עונות לטיול באפריקה

יעדי טיול / /
הייתי פה
אפריקה
אפריקה
אפריקה
אפריקה
אפריקה
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

אקלים ועונות מומלצות לטיול באפריקה

קשה לתאר את מזג האויר בצורה שתתאים לכל האיזורים ביבשת הענקית הזאת. ככלל, מדובר ביבשת חמה עם אקלים מדברי בחלק מאיזוריה ואקלים טרופי בשאר האיזורים. במקומות בהם קיימת עונה גשומה, מומלץ שלא להגיע לטיול בעונה זו כיוון שכמויות המשקעים שיורדות הן גדולות מאוד וכל הדרכים מתמלאות בבוץ. כדאי לתכנן את עונת הטיול בהתאם ליעד/ים שאליהם אתם מתכוונים להגיע. אל חלק מהמדינות ומהאיים באיזור ניתן להגיע בכל ימות השנה.
עונות
צפון אפריקה : זהו איזור מדברי שכמעט ולא יורדים בו גשמים. העונה הטובה לטיול היא בין החודשים אוקטובר - מרץ אז הטמפרטורות מעט יותר קרירות ועומס החום נמוך יותר. ככל שמתקדמים אל חודשי הקיץ הטמפרטורה עולה, הלחות משתלטת ועומס החום נהיה בלתי נסבל.

מזרח אפריקה :מגז האויר הטרופי באיזור זה גורם לכך שלצד חודשים יבשים יחסית, ישנם חודשים שבהם הגשם לא מפסיק לרדת. ישנן שתי עונות יבשות במהלך השנה בין החודשים דצמבר - פברואר ובין החודשים יוני - אוקטובר. פרקי זמן אלו אלו הם התקופה המומלצת לביקור במזרח אפריקה

מערב אפריקה
: גם איזור זה מושפע ממזג אויר טרופי. העונה היבשה מתחילה באמצע אוקטובר ונמשכת עד חודש מאי (לעיתים הגשמים מגיעים בתחילת החודש ולעיתים הגשם מתחיל רק לקראת סופו).

דרום אפריקה : העונה היבשה בדרום אפריקה היא בין החודשים מאי - אוקטובר. ככל שמתקמים בעונה היבשה ןבעיקר בחודש אוקטובר, עומס החום הופך לגבוה מאוד ולא מומלץ להגיע בחודש זה.

האיים באוקיינוס ההודי : באיים הטרופיים ניתן לבקר בכל ימות השנה. הטמפרטורה נשארת כמעט קבועה ונעב בין 28 - 30 בכל עונות השנה. מזג האויר הוא טרופי וגשם יורד לפרקים (בחלק מהחודשים יותר ובחלק מהחודשים פחות) אבל אין סיבה שזה ישפיע או יפריע על מהלך הטיול.
בגדים וציוד
למעט בדרום אפריקה, שנחשבת למדינה מערבית באופן יחסי, לא תמצאו היכן לקנות ציוד ולכן את כל מה שאתם צריכים לטיול, כדאי שתביאו מהבית. האיזור הוא חם ולכן תצטרכו להביא בעיקר בגדים קצרים, אבל כדאי שתקחו אתכם גם כמה בגדים ארוכים כי בחלק מהאיזורים נעשה קריר בשעות הערב והלילה. אמצעים להגנה מפני השמש הם הרבה יותר מרק המלצה וכדאי לקחת קרם שיזוף עם מקדם ההגנה הגבוה ביותר שניתן להשיג. כמובן שגם משקפי שמש, כובע רחב שוליים וג'ל אלוורה הם בגדר חובה. בחלק מימות השנה הכל מלא באבק ויבש מאוד ולכן מומלץ לקחת גם שפתון למניעת יובש, קרם לחות ומגבונים לחים.

אם אתם מתכננים להגיע לאיזורי החופים, כדאי לקחת כפכפים או סנדלי הרים איתם ניתן להכנס אל המים.  ברוב החופים המים מלאים בסלעים אשר בתוכם מסתתרים סרטנים וקיפודי ים שאינכם רוצים להכיר מקרוב. למי שמתכנן טרקים או טיפוס על הרים באיזור כדאי שיצטייד בנעלי הליכה נוחות ותיק גב איכותי. אין צורך להביא מהבית ציוד קמפינג וניתן להשכיר ציוד ברמה טובה במקום.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים