דגל ארה"ב - ניו יורק

חגים ואירועים בארה"ב - ניו יורק

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
ארה"ב - ניו יורק
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בארה"ב - ניו יורק

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר :

New Year's Day- ה- 1 בינואר, יום חדש לשנה חדשה. אין ספק שניו יורק היא המקום לפתוח אותה ברגל ימין. העיר מלאה בפעילויות, אטרקציות, מוזיאונים, מופעים ומסעדות אשר פותחות את דלתותיהן לבראנצ'ים של "אכול כפי כולתך".

Dr. Martin Luther King, Jr. Day- יום המציין את לידתו של ד"ר מרטין לות'ר קינג, סביב ה- 15 בינואר, ביום שני השלישי בינואר בכל שנה. חג זה מעוגן בחוק ומכבד את פעילויותיו הרבות של ד"ר קינג לקידום שוויון זכויות בין בני אדם באשר הם. למעשה, קיבל החג לגיטימיות, זמן קצר לאחר הירצחו של ד"ר קינג.

פברואר :

Lincoln's Birthday- יום הולדתו של אחד מן הנשיאים האהודים ביותר בארה"ב, אברהם לינקולן, נשיאה ה-16 אשר נרצח ב- 1865. האמריקאים חוגגים את היום בקונצרטים ואפילו מסיבות יום- הולדת. בנוסף, ארגונים רבים מארגנים את ארועים גדולים לציון הולדתו של לינקולן. ביום זה, הרבה משרדי ממשלה, בתי ספר ועסקים שונים, סוגרים ונהנים מהחופש.

Washington's Birthday- נחגג ביום שני השלישי של פברואר, מכבדים האמריקאים את כבודו של נשיאם הראשון, ג'ורג' וושינגטון. כיום, ציון יום הולדתו של וושינגטון נקרא גם "יום הנשיא" (President's Day), על מנת לכבד נשיאים נוספים. בפועל, יום זה מציין גם את תחילתם של ה"סיילים" (מכירות החיסול). רוב העסקים והתחבורה הציבורית, ממשיכים לפעול כרגיל. בבתי הספר, מעניקים לרוב חופש של שבוע למעין מנוחה של אמצע החורף.

Empire State Games- משחקי האמפייר סטייט הם תחרויות אולימפיות שנתיות, לאתלטים חובבנים, המתקיימות בכל שנה בעיר אחרת במדינת ניו יורק. מדובר במשחקים פופולריים מאוד, לאתלטים בכל הגילאים, המעניקים הזדמנות לכל המעוניינים להשתתף, כולל מתחרים בעלי מוגבלויות. 
 
מאי :

 Memorial Day- יום הזיכרון מתקיים ביום שני האחרון של מאי. הוא מציין את כל החללים, גברים ונשים כאחד, אשר נהרגו בעת שירותם הצבאי. כמו כל יום זיכרון, יום זה מאופיין בביקורים בצמבות החללים, ובמצבות זיכרון. באופן מסורתי, מורידים את דגל ארה"ב לחצי התורן. בניגוד לשכול, מסמל בנוסף יום הזיכרון, את תחילתו של הקיץ בארה"ב, ולכן אנשים רבים בוחרים לעבור את היום בפיקניקים, ארועים ספורטיביים ומפגשים חברתיים בסוף השבוע. משרדי ממשלה, בתי ספר ועסקים לרוב סגורים באותו היום, ורוב התחבורה הציבורית, אינה פועלת בלוח זמנים רגיל.

 Annual Tulip Festival- פסיטבל שנתי בן שלושה ימים באלבני (Albany), המסמל את בוא האביב. מעל 200,000 פרחי טוליפ מלבלבים וצבעוניים, "ממתינים" להכתרת מלכת הטוליפים. הפסטיבל האביבי מקיים בנוסף מכירת עבודות אמנות על ידי האמנים עצמם, דוכני מזון, פעילויות לילדים, מופעים מוסיקליים ועוד מגוון של פעילויות.

Rochester High Falls International Film Festival- רוצ'סטר, אשר היתה ידועה בכינויה "מרכז התמונות העולמי", מארחת בכל שנה פסטיבל קולנוע בינלאומי. הפסטיבל מעלה על נס את יצירותיהן של נשים בתעשיית הקולנוע והצילום. עשרות סרטים, תחרויות לסטודנטים צעירים לקולנוע, כיתות אמן עם יוצרים מוכרים מהתחום, והרשימה ממשיכה.

יולי :

Independence Day- מי לא שמע על ה- Fourth of July? יום העצמאות האמריקאי, נחגג באופן בו מיליוני אמריקאים פוקדים את רחבי ארה"ב לימי משפחות שמשיים, כשבבתיהם מתנוסס לו הדגל האמריקאי. מתקיימות ברחבי המדינה, תחרויות אכילה, ארועים ספורטיביים, מופעי זיקוקים, ועוד מגוון של פעילויות תחת השמש. משרדי הממשלה בתי הספר סגורים באותו היום, כמו גם מספר של בתי עסק. שימו לב, יום העצמאות מלווה בהרבה פקקי תנועה ושיבושים בלוח הזמנים של התחבורה הציבורית.

Harborfest- הפסטיבל המופיע ברשימת "100 הארועים המובילים בצפון אמריקה", צמח להיות ארוע פופולרי המארח אמני במה רבים, ומקיים מופע זיקוקי דינור מרשים ביותר. למעלה מ- 250,000 מבקרים פוקדים את העיר אוסווגו (Oswego), להתרשם מהמופעים, הזיקוקים והאומנים המוכרים את עבודותיהם.

אוגוסט :

Great New York State Fare- כשמו כן הוא, יריד גדול במדינת ניו יורק. היריד בן 12 ימים ומתקיים בכל שנה בקיץ בעיר Syracuse. תערוכה עצומה של חקלאי המדינה, המלווה במופעים, משחקים ופעילויות שונות. פתיחת היריד נעשית ביום החמישי השלישי או הרביעי של אוגוסט ומסתיימת בחג העבודה (Labor Day).

ספטמבר :

Labor Day- יום חופש אמריקאי המציין את חג העבודה, חג הנועד לכבד את אגודות הפועלים השונות אשר תרמו לכלכלה האמריקאית. למעשה, מנצלים האמריקאים את היום החופשי למעט מנוחה ובילוי, תחת ימיה האחרונים של השמש המפנה מקומה לחורף הקרב ובא. משרדים ממשלתיים, בתי ספר והרבה בתי עסק, לוקחים מנוחה כמו כולם. כמו כן, תחבורה ציבורית משנה מעט את לוח הזמנים שלה.

Adirondack Balloon Festival-
דמיינו לעצמכם את השמיים מלאים בכדורים פורחים צבעוניים, ובכל צורה מעניינת אפשרית. עכשיו תכפילו את זה בארבעה ימים (ואף יותר) של תערוכות אמנות, פעילוית לילדים, עפיפונים מתעופפים, ומופעי זיקוקים. מתקיים בכל שנה בקווינסברי (Queensbury), שבאזור אדירונדאק (Adirondack) בצפון המדינה, נבחר הפסטיבל לאחד מ-100 הארועים הטובים ביותר במדינה. 

Hudson Valley Garlic Festival- הביאו אתכם הרבה סוכריות מנטה כי מדובר בפסטיבל החוגג את חייו הארוכים של, לא פחות ולא יותר... השום. המון מוזיקה, ריקודים וכמובן, אוכל טוב. לאוהבי הבישול, תוכלו להינות גם מהרצאות והסברים של שפים, ירידים של שום, וגם לילדים לא יחסרו פעילויות רבות. למעלה מ- 40,000 מבקרים בפסטיבל המתקיים בעיירה Saugerties שבעמק ההאדסון.

אוקטובר :

Columbus Day- נחגג ביום שני השני של אוקטובר, מציין יום קולומבוס את הגעתו של כריסטופר קולומבוס לחופי אמריקה ב- 12 לאוקטובר, 1492. ניו יורק נחשבת לאחת מן המדינות בהן חגיגות יום קולומבוס, בולטות המיוחד. תירוץ נוסף לארגון אירועים גדולים וביקורים בכנסיות. משרדים ממשלתיים ותבי הספר בחופשה, אולם רוב בתי העסק עובדים כרגיל.

Oyster Festival, Oyster Bay- פסטיבלהמתקיים באזור החוף של לונג איילנד, אחד מהגדולים ביותר בחוף המזרחי של ארה"ב. אז מה חוגגים? את קיומן של הצדפות כמובן. המון אוכל ובידור מלווים בגיוס תרומות למקומיים הזקוקים להן. המבקרים יהנו ממאכלי ים טריים, פינת ליטוף של חיות אקזוטיות, שוק של ענתיקות וכמובן הרבה מוסיקה.

Hamptons International Film Festival-פסטיבל סרטים בדרום מזרחה של מדינת ארה"ב, לונג איילנד. הפסטיבל מציין וחוגג את קיומו של הסרט העצמאי, הקצר, הארוך, הבדיוני והדוקומנטרי כאחד. הוא מעניק במה ליוצרים רבים מחוץ לניו יורק וארה"ב, וכך למעשה, מכיר לקהל האמריקאי סגנון קצת שונה של עשייה קולנועית.

נובמבר :

Election Day- מתקיים ביום שלישי העוקב ליום שני הראשון של נובמבר. זהו יום בחירת עובדי ציבור בהצבעות חשאיות.אחת לארבע שנים, מתקיים בנוסף יום בחירת נשיא ארה"ב. ההצבעות נערכות בקלפיות, דבר היוצר תורים ארוכים ברחובות. משרדי ממשלה ועסקים לרוב עובדים כרגיל.

Veterans Day- יום בו מורידה ארה"ב את הכובע, ליוצאי צבאה, אשר לחמו את מלחמותיה של האימפריה. בעיקר, מודים למשוחררי מלחמת העולם הראשונה אשר נותרו בחיים. ה- 11 בנובמבר, ליתר דיוק, מציין את החתימה על שביתת הנשק אשר חתמה את מלחמת העולם הראשונה. בכך, מסמל היום את הפסקת העוינות בין בעלות הברית לבין גרמניה ב- 1918. תהלוכות, טקסים בכנסיות, דגלים מורדים לחצי התורן ולעתים אף 2 דקות של דומייה ב- 11 בבוקר. חלק מבתי הספר נותנים לתלמידיהם יום חופש. משרדי ממשלה סגורים באותו היום.

Thanksgiving Day- "יום התודות" נחגג ביום חמישי הרביעי של נובמבר. ביום זה, מתאספות משפחות אמריקאיות סביב שולחן האוכל וחוגגים באופן מסורתי, עם שלל מטעמים כמו ההודו הממולא הידוע. תהלוכות וירידים המתקיימים סביב החג, מציינים את פתיחת עונת הקניות לחג המולד. האמריקאים מנצלים את החופש לבקר חברים ומשפחה, ובעיקר לצפות במשחקי פוטבול. רוב הארגונים סגורים בחג. בתי ספר, משרדי ממשלה ואפילו בתי עסק רבים מודים על החופש. יש לקחת בחשבון שגם החבורה הציבורית אינה פועלת על פי לוח הזמנים הקבוע שלה.

Macy's Thanksgiving Day Parade- תהלוכה עצומה בגודלה, מסורת אשר התחילה עוד ב- 1924, המושכת יותר ויותר מבקרים בכל שנה (מעל 2.5 מיליון). סלבריטאים, קרונות תערוכה, להקות, ובלונים לצבעוניות האוירה. יריית הפתיחה מתרחשת בסנטרל פארק בעיר ניו יורק, ופותחת למעשה תהלוכה של 3 שעות.

דצמבר :

Christmas Day- חג המולד בהחלט לבן בניו יורק. ה- 25 בדצמבר, מציין את יום הולדתו של ישו. רוב האמריקאים חוגגים זאת על ידי קישוט בתיהם באורות ועצי חג מולד, ארוחות חג דשנות וחילופי מתנות בין בני משפחה וחברים. זהו חג מאוד מסחרי בארה"ב, מאחר והורים קונים מתנות רבות לילדיהם, אשר בטוחים כי היה זה סנטה קלאוס שנתן להם את אותן מתנות להן ייחלו. חג המולד המושלג, הוא יום בו כמעט ללא יוצאים מן הכלל, כל בתי העסק, משרדי ממשלה ובתי הספר סגורים. התחבורה הציבורית אינה פועלת בלוח זמנים קבוע.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים