דגל ספרד

עונות לטיול בספרד

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
ספרד
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול בספרד

ספרד היא מדינה גדולה ובה אזורים בעלי מאפייני מזג אוויר שונים. באופן כללי, ניתן לומר כי מזג האוויר דומה לזה שבישראל, אך יש לזכור כי ספרד היא חלק מאירופה ולכן החורף הוא קשה יותר ממה שאנחנו מכירים בארץ. הקיץ בספרד עלול להיות חם במיוחד ולכן מתאים יותר לטיול באזור ההרים, בעוד הסתיו או האביב מציעים מזג אוויר נוח המטיב עם הנופשים באזור החוף.
עונות
קיץ : החודשים יוני עד אוגוסט מהווים את הקיץ הספרדי בו הטמפרטורות גבוהות במיוחד אבל משתנות בהתאם לאזור. אזור החוף הוא חם ולח במיוחד בעוד באזור מדריד הטמפרטורות גבוהות אך הלחות נמוכה. בהרים לעומת זאת מזג האוויר הוא נוח אך הגשם יכול להפתיע גם בקיץ, ובמקומות הגבוהים הטמפרטורות אף יורדות ונהיה קריר.

סתיו : בחודשים ספטמבר ואוקטובר חל הסתיו הספרדי בו הטמפרטורות יורדות ונהיה קריר יותר ובחלק מהאזורים גם פחות לח. באזור החוף ייתכנו גשמים כבר בעונה הזאת ובאזור מדריד תבחינו בעיקר בירידה בטמפרטורות. 

חורף : חודשי החורף הספרדי הם מנובמבר עד מרץ. בחודשים הללו כמות המשקעים הגדולה היא באזור ההרים בהם גם יורד שלג וקר במיוחד. אזור החוף ופנים המדינה אינם בעלי כמויות משקעים משמעותיות  אך הטמפרטורות  נמוכות ועיתים אף יורדות מתחת לאפס.

אביב : עונת האביב היא בין החודשים אפריל ומאי והיא גם העונה בא מזג האוויר נעים במהלך היום וקריר בלילה, כמעט בכל המדינה. זוהי גם העונה התיירותית והמומלצת ביותר להגיע לספרד.
בגדים וציוד
רשימת הציוד הרלוונטית משתנה בהתאם לעונה ולאזור בספרד בו אתם מתכננים לטייל. כדאי לכם להתעדכן במזג האוויר לפני אריזת התיק ולהצטייד בהתאם לטמפרטורות. גם בקיץ מומלץ להביא עליונית או בגד דק וארוך לשעות הלילה הקרירות, בעוד בחורף מומלץ להתלבש בשכבות אותן ניתן להוריד במידה ונכנסים למקום מחומם. לאלו המטיילים באזור החוף אל תשכחו את בגד הים, וקרם ההגנה ואילו אלו המטיילים בהרים אל תשכחו את נעלי ההליכה והבגדים הנוחים. באופו כללי כדאי לזכור שגם אם שכחתם משהו בבית, תמיד תוכלו לרכוש אותו בחנות הסמוכה למלון.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים