ב- 8 בדצמבר. יום זה מציין את מרים, אמו של ישו, שבירך אותה אלוהים בחיים "ללא חטא" על פי האמונה הקתולית. ביום זה איטלקים רבים פוקדים את הכנסיות על מנת לכבד את מרים אשר לפי אמונתם הנה קדושה ונטולת חטאים. יום זה הוא יום חופשה באיטליה.

Natale (Christmas Day) - איטלקים רבים חוגגים את הולדתו של ישו הנוצרי בחג המולד המתקיים ב- 25 בדצמבר בכל שנה. באיטליה נמשך החג למספר שבועות עד לחג ההתגלות (Epiphany). נהוג כי ילדים בחג זה יכתבו מכתבים לאב חג המולד בהם יבקשו מתנות. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר.

Santo Stefano (St. Stephen's Day) - יום חגו של סנט סטפן נחגג כחג ציבורי ברחבי איטליה ב- 26 בדצמבר, ביום שלאחר חג המולד. רבים באיטליה חוגגים את יום זה בפסטיבלים וירידים. בתי עסק וארגונים רבים סגורים באותו היום כמו בנקים ומשרדי דואר.

San Silvestro (New Year's Eve) - ערב השנה החדשה, הידוע גם כחג סנט סילבסטר באיטליה, מתקיים ב- 31 בדצמבר. איטלקים רבים אוהבים לחגוג את הסילבסטר עם מציגי זיקוקים, פסטיבלים, מדורות, קונצרטים, ומסיבות, ועם הרבה מאוד יינות איטלקים מבעבעים. ערב השנה החדשה הוא לא חג לאומי באיטליה אך יחד עם זאת, זהו זמן עמוס מאוד במסעדות ובתי מלון, ומרכזי בערים נעשים צפופים בשל אירועי ערב ראש השנה.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים