עונות לטיול בפסיפיק

יעדי טיול / /
הייתי פה
הפסיפיק
הפסיפיק
הפסיפיק
הפסיפיק
הפסיפיק
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

אקלים ועונות מומלצות לטיול בפסיפיק

יבשת הפסיפיק זכתה לאקלים נוח למדי כמעט בכל ימות השנה, ולכן תמיד ניתן יהיה למצוא יעד אקזוטי לנחות בו. מאחר והאקלים בדרום האוקיינוס הפסיפי מוגדר בגדול כטרופי, מקובל להתייחס לאזור הפסיפיק כבעל שתי עונות עיקריות: עונה רטובה החלה בחודשים נובמבר-אפריל, לעומת עונה יבשה החלה בחודשים מאי-אוקטובר. כלל האצבע הוא כי המדינות הקרובות יותר לקו המשווה (כמו סמואה ואיי שלמה) חמות יותר מאלו הרחוקות ממנו (כמו איי קוק, פיג'י וטונגה). החודשים הנוחים ביותר לביקור הם בין שלהי אפריל לאוגוסט בזכות אחוזי לחות נמוכים יותר. יחד עם זאת, התנודתיות של הטמפרטורות במהלך השנה נמוכה מאוד ולכן גם בשאר חלקי השנה ניתן ליהנות מן האזור בנחת ועם פחות התקהלות של תיירות מקומית. שימו לב כי דרום מזרח אוסטרליה וניו זילנד מאופיינות באקלים מתון יותר ואילו מרכזה של אוסטרליה מאופיינת באקלים יבשתי עם טמפרטורות גבוהות וכמות נמוכה מאוד של משקעים. הנתונים הבאים מתייחסים למרבית האיים באזור הפסיפיק.
עונות
העונה הרטובה : חלה בין החודשים נובמבר לאפריל ומאופיינת בטמפרטורות גבוהות, גשמים, לחות גבוהה ואפילו בסיכוי להוריקנים. עונה זו היא למעשה הקיץ הטרופי באזור הפסיפיק. הסערות הטרופיות באוקיינוס הפסיפי (סערות הציקלון) הופכות להוריקנים, אליהם פגיעות בעיקר פיג'י, סמואה, טונגה, איי קוק ופולינזיה הצרפתית. למרות היותה העונה הגשומה יותר, קיימים מקרים רבים בהם ניתן להיתקל בימים יפים ושטופי שמש.

העונה היבשה : חלה בין החודשים מאי לאוקטובר ומאופיינת בטמפרטורות מתונות יותר, בלחות נמוכה יותר, ובפחות משקעים. עונה זו היא למעשה עונת החורף של יבשת הפסיפיק. באוסטרליה, יולי-אוגוסט הם חודשיה הקרים ביותר (באופן יחסי שכן מדובר בסך הכל בממוצע של 12 מעלות צלזיוס בסידני) וזהו זמן טוב לבקר בצפונה ובמרכזה. האקלים בתקופה זו נפלא גם לביקור בפולינזיה הצרפתית (בעיקר בטהיטי), בזכות ראות מצוינת מתחת לפני המים - צוללנים ימצאו את העונה היבשה כעונה אידאלית לצלילות. שימו לב כי באי הדרומי של ניו זילנד, לעומת זאת, הטמפרטורות עשויות לצנוח והאקלים עשוי להיות קר ביותר.
בגדים וציוד
את ההחלטה מה לארוז יש לקחת כתלות לאן אתם מתכננים להגיע ומתי. בגדול, מומלץ ביותר לארוז בגדים קלילים לימים החמים, סנדלים ובגד ים. לביקור באזורים הרחוקים יותר מקו המשווה, מומלץ כי תיקחו עמכם גם ביגוד המתאים ללילות צוננים ואף לחורף קר כמו זה השורר בדרומה של ניו זילנד, וקחו בחשבון כי החורף בסידני דומה לזה שבישראל. במרכז היבשת ובצפונה כמעט תמיד חם ולכן חובה להצטייד בכובע ולמרוח קרם הגנה מפני השמש האקזוטית הקופחת. גם אז, מומלץ ביגוד עם שרוולים ארוכים אך מאווררים כהגנה מפני קרינה וחרקים מעופפים. ניתן לרכוש ציוד קמפינג בחנויות ציוד בערים הגדולות, ואפילו לשכור ציוד צלילה, כך שאין צורך לסחוב עמכם משקל מיותר מן הארץ.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים