פורסם ע"י איתמר קוטלר בתאריך 23/10/11  (ביקר ביעד בספטמבר 2020 בטיול תרמילאים) 2 תגובות   |   לייק אחר   |   1.8K צפיות

על מנת לעבור את הליך הכניסה לקובה בצורה חלקה, נדרש להכין מספר מסמכים מבעוד מועד. קחו בחשבון שהפקידים שיקבלו אתכם בביקורת הדרכונים קשוחים ולא נחמדים במיוחד ושממש לא כדאי לכם להתעסק איתם.  גם אם חלק מהדרישות נראות לכם לא הגיוניות, נסיון להתווכח איתן יוביל למצב שתצטרכו לשלם לא מעט כסף או במקרה הגרוע ביותר, שלא יתנו לכם להכנס למדינה. בכניסה לקובה נדרשים להציג 4 דברים :

1. דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות (זאת דרישה בכניסה לכל מדינה בעולם).

2. ויזה לקובה. את הויזה לא בעיה לקבל ורוכשים אותה ביחד עם כרטיס הטיסה (משרד הנסיעות שדרכו אתם רוכשים את כרטיס הטיסה מחוייב לוודא שיש לכם ויזת כניסה למדינה). שימו לב שהויזה היא לא חותמת בדרכון אלא ספח נפרד שיש להציג בכניסה למדינה ולשמור אותו לכל אורך הטיול בקובה. תשמרו טוב על הספח הזה.

3. כרטיס טיסה ליציאה מקובה. הקובנים רוצים לוודא שאין לכם כוונה להשאר במדינה ולכן הם מחייבים אתכם להציג כרטיס טיסה החוצה מהמדינה. אם תכננתם לקנות כרטיס טיסה בקובה עצמה (נגיד לג'מייקה), תשכחו מהרעיון. אם תגיעו לביקורת הדרכונים כשאין ברשותכם כרטיס טיסה ליציאה מקובה, יעכבו אתכם משמעותית ויכריחו אתכם לרכוש כרטיס טיסה במחיר מופקע ואם תסרבו, לא יתנו לכם להכנס.

4. הזמנה ללילה הראשון. השלטונות הקובנים רוצים לוודא שיש לכם איפה לישון בהוואנה והם רוצים לראות הזמנה מסודרת. במקומות מסויימים מוצג מידע שגוי שגורס שרק הזמנה לבית מלון תקפה מבחינתם, אבל בפועל גם הזמנה לקזאה תתקבל ובתנאי שתדפיסו אותה ותציגו להם אותה (זה שתגידו להם בעל פה שיש לכם הזמנה לא יעבוד). אם בעל הקאזה לא יכול להנפיק לכם משהן שנראה כמו הזמנה, תדפיסו את תכתובת המייל בה הוא מאשר שיש לו מקום והוא שומר לכם. זה יספיק מבחינת השלטונות. כמו במקרה של הטיסה, אם תגיעו ללא הזמנה מסודרת ללילה הראשון, יעכבו אתכם ויכריחו אתכם לרכוש לילה במלון במחיר גבוה למדי.

התקבלו 2 תגובות
דודו גוטליב:  אז נכנסתם לקובה,צריך לזכור כי תייר היוצא מקובה מוגבל בכמות הסיגרים שניתן להוציא מהמדינה ,יש להתעדכן מראש על הכמות המותרת ,מצער לראות ביציאה כמויות גדולות של חבילות שנלקחות מציבור התיירים ,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
נכתב לפני 11 שנים
דיאנה גבריאל:  כנ"ל לגבי יצירות אומנות.. שעבור חלקן תצטרכו לשלם מעין מס בשדה תעופה. מדובר במיוחד עבור דברי אומנות יקרים... ולא מזכרות פשוטות.
נכתב לפני 11 שנים
על מנת להגיב עליכם
כתבות על קובה
טיפים לטייול בקובה
שאלות על קובה
הכתבה מאת סוזי אביב פורסמה בתאריך 20/04/15 3 תגובות   |   23 לייקים   |   9.2K צפיות
טיול צלמים בקובה קובה, נכון לעכשיו, היא לא פחות מאשר מכונת זמן לשנות החמישים של המאה הקודמת. זהו גן עדן עבור צלמים ואחד מהמקומות המיוחדים בעולם המשלב רחובות צבעוניים, מכוניות עתיקות, אנשים מחויכים ומסבירי פנים ונופים טרופיים. זהו תיאור טיולה של חבורת צלמים אשר עברו את קובה לאורך ולרוחב, מלווים בצליל סלסה בלתי ...המשך קריאה
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X