דגל קובה

עונות לטיול בקובה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
קובה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול בקובה

מזג האויר בקובה הוא סב-טרופי ודומה מאוד למזג האויר באיים קאריביים אחרים ובחלק ממדינות מרכז אמריקה. קיימות באיזור שתי עונות : העונה הגשומה (שנחשבת לקיץ) והעונה היבשה (שנחשבת לחורף). הלחות בקובה גבוהה מאוד לאורך כל ימות השנה ומגיעה ל- 80% אחוזי לחות שמכבידים על עומס החום המורגש.
עונות
העונה היבשה : בין החודשים נובמבר עד אפריל. זוהי העונה המומלצת לטיול וגם עונת השיא של התיירות בקובה. במהלך תקופה זו הטמפרטורות נוחות יותר (ממוצע של 24 מעלות) ויורדים בה גשמים מועטים בלבד (עדיין יכולה לתפוס אתכם שעה של גשם במהלך היום).  אם ברצונכם לטייל באיזורים שונים בקובה מלבד הוואנה, מומלץ כי תגיעו בתקופה זו של השנה.

העונה הגשומה : בין החודשים מאי עד אוקטובר. העונה הגושמה מאופיינת בטמפרטורות גבוהות יותר מאשר בעונה היבשה (ממוצע של 28 מעלות), אבל גם כמות המשקעים שיורדים בה גבוהה משמעותית. זוהי עונה פחות מומלצת לטיול (אם כי עדיין ניתן לטייל בה) במיוחד למי שמתכנן להגיע לאיזורי החוף. בין החודשים אוגוסט - אוקטובר מומלץ שלא להגיע בכלל לקובה שכן זוהי עונת ההוריקנים שפוקדים את חופי המדינה ומשביתים את השמחה המקומית.
בגדים וציוד
לצורך הטיול בקובה לא נדרש ציוד מיוחד שכן מדובר במדינה חמה שאת רוב הזמן בה תבלו בעיר, בסיורי יום ועל חוף הים. עם זאת, את הציוד שאתם כן צריכים, כדאי שתביאו אתכם כי לא סביר שתוכלו לקנות משהו ממנו בקובה. רוב הבגדים שתצטרכו הם בגדים קצרים אבל מומלץ להביא לפחות בגד אחד ארוך למקרה שיתפוס אתכם ערב קריר. כדאי גם להביא אמצעים להגנה מפני השמש.

למי מכם שמרגיש את הצורך לתרום ולעזור לאוכלוסיה המקומית הענייה, מומלץ להביא מוצרי יסוד בסיסיים שניתן לחלק לתושבים המקומיים (שלא יכולים להשיג את המוצרים הללו בשום דרך אחרת). סבונים, מברשות שיניים, ממתקים ובגדים ישנים הם רק חלק מהמתנות שהקובנים ישמחו לקבל. אם אתם מתכננים להתארח אצל משפחות מקומיות בקאזות, ניתן להביא להביא להם מזכרות קטנות מהארץ (במיוחד דברים קטנים כמו חמסות  ומגנטים שהם יכולים לתלות על הקיר ולהציג בראווה למטיילים שמגיעים אליהם).
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים