טיסות
מלונות
השכרת רכב
המציאון - טיסות זולות
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
מידע על איטליה
מדריך למטייל
מטיילים משתפים
טיסות זולות בתי מלון השכרת רכב ביטוח נסיעות

הגעה, עזיבה והתניידות באיטליה

הגעה ועזיבה 

טיסות: מרבית המבקרים באיטליה נוחתים בנמל התעופה לאונרדו דה וינצ'י-פיומיצ'ינו, הגדול במדינה, הממוקם כ- 26 ק"מ דרומית מערבית לרומא, ובנמל התעופה מלפנסה, השני בגודלו באיטליה, הממוקם כ- 40 ק"מ צפונית מערבית למרכז העיר מילאנו. אל על וחברת התעופה הלאומית של איטליה - אליטליה (Alitalia), מקיימות טיסות סדירות בתדירות גבוהה, בעוד הראשונה מפעילה בנוסף טיסות המשך בפנים המדינה. ניתן למצוא טיסות שכר המגיעות גם ליעדים נוספים באיטליה כמו נאפולי, ונציה, ורונה, בולוניה וטורינו. מחירי הטיסות נעים לרוב בין 400-600 דולרים כתלות בסוג הטיסה (סדירה או שכר) ובגורמים נוספים כמו עונת התיירות. טיסה ישירה לאיטליה אורכת כארבע שעות.

תחבורה יבשתית: ישנם מטיילים המגיעים לאיטליה דרך שכנותיה האירופאיות באמצעות רכב שכור על אוטוסטרדות מצרפת, שווייץ, אוסטריה וסלובניה. ניתן גם להגיע באופן יבשתי עם אוטובוסים דרך חברת Eurolines, ובאמצעות רכבות המחברות את המגף האיטלקי עם מדינות וערים אירופאיות מרכזיות כמו אוסטריה, גרמניה, צרפת ואזור מזרח אירופה, בנוחות וביעילות. מומלץ להזמין מראש כרטיסים לרכבות.

שייט: ההגעה לאיטליה באמצעות תחבורה ימית פחות פופולרית. יחד עם זאת, אלו המגיעים לאיטליה דרך הים עושים זאת לרוב דרך שייט תענוגות העובר בדרך כלל דרך יוון. נמליה הראשיים של איטליה בהם עוגנות הספינות הם נמלי הערים ונציה, ברינדיזי, ג'נובה, נאפולי, ובערים מיסינה ופלרמו שבסיציליה.


תחבורה בתוך המדינה 

תחבורה ציבורית: אמצעי התחבורה הציבורית היעיל ביותר באיטליה הוא הרכבות המגיעות לכל מקום פופולרי יותר ופחות במהירות ובנוחיות. חברת הרכבות המרכזית היא Trenitalia המספקת שלוש רמות של שירות לתייר ולנוסע המקומי. הראשונה היא שירות רכבות ה- Eurostar, רשת של רכבות המקשרת בין 120 ערים חשובות באיטליה במהירות גבוהה, ביעילות ובדיוק מוחלט (עובדה ההופכת את רשת הרכבות הנוכחית ליקרה ביותר). 

השירות השני כולל את רשת רכבות ה- Intercity , Intercity plus וה- Eurocity, רכבות החוצות מסלולים ארוכים יותר, כאשר האחרונה גם מגיעה ליעדים מחוץ לאיטליה. רכבות אלו נוחות ויעילות ומספקות מענה זול יותר מהיורוסטאר. הרמה הנמוכה ביותר של רכבות באיטליה מתבטאת ברכבות ה- Regionale וה- Interegionale אשר עוצרות בתחנות מרובות ויתרונן בא לידי ביטוי בעיקר בעלות הכרטיסים.

רכב שכור: ללא ספק, שכירת רכב מאפשרת גמישות יתרה בטיול כמו גם אפשרות להכרת המדינה מחוץ למסלול המוכר. בזכות העצמאות הזו ניתן להכיר עיירות קטנות וכפרים אליהם התחבורה הציבורית אינה מגיעה. יחד עם זאת, הימנעו מנהיגה בערים גדולות כמו רומא שכן עומסי התנועה בה הם רבים. חוקי התנועה באיטליה זהים לאלו שבישראל אך הישמרו מפני הנהגים האיטלקיים באוטוסטרדות (כבישי אגרה מהירים המסומנים באות A), שכן נוהגים הם במהירות גבוהה ביותר ולעתים אף לא נשמעים לכללים. ככלל אצבע, מומלץ לשכור רכבים מן הארץ שכן ההשכרה תהא זולה יותר מבאיטליה. כמו כן, שימו לב כי מרבית מכוניות ההשכרה הן ידניות. השכרת רכב אוטומטי כרוכה בתשלום נוסף. אל תשכחו להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי וישראלי.

טיסות פנימיות: חברת התעופה הלאומית Alitalia מספקת טיסות פנים לעשרות מנמלי התעופה הפזורים במדינה. חברות תעופה רבות נוספות מספקות את אותם השירותים במחירים זולים יותר מן החברה הלאומית. הטיסות הפנימיות אכן חוסכות זמן רב אולם יופיו של הטיול האיטלקי כולל גם עצירות בעיירות ובכפרים בדרך, כמו גם התרשמות מנופיה המרהיבים.

נסיעות בטרמפים: למרות שהאיטלקים ידועים בחביבותם, אין הם מרבים לעצור לטרמפיסטים בדרך. נסיעות בטרמפים הפכו לאמצעי התניידות מאוד לא פופולרי באיטליה ובאזורים מסוימים למשל בכבישים מהירים, הרמת האגודל היא אפילו אסורה על פי חוק. יחד עם זאת, בעונות התיירות תוכלו לעתים לתפוס טרמפים עם תיירים אחרים המבקרים באיטליה אך פחות עם המקומיים.

שייט: מאחר ולאיטליה עשרות איים, נמלי ים רבים ורצועות חוף ארוכות, ההתניידות באמצעות מעבורת אינה נדירה. קווי המעבורות הם רבים והשייט הוא לרוב נוח, יעיל ואף אינו יקר במיוחד. נמליה העיקריים למעבורות נוסעים הם הנמלים שבערים ג'נובה, ליבורנו, צ'יוויטווקיה, נאפולי, בארי, ברינדיזי, אנקונה, ונציה וטריאסטה, כמו גם בערים פלרמו, טרפאני וקטניה שבסיציליה, ובעיר פורטו טורס שבסרדיניה. ישנן מעבורות עליהן ניתן גם להעביר את הרכבים האישיים ולהמשיך עימם את הטיול ביעד הבא.

לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
X
עכשיו במציאון - טיסות לאיטליה מ- $36
מחירים מעולים לטיסות לאיטליה מ- $36 הלוך-חזור. 10 תשלומים ללא ריבית על כל הטיסות. אפשרות להוספת ביטוח ביטול מכל סיבה כחלק מתהליך ההזמנה