דגל טורקיה

חגים ואירועים בטורקיה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
טורקיה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בטורקיה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר :

New Year's Day - יום השנה החדשה בטורקיה מתחיל במופע זיקוקים לאחר הספירה לאחור המסורתית בסוף ערב השנה החדשה. החגיגות נמשכות בדרך כלל עד עלות השחר ואנשים רבים מנצלים את יום החופש ב- 1 בינואר כדי לנוח ולבקר חברים וקרובי משפחה. מרבית הארגונים והמוסדות סגורים, ותנועת התחבורה הציבורית עשויה להתקיים בתדירות נמוכה יותר.

אפריל :

National Sovereignty and Children's Day - יום הילדים הבינלאומי הוא יום המכבד את הילדים ברחבי עולם. הוא נוסד בשנת 1954 כדי להגן על ילדים שעובדים שעות ארוכות בתנאים מסוכנים וכדי לאפשר לכל הילדים גישה לחינוך. בטורקיה יום זה הוכרז כחג לאומי ונחגג בתאריך הקמתה של האסיפה הלאומית הגדולה (ב- 23 באפריל). טקסים ופסטיבלים חגיגיים לילדים מתקיימים ברחבי טורקיה וילדים תופסים מושבים בפרלמנט הטורקי ובאופן סימבולי, שולטים במדינה למשך יום אחד. ביום זה מרבית העסקים סגורים.

International Istanbul Film Festival - פסטיבל הסרטים הבינלאומיים באיסטנבול הוא פסטיבל הסרטים הבינלאומי הראשון והוותיק ביותר בטורקיה. הוא מתקיים בכל שנה בחודש אפריל בבתי קולנוע ברחבי העיר. מטרת הפסטיבל לעודד את התפתחותו של הקולנוע בטורקיה ולקדם סרטי איכות בשוק הקולנוע הטורקי.

מאי :

Labour and Solidarity Day - יום העבודה והסולידריות בטורקיה המתקיים ב- 1 במאי, הוא הזדמנות לדרוש תנאים טובים יותר לפועלים מקצועיים ועובדי איגוד. טורקים רבים מנצלים את היום כדי לנוח ולפגוש חברים וקרובים. מוסדות כמו דואר, בנקים ובתי ספר אינם פועלים באותו היום.

Ephesus festival of culture and art - פסטיבל אפסוס מתקיים בכל שנה בשבוע הראשון של חודש מאי מאז 1962, וחוגג הוא את המורשת וההיסטוריה הטורקיות. הוא כולל סיורים מודרכים בעיר, פולקלור ועוד פעילויות מהן ניתן ללמוד על ההיסטוריה של העיר אפסוס כמו ביקור באגורה (מקום ששימש לאסיפות ציבוריות שנבנה בתקופה ההלניסטית), במוביל המים של סקטיליוס פוליו, במקדש אדריאן ובמקדש ארטמיס. 

Commemoration of Atatürk, Youth and Sports Day - ה- 19 במאי, יום הנצחת זכרו של אטאטורק, הנוער והספורט, או פשוט יום הנוער, הוא חג לאומי טורקי המנציח את הגעתו של מוסטפא כמאל אטאטורק לסמסון ב- 19 במאי 1919, יתאריך המוכר כתחילתה של מלחמת העצמאות הטורקית. ביום זה מתקיימים טקסים ממלכתיים ואירועי ספורט בכל רחבי המדינה, וספורטאים טורקיים צעירים נושאים את הדגל הטורקי מנמל בים השחור לבירה של המדינה. מרבית העסקים ביום זה סגורים.

יוני :

Aspendos International Opera and Ballet Festival  - פסטיבל אספנדוס הבינלאומי לאופרה ובלט מתקיים משנת 1994 בהשתתפותן של חברות אופרה ולהקות בלט בינלאומיות. הפסטיבל מתקיים בכל יוני ויולי מידי שנה, בתיאטרון הרומי העתיק אספנדוס בן אלפיים השנים, ליד אנטליה. התיאטרון נחשב לאחד מהתיאטראות העתיקים השמורים ביותר בעולם.

אוגוסט

Victory Day - יום הנצחון הוא שם נפוץ לחגים לאומיים שונים רבים במדינות שונות לזכר נצחונות בקרבות או מלחמות חשובים בהיסטוריה של המדינות. בטורקיה מצוין היום ב- 30 באוגוסט, על מנת להנציח את הניצחון בקרב דומלופינר, אחד מן הקרבות האחרונים והמכריעים ביותר במלחמת העצמאות הטורקית בשנת 1922.

Izmir international fair - יריד איזמיר הבינלאומי הוא יריד המסחר הוותיק ביותר בטורקיה, הנחשב לאחד מן הירידים והתערוכות התעשייתיות החשובים בטורקיה. הוא מפורסם בכך שמתקיימים בו גם מגוון של פסטיבלים בו זמנית. היריד והפסטיבל מתקיימים במתחם הפארק העירוני העצום "קולטורפארק" של איזמיר, בימים הראשונים של ספטמבר. היריד עצמו אינו מוגבל לנושא מסוים אלא המשתתפים נדרשים בדרך כלל פשוט להציג את מוצריהם.

ספטמבר :

Liberation of Izmir - שחרורה של איזמיר היה עימות האחרון במלחמת העצמאות של טורקיה. ב- 9 בספטמבר 1922, הצבא הטורקי נכנס לאיזמיר מהמזרח, ולכן תאריך זה מוכר כחג מקומי להנצחת שחרור איזמיר.

אוקטובר :

Liberation of Istanbul - יום שחרורה של איסטנבול מצוין ונחגג ב- 6 לאוקטובר באיסטנבול בלבד.

Republic Day - יום הרפובליקה של טורקיה מנציח את הכרזת העצמאות של הרפובליקה בשנת 1923. ב- 29 באוקטובר 1923, מוסטפה כמאל אטאטורק הצהיר כי טורקיה תהיה רפובליקה ושינה את שמה לרפובליקה של טורקיה. אנשים רבים בטורקיה חוגגים את יום הרפובליקה ב- 29 באוקטובר, על ידי השתתפות בהצגות ובתהלוכות מסורתיות עם דגלים ולהקות מוזיקליות. הרבה עסקים קטנים ומוסדות כמו בנקים, דואר ובתי ספר סגורים.

International Antalya Golden Orange Film Festival - פסטיבל הסרטים של אנטליה הגולדן אורנג', הוא פסטיבל סרטים שנערך מדי שנה מאז 1963 באנטליה, ופסטיבל הקולנוע הלאומי החשוב ביותר בטורקיה. הפסטיבל מתחיל עם מצעד בעיר אנטליה בערבו של יומו הראשון. טקס הפתיחה מתקיים באמפיתיאטרון קוניאלטי או במרכז התרבות אנטליה, בנוכחות סלבריטים לאומיים ובינלאומיים מעולם הקולנוע. בטקס זה מוענקים פרסי כבוד לאנשי קולנוע על תרומתם.

נובמבר :

Ramadan Feast - חג הרמדאן הוא פסטיבל בן שלושה ימים ואחד מהחגים הדתיים החשובים ביותר בטורקיה. עבור טורקים רבים זהו זמן לביקור קרובי משפחה וכיבוד אנשים מבוגרים. כמו כן, נהוג להעניק ממתקים וקינוחים בחג, וילדים יכולים לצפות במחזות צל טורקיים בחינם. מוסדות רבים סגורים במהלך הפסטיבל.

Sacrifice Feast - חג הקורבן בטורקיה הוא זמן להודיה ולזכרון העניים. זהו פסטיבל דתי בן ארבעה ימים הכולל הקרבת בעלי חיים בטקס מיוחד, ביקור קרובי משפחה ועזרה לעניים. במהלך ארבעת הימים מוסדות רבים אינם עובדים.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים