הגעה, עזיבה והתניידות במקסיקו | אקספלורר
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
מידע על מקסיקו
מדריך למטייל
מטיילים משתפים
טיסות למקסיקו בתי מלון השכרת רכב ביטוח נסיעות
הגעה, עזיבה והתניידות במקסיקו

הגעה, עזיבה והתניידות במקסיקו

הגעה ועזיבה

טיסות: דרך ההגעה הנפוצה ביותר אל מקסיקו היא באמצעות טיסות מארה"ב, ממדינות אחרות במרכז ודרום אמריקה ובטיסות טרנס אטלנטיות מיעדים שונים באירופה. כדאי לדעת שבמקסיקו ישנם 2 נמלי תעופה בינלאומיים, האחד במקסיקו סיטי והשני בקנקון (שימו לב שזמן הנסיעה בין שתי הערים הללו הוא כ- 24 שעות שלמות). מומלץ לבחור בחוכמה היכן אתם רוצים לנחות ומאיפה אתם רוצים להמריא בדרך חזרה בהתאם למסלול הטיול שאתם מתכננים.

שייט: הגעה לחופי מקסיקו בדרך הים אפשרית, אך אינה פופולרית במיוחד. רוב הספינות שעוגנות בחצי האי יוקטן הן ספינות שמגיעות כחלק מקרוז לאיים הקאריביים. אם בכל זאת תרצו לשקול את האופציה הימית, תצטרכו לבדוק באופן פרטני אפשרות הגעה המאיזור הרצוי.

תחבורה יבשתית: הגעה למקסיקו בדרך היבשה היא אופציה נפוצה למדי ובד"כ משתמשים בה מי שמגיעים ממדינות מרכז אמריקה או מארה"ב. קיימים מעברי גבול מגוואטמלה לאיזור סן קריסטובל, מבליז (או איזור טיקאל בגוואטמלה) לחצי האי יוקטן ומארה"ב לאיזור באחה קליפורניה. ניתן לבצע מעברי גבול באופן עצמאי או ע"י חברות תיירות מקומיות שיקחו אתכם בצורה מסודרת בין ערים מרכזיות בשני הצדדים.


תחבורה בתוך המדינה

תחבורה ציבורית: התחבורה הציבורית במקסיקו מסודרת למדי וקיימת רשת אוטובוסים שתיקח אתכם אל כל היעדים במדינה. קיימות שלוש רמות של אוטובוסים כאשר הרמה הראשונה היא הנוחה ביותר וכוללת מיזוג אויר וכסאות עם משענות נפתחות לשינה. הרמה השנייה גם היא ממוזגת אך האוטובוסים מיושנים יותר ופחות נוחים לנסיעות ארוכות. הרמה השלישית היא ללא מיזוג אויר ורוב האוטובוסים עתיקים - לא מומלץ במדינה חמה כמו מקסיקו. בגדול, הרמה הראשונה יקרה במעט אך עדיפה בהרבה על הרמה השנייה. כדאי לקחת בחשבון שחלק גדול מהנסיעות בתוך המדינה הן נסיעות ארוכות (8-20 שעות) ורובן מתבצעות בשעות הלילה.

רכב שכור: האפשרות להשכרת רכב במקסיקו קיימת אך היא אינה זולה במיוחד. מעבר למחיר, כדאי להשכיר רכב רק אם אתם מטיילים באיזור קטן יחסית (כמו חצי האי יוקטן או איזור מקסיקו סיטי). אם אתם מתכננים להגיע לאיזורים רבים במדינה, כדאי לוותר על רעיון הרכב השכור שכן אחרת תבלו שעות על גבי שעות בנהיגה בדרכים לא מוכרות. גם עלות הדלק בנסיעות בין איזורים מרוחקים צפויות להיות גבוהות במיוחד.

טיסות: במקסיקו קיימים שדות תעופה מקומיים ברוב הערים הגדולות והבינוניות (בסה"כ, למעלה מ- 30 נמלי תעופה מקומיים). לחלק משדות התעופה המקומיים ניתן לטוס גם בטיסות קצרות מיעדים קרובים בארה"ב. בין איזורים מרוחקים יחסית שזמן הנסיעה היבשתי בינהם עולה על מספר שעות, בהחלט ניתן לשקול לקחת טיסה פנימית. מחירי הטיסות הפנימיות אינם יקרים במיוחד ומומלץ להזמין אותם במשרדי הנסיעות המקומיים במקסיקו.

רכבת: בחלק מהאיזורים במדינה קיים מערך רכבות מיושן שהופרט בשנות ה- 90 ואינו מתפקד מאז בצורה מספקת. למעבר בין איזורים שונים עדיף להסתמך על אוטובוסים כיוון שהם נוחים ומסודרים יותר. בשלוש הערים הגדולות (מקסיקו סיטי, גוואדלחרה ומונטריי) קיימת רכבת תחתית (מטרו) שמאפשרת תנועה נוחה בתוך העיר.

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X
עכשיו במציאון - טיסות למקסיקו מ- $784
מחירים מעולים לטיסות למקסיקו מ- $784 הלוך-חזור. 10 תשלומים ללא ריבית על כל הטיסות. אפשרות להוספת ביטוח ביטול מכל סיבה כחלק מתהליך ההזמנה