הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות אירופה

הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות אירופה

רוב המטיילים הבוחרים לנפוש באירופה, מגיעים ליבשת באמצעות טיסות ישירות או עם עצירות ביניים בעריה השונות. קיימות טיסות שכר וטיסות סדירות כמעט לכל הערים האירופאיות הגדולות, כמו גם לערי הבירה. הפלגות גם הן מהוות אמצעי הגעה ליבשת, אולם מדובר בדרך פחות יעילה ופופולרית. יתרונה הנוסף של אירופה, מעבר להיותה כה קרובה לישראל, טמון בקיבוצן של מגוון ממדינותיה. ניתן לעבור בנקל בין המדינות השונות באמצעות תחבורה יבשתית יעילה ונוחה של רכבות ואוטובוסים.  

 

הגעה ועזיבה

טיסות: ההגעה ליבשת האירופאית קלה ויחסית זריזה בזכות מבחר של חברות תעופה, המפעילות מגוון של טיסות ישירות מישראל לרוב הערים הגדולות וערי הבירה באירופה. טיסות ישירות סדירות ניתן לקחת עם חברת התעופה אל על, ואילו טיסות שכר ישירות מופעלות לרוב על ידי חברות התעופה ישראייר וארקיע, המגיעות אף הן למגוון עריה של אירופה.  

 

שייט: קיימות הפלגות למדינות אירופה השונות, המגיעות לכל יעדיה האטרקטיביים הממוקמים לאורך החוף. יחד עם זאת, מדובר באמצעי הגעה פחות פופולרי מטיסות, הפועל באופן עונתי כך שלא ניתן למצוא בנקל הפלגות לאורך כל ימות השנה (בניגוד לטיסות). אזוריה השונים של אירופה מחולקים לעונות הפלגה שונות, כך למשל עונת ההפלגות לצפון אירופה וסקנדינביה אורכת רק כשלושה חודשים בין מאי לאוגוסט.

 

מעבר בין מדינות האזור

טיסות: טיסות בין מדינות האזור השונות, מופעלות על ידי חברות תעופה רבות בתדירות גבוהה לאורך כל ימות השנה, כאשר כלל האצבע הוא "כל הקודם זוכה". חברות תעופה אירופאיות רבות (כדוגמת חברת "לופטהנזה" הגרמנית) המפעילות טיסות סדירות, מפעילות גם כן טיסות בין יעדיה השונים של אירופה במחירים מאוד אטרקטיביים, ולכן מומלץ לערוך השוואת עלויות טרם רכישת הכרטיס.

 

שייט: קיימים קרוזים בין עריה השונות של אירופה, כך שניתן לצאת להפלגה מברצלונה הספרדית, כמו גם מרומא וונציה האיטלקיות. הקרוזים כאמור הם עונתיים, ומתאימים בעיקר לגילאי אמצע החיים בזכות היותם בעלי מקצב איטי ורגוע.  

 

תחבורה יבשתית: האיחוד האירופי מקל מאוד על עניין המעבר בין מדינות אירופה השונות. כאמור, יתרונה של אירופה הוא כי מגוון מיעדיה האטרקטיביים מקובץ, ולכן מרבית היעדים מחוברים יבשתית על ידי תשתית ענפה של מסילות רכבת וקווי אוטובוסים. מטיילים רבים יכולים בין לילה לעבור מאמסטרדם לפריז, כמו גם במספר שעות מברלין לפראג. מפעילת הרכבות הפופולרית של אירופה נקראת יורייל (Eurail), ומגיעה היא לכל היעדים האטרקטיביים ביבשת. ניתן לרכוש כרטיס המשלב מספר יעדים בזמן מוגבל, כאשר הכרטיס הנפוץ ביותר בקרב מטיילים הוא ה- Eurail Pass, אותו מומלץ להזמין מראש באמצעות האינטרנט.  

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X