הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות אפריקה

הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות אפריקה

האופציה הנוחה ביותר להגיע אל מדינות אפריקה מישראל היא האופציה האוירית. אל כמה מהמדינות ניתן למצוא טיסות סדירות ישירות בעוד שבכדי להגיע לשאר המדינות נדרשת עצירת ביניים בדרך. בחודשי הקיץ בארץ ישנן חברות תיירות מקומיות שמארגנות חבילות צ'ארטר עם טיסה ישירה ליעדים אקזוטיים כמו איי סיישל ומאוריצ'יוס. גם אם נדרשת עצירת ביניים בדרך, כדאי לזכור שאפריקה קרובה יחסית לישראל וזמן הטיסה אל רוב האיזורים לא יעלה על 6-7 שעות.
 

הגעה ועזיבה

טיסות: אל קניה ואתיופיה ניתן להגיע בטיסות ישירות מישראל עם אל-על (לקניה) ועם החברות אתיופיאן אייוייז (לאתיופיה) ואייר קניה (לקניה).  אל שאר המדינות באיזור ניתן להגיע בטיסה שתבצע עצירת ביניים עם החברות שהוזכרו ועם חברות נוספות לרבות לופטנזה, Swiss, KLM, טורקיש איירליינס, אייר פרנס ועוד. אל האיים באוקיינוס ההודי לרבות מדגסקר  ניתן להגיע בטיסות שעוברות דרך אירופה או בטיסות ממדינות שכנות (מדרום אפריקה למדגסקר, מטנזניה לזנזיבר וכו').

שייט: אופציית ההתחבורה הימית רלוונטית בעיקר מאירופה ליעדים שנמצאים במערב אפריקה (כמו מרוקו אליה קיימת תנועה ימית סדירה מספרד). ככלל, זוהי איננה אופציה פופולרית במיוחד והרוב מעדיפים את האופציה האוירית.
 

מעבר בין מדינות האזור

טיסות: האופציה האווירית היא הדרך הקלה ביותר למעבר בין מדינות אפריקה השונות ולעיתים אף למעבר בין איזורים שונים בתוך אותה המדינה.  חברות התעופה של הלאומיות של רוב המדינות באיזור מפעילות קווים סדירים אל המדינות השכנות. אל חלק מהיעדים ניתן להגיע גם עם חברות תעופה מקומיות. בכל מקרה כדאי להזמין את כרטיסי הטיסות זולות למעברים הפנימיים עוד מהארץ אלא אם יש לכם הרבה מאוד זמן לשרוף על סידורים.

שייט: אל חלק מהאיים בצד המזרחי של אפריקה ניתן להגיע באמצעות מעבורת. כדאי לבדוק היטב את מחירי המעבורות בהשוואה למחירי הטיסות הפנימיות ולהחליט אם משתלם לבחור באופציה הימית שבוודאי מאריכה את הדרך.

תחבורה יבשתית: ניתן לעבור את הגבול בין מדינות (אלו שמותר לנו להכנס אליהן) בתחבורה יבשתית אבל כדאי לדעת מראש, כיף זה בטח לא הולך להיות. בד"כ מי שבוחר באופציה  היבשתית הם תרמילאים שרוצים לחסוך את העלויות של הטיסות ולא חסר להם זמן לשרוף. הדרך הארוכה שתעברו עד שתגיעו אל מעברי הגבול והזמן שתשרפו במעברים עצמם עלולים להתיש גם את המטיילים הסבלניים ביותר.

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X