הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות דרום אמריקה

יעדי טיול / /
הייתי פה
דרום אמריקה
דרום אמריקה
דרום אמריקה
דרום אמריקה
דרום אמריקה
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות דרום אמריקה

אם ברצונכם להגיע אל מעבר לאוקיינוס, יהיה עליכם לתפוס טיסה. רוב הטיסות לדרום אמריקה עוברות דרך אירופה או דרך ארצות הברית, כאשר ניתן להגיע גם בטיסות (או בתחבורה יבשתית) ממרכז אמריקה.  הגעה דרך הים נפוצה הרבה פחות (אין תנועת ספינות סדירה ויש צורך לבדוק ספציפית לזמן בו אתם נוסעים).
הגעה ועזיבה
טיסות : מרבית הטיסות הנוחתות באמריקה הדרומית, עושות את דרכן מעצירות ביניים באירופה או בארה"ב. יש לשים לב כי קונקשיין בארה"ב דורש אף הוא ויזה אף על פי שאינכם יוצאים משדה התעופה, לכן אם אין בידכם אשרה, סעו לדרום אמריקה דרך אירופה או עם חברת התעופה "אל על" המפעילה טיסות ישירות לסאו פאולו - ברזיל (כ- 12 שעות טיסה). עלות הטיסות לדרום אמריקה די גבוהה ועשויה להגיע ל- 1500 דולרים ואף יותר.

שייט : כמעט ולא ניתן למצוא מאף איזור תנועת ספינות קבועה וסדירה לדרום אמריקה. יחד עם זאת, מקוסטה ריקה יוצאים קרוזים מסודרים למספר יעדים מיוחדים כמו איי הגלאפגוס, וגם מפנמה קיימים מעברים ימיים לקולומביה על ידי סירות פרטיות ומעבורות, אולם מרבית המטיילים מגיעים ליבשת באמצעות טיסה.

תחבורה יבשתית : מעבר הגבול ממרכז אמריקה לדרומה אינו אפשרי באופן יבשתי ואף לא כל כך בטוח. למעשה, המעבר היבשתי מפנמה לקולומביה מורכב ממקטע לא סלול של הכביש המפורסם - הפאן אמריקאי (המחבר את שתי יבשות אמריקה הצפונית והדרומית יחדיו). המקטע העונה לשם "נתק דריין" אינו בנוי לתנועות רכבים פרטיים בשל יערות גשם טרופיים ובשל סיבות ביטחוניות.
מעבר בין מדינות האיזור
טיסות : טיסות בין מדינות היבשת צריכות להתבצע בחכמה, שכן מומלץ לתכנן מראש ולהזמין מבעוד מועד את הטיסות בהתאם למסלול הטיול, מאחר ובמידה והנכם מעוניינים לעבור בנוחות, במהירות ובקלות מיעד אחד למשנהו, אתם עשויים להיתקל בקשיים במציאת כרטיס (בעיקר אם מדובר בעונה מתוירת), ולבטח להיתקל בעלויות גבוהות. קיימת האפשרות לטוס בטיסת פנים לגבול המדינה (כמו בברזיל למשל, בשל גודלה העצום), לעבור את הגבול אופן יבשתי בין שתי מדינות נתונות, ולאחר מכן לתפוס טיסה פנימית נוספת במידת הצורך. דרך זו עשויה לחסוך מאות דולרים מאחר שבאופן כללי, טיסות פנימיות (טיסות אשר אינן חוצות את גבולות המדינה) זולות באופן משמעותי מטיסות בינלאומיות, כמו גם נסיעות באוטובוסים.

שייט : שייט בין מדינות היבשת השונות מהווה לעתים אמצעי התניידות די זול ולפעמים אף היחידי בין שני יעדים נתונים. קיימות הפלגות רבות בין היתר לאיי הגלאפגוס, לקרחון סן רפאל, ולאורך נהר האמזונס. רבות מן ההפלגות מומלצות ביותר למטיילים בזכות נופים מרהיבים בהם לא ניתן לחזות מן היבשה.

תחבורה יבשתית : מטיילים רבים בוחרים בדרך היבשה, לרוב באוטובוסים, על מנת להתנייד בין מדינות היבשת. מדובר באמצעי תחבורה נפוץ ביותר הקיים בכל מדינה ומדינה ברחבי אמריקה הדרומית. שימו לב כי איכות האוטובוסים והנסיעות תלויה ומקושרת באופן ישיר למדינה בה תיסעו - המדינות היותר מפותחות כמו צ'ילה, ברזיל, אורוגואי וארגנטינה, מעניקות למטיילים כבישים נוחים וסלולים עם תשתיות נוחות כמו אוטובוסים בעלי סטנדרטים לא רעים אשר לרוב אינם מאחרים לצאת מן הרציף. יחד עם זאת, אזורים רבים במדינות לעיל כמו גם מדינות רבות כפרו ובוליביה, מכילות תשתיות לא מאורגנות ואף לא בטיחותיות לנוסעים המטיילים, עם לוח זמנים עליו לא ניתן לסמוך.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים