רשימת מדינות
עונות לטיול באירופה

עונות לטיול באירופה

למרות היות אירופה היבשת הקטנה ביותר אחרי יבשת אוסטרליה, קיימת בה חלוקה למספר אזורי אקלים, כאשר כלל האצבע המנחה הוא כי ככל שנצפין, כך מזג האוויר יהיה קר יותר. בגדול, החלוקה לעונות השנה האירופאיות, זהה לזו שבישראל. יחד עם זאת, החורף האירופאי וכמות המשקעים בה, מותירים אבק לזה השורר בארצנו. אירופה יכולה להיות קרה מאוד וכמות המשקעים בה גבוהה ביותר כאשר במערבה יורדים מרבית המשקעים בעונת הקיץ, ואילו במזרחה יורדים מרביתם בעונת החורף. ובכן מהם החודשים המומלצים לביקור ביבשת? בשורה התחתונה, מומלץ ביותר להגיע לאירופה בחודשים מאי, יוני וספטמבר.

 

עונות לפי אזורים

אקלים ממוזג ים תיכוני: אקלים המאופיין בקיצים יבשים וחמים ובחורפים מתונים וקרים באזור ההרים, כאשר רוב המשקעים יורדים בעונת החורף. דרומה של היבשת ובעיקר אזור חופיו של הים התיכון, מאופיינים באקלים זה, וכוללים בין היתר את קפריסין, יוון, דרום צרפת והאי קורסיקה, רוב שטחן של איטליה ופורטוגל, וספרד (מלבד שטחה הצפוני).

 

אקלים ממוזג: האקלים הממוזג מעט יותר קריר מן הים תיכוני ומתחלק לארבע עונות שנה. הקיץ מתון ונעים לטיול, והחורף גם כן מאופיין במתינות אך כאמור, יותר קר. אקלים זה מאפיין בעיקר את חלקו המרכזי של מערב היבשת הכולל בין היתר חלקים משווייץ, אוסטריה וגרמניה. שימו לב כי בחלקה של היבשת המאופיין באקלים ממוזג, גשמים עשויים לרדת לאורך כל עונות השנה, מה שתורם לשפע הצמחייה, האגמים והנהרות.  

 

אקלים קריר: אקלים זה המאפיין בעיקר את מדינות סקנדינביה, מזרח אירופה ורוסיה, מצוי בחלקה הצפוני של אירופה ומאופיין בחורפים קרים ביותר בעלי ירידה דרמטית בטמפרטורות, קיצים קרירים אף הם, ומשקעים לאורך רוב ימות השנה. יחד עם זאת, ככל שתצפינו כך תרד כמות המשקעים באזור. לאזור זה יש להצטייד בהתאם עם ביגוד חם ואטום.  

 

בגדים וציוד

דרומה של אירופה ובעיקר חופיו של הים התיכון, מאופיינים בטמפרטורות חמימות ולכן, הצטיידו בין היתר בבגדים קלים, כפכפים, בגד ים, כובע וקרם הגנה מפני השמש. בכל מקרה, תמיד מומלץ להביא עמכם בגדים חמים לערב למקרים בהם הטמפרטורות מתחילות לצנוח. בתמונה הגדולה, הכלל המנחה הוא שככל שתצפינו, כך ירדו הטמפרטורות ותיאלצו לארוז עמכם בגדים חמים וציוד מגן מפני הגשם. לאלו המעוניינים לטייל ביבשת, ארזו נעלי הליכה נוחות ואטומות מפני מים. למצפינים הנועזים המגיעים למדינות כגון איסלנד, נורבגיה ודנמרק, יש לזכור לארוז בנוסף לביגוד החם, גטקס, חולצות תרמיות ומגפיים חמות שכן הקור העז אינו משתווה אף לחורף הקשה ביותר שידעה מדינתנו. חובבי ספורט החורף יכולים לשכור ציוד באתרי הסקי עצמם כך שאינכם צריכים לסחוב עמכם ציוד אישי מהארץ.

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X