הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות אירופה

יעדי טיול / /
הייתי פה
אירופה
אירופה
אירופה
אירופה
אירופה
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות אירופה

רוב המטיילים הבוחרים לנפוש באירופה, מגיעים ליבשת באמצעות טיסות ישירות או עם עצירות ביניים בעריה השונות. קיימות טיסות שכר וטיסות סדירות כמעט לכל הערים האירופאיות הגדולות, כמו גם לערי הבירה. הפלגות גם הן מהוות אמצעי הגעה ליבשת, אולם מדובר בדרך פחות יעילה ופופולרית. יתרונה הנוסף של אירופה, מעבר להיותה כה קרובה לישראל, טמון בקיבוצן של מגוון ממדינותיה. ניתן לעבור בנקל בין המדינות השונות באמצעות תחבורה יבשתית יעילה ונוחה של רכבות ואוטובוסים.
הגעה ועזיבה
טיסות : ההגעה ליבשת האירופאית קלה ויחסית זריזה בזכות מבחר של חברות תעופה, המפעילות מגוון של טיסות ישירות מישראל לרוב הערים הגדולות וערי הבירה באירופה. טיסות ישירות סדירות ניתן לקחת עם חברת התעופה אל על, ואילו טיסות שכר ישירות מופעלות לרוב על ידי חברות התעופה ישראייר וארקיע, המגיעות אף הן למגוון עריה של אירופה. 

שייט : קיימות הפלגות למדינות אירופה השונות, המגיעות לכל יעדיה האטרקטיביים הממוקמים לאורך החוף. יחד עם זאת, מדובר באמצעי הגעה פחות פופולרי מטיסות, הפועל באופן עונתי כך שלא ניתן למצוא בנקל הפלגות לאורך כל ימות השנה (בניגוד לטיסות). אזוריה השונים של אירופה מחולקים לעונות הפלגה שונות, כך למשל עונת ההפלגות לצפון אירופה וסקנדינביה אורכת רק כשלושה חודשים בין מאי לאוגוסט.
מעבר בין מדינות האיזור
טיסות : טיסות בין מדינות האזור השונות, מופעלות על ידי חברות תעופה רבות בתדירות גבוהה לאורך כל ימות השנה, כאשר כלל האצבע הוא "כל הקודם זוכה". חברות תעופה אירופאיות רבות (כדוגמת חברת "לופטהנזה" הגרמנית) המפעילות טיסות סדירות, מפעילות גם כן טיסות בין יעדיה השונים של אירופה במחירים מאוד אטרקטיביים, ולכן מומלץ לערוך השוואת עלויות טרם רכישת הכרטיס.

שייט : קיימים קרוזים בין עריה השונות של אירופה, כך שניתן לצאת להפלגה מברצלונה הספרדית, כמו גם מרומא וונציה האיטלקיות. הקרוזים כאמור הם עונתיים, ומתאימים בעיקר לגילאי אמצע החיים בזכות היותם בעלי מקצב איטי ורגוע. 

תחבורה יבשתית : האיחוד האירופי מקל מאוד על עניין המעבר בין מדינות אירופה השונות. כאמור, יתרונה של אירופה הוא כי מגוון מיעדיה האטרקטיביים מקובץ, ולכן מרבית היעדים מחוברים יבשתית על ידי תשתית ענפה של מסילות רכבת וקווי אוטובוסים. מטיילים רבים יכולים בין לילה לעבור מאמסטרדם לפריז, כמו גם במספר שעות מברלין לפראג. מפעילת הרכבות הפופולרית של אירופה נקראת יורייל (Eurail), ומגיעה היא לכל היעדים האטרקטיביים ביבשת. ניתן לרכוש כרטיס המשלב מספר יעדים בזמן מוגבל, כאשר הכרטיס הנפוץ ביותר בקרב מטיילים הוא ה- Eurail Pass, אותו מומלץ להזמין מראש באמצעות האינטרנט.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים