טיסות
מלונות
השכרת רכב
המציאון - טיסות זולות
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
מידע על דרום אמריקה
מדריך למטייל
מטיילים משתפים
טיסות זולות בתי מלון השכרת רכב ביטוח נסיעות

עונות לטיול בדרום אמריקה

חזאים טוענים כי הדבר היחיד שניתן לנבא בנוגע למזג האוויר של דרום אמריקה הוא כי קשה לנבא אותו - זהו למעשה מזגה הטרופי של אמריקה הדרומית. אם ההגדרה המאוד כוללנית של אקלים היבשת היא חם ויבש, אזי פריטה שלה חושפת מגוון של אזורי אקלים כיאה ליבשת הרביעית בגודלה. יחד עם זאת, נפשט את תיאור האקלים הדרום אמריקאי לשתי עונות עיקריות - רטובה ויבשה - כאשר מרבית המטיילים היוצאים מן הארץ, יוצאים במהלך החורף הישראלי לקיץ הדרום אמריקאי (העונה הרטובה). המועד לנחיתה ביבשת הלטינית תלוי כאמור ביעד, במסלול, ובזמן המיועד לטיול. ההמלצה היא כי אם ברצונכם להצפין, התחילו את המסלול בארגנטינה בחודשי אוקטובר-נובמבר, ואילו אם ברצונכם להדרים, התחילו את המסלול בפרו או באקוודור בחודשי יולי-אוגוסט. מומלץ אף יותר לברר באופן נקודתי על היעדים בהם הנכם חושקים, ושימו לב כי עונותיה של דרום אמריקה הפוכות מאלו שבארץ, וכמו בארץ - עונות המעבר ידועות כנעימות ביותר לטיול.

 

עונות

העונה הרטובה: חלה לרוב בין החודשים דצמבר לאפריל, ומורגשת בעיקר באזור בוליביה, דרום פרו, צפון צ'ילה וצפון מערב ארגנטינה. העונה הרטובה היא גם למעשה הקיץ בדרום אמריקה כאשר הטמפרטורות עולות ועמן גם הלחות. במרכז היבשת הטמפרטורות גבוהות ביותר בעוד שבחופי אקוודור, קולומביה, ונצואלה ובג'ונגל האמזונס, הלחות מגיעה לשיאים חדשים ואיתה גם כמות המשקעים. עונה זו היא עונה מצוינת לביקור בדרומה של צ'ילה וארץ האש, וכלל לא מומלצת לביקור בבואנוס איירס בשל עומס חום בלתי נסבל.

 

העונה היבשה: חלה לרוב בין החודשים מאי לנובמבר כאשר האזור הקר והיבש ביותר בחודשים הללו הוא לרוב אזור האנדים של אקוודור, פרו ובוליביה. למעשה, ככל שמתרחקים מקו המשווה לאזורים גבוהים יותר, השינויים בטמפרטורות בין העונה היבשה לרטובה הופכים לקיצוניים ביותר, מקור עז לעומס חום (בהתאמה). יחד עם זאת אל תטעו - גם העונה היבשה טומנת בחובה ימים גשומים העשויים להפתיע אתכם המטיילים. שימו לב כי בעונה זו, האזור הדרומי של צ'ילה וארגנטינה עשוי לסבול מצניחת טמפרטורות אל מתחת לאפס, בין החודשים מאי לספטמבר.

 

בגדים וציוד

כמובן ששאלת ה"מה לארוז" תלויה רבות באזור אליו הנכם מתכננים להגיע ולעונה בה תנחתו. יחד עם זאת, באופן כללי דרומה של היבשת הכוללת את אזור פטגוניה וארץ האש (דרום צ'ילה וארגנטינה), קרירה גם בעונת הקיץ ועלולה לצנוח לעשר מעלות צלזיוס בלילה. לפיכך, מומלץ לארוז לטיול הדרום אמריקאי בגדים חמים גם אם בכוונתכם להשתזף על חופיה של ברזיל. בנוסף, מומלץ להצטייד במעיל גשם שכן הממטרים עשויים להפתיע אתכם בכל שלב בטיול. שימו לב כי האקלים הדרום אמריקאי מאופיין בהפכפכות לכן ההמלצה לעיל - אריזת בגדים חמים - תופסת בכל שלב של הטיול. אם כך, מלבד "הטיפ החמים", ארזו בגדים המותאמים לאקלים טרופי חם ולח; ביגוד קליל וקצר, בגד ים, כובע, קרם הגנה מפני השמש, סנדלים, נעליים נוחות להליכה לאלו המעוניינים לצאת לטרקים, ואפילו ערכת עזרה ראשונה קטנה ליתר ביטחון.

לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
הטיסות הכי זולות שמצאנו לדרום אמריקה
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
X
עכשיו במציאון - טיסות לדרום אמריקה מ- $432
מחירים מעולים לטיסות לדרום אמריקה מ- $432 הלוך-חזור. 10 תשלומים ללא ריבית על כל הטיסות. אפשרות להוספת ביטוח ביטול מכל סיבה כחלק מתהליך ההזמנה