הגעה, עזיבה והתניידות בספרד

הגעה, עזיבה והתניידות בספרד

הגעה ועזיבה

טיסות: קיימות טיסות ישירות מישראל למדריד וברצלונה ובחזרה על בסיס יומי בחברות התעופה אל-על ואיבריה. כמו כן, תוכלו למצוא בעונה התיירותית גם טיסות ישירות אל ערים שונות בספרד ואף אל חלק מהאיים. ישנן טיסות לא ישירות מישראל לספרד העוברות בטורקיה ובמדינות אירופה השונות והן נחשבות לטיסות זולות יותר באופן יחסי. טיסות אלו הן ארוכות יותר ודורשות עצירת ביניים לשם החלפת מטוסים אך הן לעיתים זולות יותר מהטיסות הישרות.

שייט: קיימות מספר חברות המתפעלות הפלגות נופש עם עצירות במספר ערי חוף בספרד. מלבד זאת תמצאו כי ניתן להגיע בשייט פרטי אל חופי ספרד, אך אין שירות מוסדר וקבוע מישראל. ישנן מספר מדינות כמו מרוקו ואנגליה מהן יוצאות מעבורות אל ספרד. 

תחבורה יבשתית: פורטוגל וספרד הן המדינות הגובלות עם ספרד. שלושתן שייכות לאיחוד האירופאי ולכן המעבר היבשתי ביניהן הוא קל ופשוט. ניתן לעבור ברכב שכור או באמצעות התחבורה הציבורית (רכבת או אוטובוס). במידה ותבחרו בתחבורה הציבורית כדאי לבדוק במעמד רכישת הכרטיסים לגבי הנחה ברכישת כרטיס הלוך ושוב או כרטיס הפתוח למספר עצירות.

 

רוב המטיילים לא רוצים לחסוך על הטיול שלהם בספרד, בטח לא אם זה פוגע בחווית הטיול. אבל אם אפשר לחסוך בעלויות הטיסה בדרך לטיול המושלם, למה לא? חפשו טיסות זולות לספרד!


תחבורה בתוך המדינה

תחבורה ציבורית: התחבורה הציבורית הבינעירונית מציעה נסיעה בחברות הרכבות השונות לרבות Eurostar, AVE, RENFE או בחברות הרכבות האזוריות. ניתן לרכוש כרטיסים באתרי האינטרנט של החברות הללו, בתחנות הרכבת עצמן ובסוכנויות הנסיעות. אפשרות נוספת לנסיעה בינעירונית היא נסיעה באוטובוס כאשר מחיר הכרטיס משתנה בהתאם לדרגת הנוחות (שמעידה לעיתים גם על היותו אוטובוס ישיר או מאסף) והמרחק בין היעדים. כרטיסי אוטובוס ניתן לרכוש בתחנות האוטובוסים ובאתרי האינטרנט של חברות האוטובוסים. 

תחבורה בתוך הערים: התחבורה הציבורית בערים משתנה ממקום למקום, אך באופן כללי תוכלו להשתמש ברכבות מטרו, אוטובוסים, חשמליות, מוניות, ואפילו רכבל. התחבורה זמינה, זולה ונוחה וסביר כי תשתמשו בה לרוב בכדי לטייל בתוך העיר. גם מוניות הן אופציה, אבל אופציה יקרה, במיוחד אל מול האופציות האחרות שהן זולות וזמינות.

רכב שכור: טיול בספרד עם רכב שכור הוא חוויה נהדרת עם מקומות רבים בהם ניתן לבקר שנמצאים מחוץ למסלול התיירותי הקבוע. עם זאת, זכרו כי הערים הגדולות מתהדרות בבעיות של פקקים ומחסור במקומות חנייה. ניתן להשכיר רכב כבר בארץ בסוכנויות הנסיעות או באינטרנט ולאספו משדה התעופה. וודאו כי בידיכם רישיון נהיגה בינלאומי או רישיון נהיגה ישראלי בתוקף וכן וודאו כי במלון בו תתאכסנו יש סידורי חניה (בעיקר עם הוא נמצא בלב העיר). חשוב לציין כי נהג צעיר אינו רשאי להשכיר רכב בספרד.

טיסות: בערים הגדולות, באיים, ובערים נוספות ישנם שדות תעופה המקושרים בטיסות פנים מיעדים שונים ברחבי אירופה ומספרד עצמה. מחיר הטיסות משתנה בהתאם לעונה ולקרבה של מועד רכישת הכרטיס אל מועד הטיסה. לרוב המחיר זול יותר ככל שמזמינים מוקדם יותר. ניתן להזמין כרטיסים באתרי האינטרנט או אצל סוכנויות הנסיעות. 

שייט: ניתן להגיע במעבורת אל האיים השונים השייכים לספרד כמו גם אל ערי חוף. חברת המעבורת הלאומית היא Acciona Trasmeditteranea.

נסיעות בטרמפים: רבים מצעירי אירופה מעדיפים את הדרך הזולה אך הארוכה ותופסים טרמפים מיעד ליעד. במידה וזמן אינו מהווה בעיה, תוכלו לתפוס טרמפים בספרד לכל יעד שתרצו ואפילו ליעדים שמחוץ לגבולות המדינה. שימו לב כי נסיעה בטרמפ היא מטבעה איננה בטוחה ולכן היו חשדניים ונהגו בזהירות לגבי הנהג איתו תבלו את מספר השעות של הנסיעה. ישנם מספרי אתרי אינטרנט המכירים בין אלו המציעים טרמפ ברחבי אירופה לבין אלו המבקשים למצוא טרמפ שכזה.

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X