דגל קובה

חגים ואירועים בקובה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
קובה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בקובה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר :

New Year -  חגיגות השנה החדשה שמצויינות בקובה (כמו בכל העולם) בראשון לינואר, מציינות בקובה גם חגיגות השחרור וניצחון המהפכה בקובה. זהו היום שבו נחתם נצחונו של פידל קסטרו והשתלטותו על קובה בשנת 1959.

אפריל :

Semana Santa - חג נוצרי שמחגג במשך שבוע באפריל לכבודם של ישו ואימו. במהלך החג מתקיימות תהלוכות ברחבי הערים שמדמות את יומו האחרון של ישו לפני שנצלב., כשהמקומיים נושאים על כתיפהם במות גדולות עם הדמויות של ישו ומריה. את התהלוכה מלווים נגני תופים וחצוצרות שמוספים לאוירה.

מאי :

Labour Day - יום הפועלים שנחגג במקומות רבים בעולם בראשון למאי, מקבל חשיבות מרובה בקובה שכן במשטר הקומוניסטי, מעמד הפועלים הוא בעצם על העם. את החג מציינים בתהלוכות ענק ובנאומים של ראשי השלטון שמשתמשים בחגיגות בתור במה פוליטית ומנגחים את המעצמה האמריקאית שנחשבת לסמל הקפיטליזם.

Independence Day - יום העצמאות הקובני מציין את היום שבו הסתיים השלטון הספרדי במדינה ב- 20 במאי 1902. בשנים האחרונות הוחלט לבטל את החג הזה בקובה, שכן הכנעת הכובש הספרדי נעשתה בעזרת הצבא האמריקאי. עדיין, ישנם מספר מקומות בקובה (בעיקר אצל מתנגדני השלטון) שעדיין מציינים את החג.
           
יולי :

Fiesta del Fuego - חגיגת האש היא פסטיבל מרהיב שנערך בסנטיאגו דה קובה בתחילת חודש יולי. הפסטיבל, שנחגג במקומות נוספים באיים הקאריביים, מציג את התרבות המקומית בשיא תפארתה. תהלוכות, מוזיקה חיה, ריקודים, מופעי אש והרבה שתייה, הם רק חלק מהאטרציות שיש לפסטיבל להציע.

Santiago de Cuba Carnaval - הקרנבל של סנטיאגו דה מתחיל ב- 26 ביולי (היום שבו החלה המהפכה הקומוניסטית) ונמשך שבוע שלם. יש הטוענים כי זוהי גרסה מוקטנת של הקנבל הגדול בריו דה ז'נרו בברזיל  מבחינת הסגנון והמראה. איך שלא תסתכלו על זה, מדובר בפסטיבל הגדול ביותר שמתרחש בקובה ואם אתם מגיעים למדינה בתקופה זו של שנה, פשוט אסור לפספס.

Assault on the Moncada Army Barracks - ימי חג לאומיים בין ה- 25-27 ליולי שמציינים תאריכים משמעותיים במהפכה הקומוניסטית של פידל קסטרו.
           
דצמבר :

Chtistmas - במשך שנים רבים הקריסמס לא נחגג בקובה לאחר שהשלטונות אסרו זאת (למרות שהרוב המוחלט של האזרחים בקובה הם נוצרים אדוקים). רק ב- 1998, לאחר ביקור האפיפיור במדינה, הוחלט להתיר את חגיגות החג (שמתחשב ב- 25 בדצמבר) ולהחזירו לרשימת החגים הלאומיים. זהו חג שנחגג לרוב בארוחות מסוריתיות בהרכב משפחתי. 
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים