דגל וייטנאם

חגים ואירועים בוייטנאם

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
וייטנאם
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בוייטנאם

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר

New Year’s Day - כמו ביתר העולם, הראשון בינואר הוא יום חגיגות ראש השנה האזרחית החדשה בוייטנאם.

Tay Son Festival - פסטיבל האורך שבוע ימים ובו הצגות של אמנויות לחימה, תחרות תיפוף ותהלוכה של פילים מעוטרים בפרחים במחוז טאי סון. הפסטיבל מתקיים בכל שנה ביום החמישי של החודש הירחי הראשון, מתישהו בין סוף ינואר לאמצע פברואר. 

Vietnamese New Year (Tet) - הטט הוא הפסטיבל החשוב ביותר בלוח השנה של וייטנאם. בתים ורחובות מקושטים באורות ובפרחים צבעוניים, דוכני מזון מוכרים אוכל מסורתי ומשפחות נפגשות לארוחות חגיגיות. חגיגות הטט יכולות לארוך עד שבוע ימים כשהרחובות מלאים במקומיים מרעישים עם תופים, פעמונים, גונגים ועוד עם מסכות ורקדנים. הפסטיבל מתקיים מידי שנה במהלך החודש הירחי הראשון, מתישהו בין סוף ינואר לאמצע פברואר.  

פברואר :

Water-Puppet Festival - כחלק מחגיגות פסטיבל הטט מתקיים פסטיבל של תיאטרון בובות בפגודת ת'אי מערבית להאנוי. הפסטיבל מתקיים בין היום החמישי לשביעי של החודש הירחי הראשון, מתישהו בפברואר. 

Lim Singing Festival - כשבועיים אחרי פסטיבל הטט מתקיים פסטיבל שירים בכפר לים סמוך לבאק נין בדלתת הנהר האדום. הפסטיבל מתקיים בין הימים ה- 13 וה- 15 של החודש הירחי הראשון, מתישהו בין פברואר למרץ. 

מרץ :

Hai Ba Trung Festival - במקדש האי בה טרונג שבהאנוי מתקיימים מידי שנה תהלוכה וריקודים לזיכרן וכבודן של האחיות גונג - מנהיגות צבאיות שלחמו באזור וייטנאם כנגד השלטון הסיני במאה הראשונה לספירה. האחיות נחשבות גיבורות לאומיות בוייטנאם כיוון שהובילו מרד מוצלח נגד שושלת האן הסינית, והשיגו שלטון עצמאי למשך שלוש שנים. הוא מתקיים ביום השישי של החודש הירחי השני, מתישהו במהלך מרץ. 

Perfume Pagoda - אתר העלייה לרגל המפורסם ביותר בוייטנאם הוא צ'ואה הואונג (Chua Huong) מערבית להאנוי. אלפי בודהיסטים ממלאים את הפגודה בעת הפסטיבל הדתי המגיע לשיאו בירח מלא. טוענים כי אזור הפגודה הוא גן העדן של בודהה. הפסטיבל מתקיים בחודש הירחי השני, מתישהו בין מרץ לאפריל.

Den Ba Chua Kho - הירח המלא של החודש הירחי השני מביא עימו מקומיים מהאנוי למקדש הסמוך לבאק נין המבקשים מן האלה ליידי צ'ואה קו הצלחה בעסקים ומזל טוב. מתישהו בין מרץ לאפריל מידי שנה.

אפריל :

Hung Kings - מקדש ההונג קינג (כינוי למנהיגים הוייטנאמיים העתיקים משושלת הונג באנג) שוכן בפרובינציית פו ת'ו ומארח את הפסטיבל המכבד את זכרם של ההונג קינגס. החגיגות כוללות תהלוכות ססגוניות וארועים תרבותיים רבים במקדשי האזור כמו אופרות קלאסיות. 

Reunification Day - יום זה, ה- 30 באפריל מידי שנה, מציין את יום כיבושה של סייגון על ידי הוייטקונג וצבא צפון וייטנאם בשנת 1975. ארוע זה סימל את תום מלחמת וייטנאם ותחילת האיחוד מחדש של המדינה. וייטנאם חוגגת את יום זה בפסטיבלים רבים סביב התאריך.

מאי :

International Labour Day - יום הפועלים נחגג בכל העולם ב- 1 במאי.

Le Phat Dan - כשתבחינו בפנסים תלויים מחוץ לבתים ופגודות תדעו שהגיע לה פאט דאן המציין את לידתו של בודהה, את ההארה והשגת הנירוונה (שלוות נפש). מתקיים מידי שנה ביום השמיני של החודש הירחי הרביעי, מתישהו בחודש מאי.  

Chua Xu Festival - ביום זה מנקים את פסל האבן של צ'ואה שו (אלת השגשוג) בהר סאם אשר בצ'או דוק כשאלפים מגיעים לכבדה. מתקיים בין הימים ה- 23 וה- 25 לחודש הירחי הרביעי, מתישהו בחודש מאי.  

Tet Doan Ngo - פסטיבל זה ידוע גם בכינוי "פסטיבל הרג החרק הפנימי" ומטרתו להדוף מגפות המגיעות עם בוא חום הקיץ. הוא מציין את כניסת הקיץ ואכן נופל בימים החמים ביותר בשנה. זהו גם זמן למירוצי סירות דרקון.  מתקיים מידי שנה מתישהו בין סוף מאי לתחילת יוני. 

אוגוסט

Ghost Festival (Vu Lan) - פסטיבל זה המכונה גם Trang Nguyen, הוא הפסטיבל החשוב ביותר בוייטנאם אחרי פסטיבל טט. האמונה היא שנשמות אבודות עוזבות את הגיהנום באותו היום על מנת לשוטט בכדור הארץ. ביון זה מציעים מזון ובגדים לחסרי המזל ללא בית ומנקים את כל הקברים. זוהי גם העת לכפרות כאשר מלך הגיהנום דן את נשמות כולם לפרסים או עונשים. פסטיבל זה מתקיים ביום ה- 14 או ה- 15 לחודש הירחי השביעי, מתישהו במהלך אוגוסט. 

Do Son Buffalo-fighting Festival - פסטיבל של מלחמות בין 6 חיות באפלו מאומנות המתקיים מידי שנה בכפר דון סון סמוך להאי פונג. כאשר באפלו אחד בורח השני מנצח. בסוף היום שוחטים את החיות ואוכלים אותן (לא מומלץ לצמחונים ובעלי לב רגיש). מתקיים בין הימים 9-10 של החודש הירחי השמיני, מתישהו במהלך אוגוסט. 

ספטמבר :

National Day - זהו יום חג בוייטנאם המתקיים מידי שנה ב- 2 בספטמבר המציין את הצהרת העצמאות של וייטנאם. 

Tet Trung Thu - פסטיבל זה מכונה גם "פסטיבל אמצע הסתיו" ו- "פסטיבל ירח הילדים". זהו ארוע ססגוני בו הילדים מקבלים צעצועים חדשים ומסכות חגיגיות וגם עוגות בצורת ירח. תוכלו להבחין בתהלוכות רחוב של פנסים, משחקים ואמנויות לחימה. מתקיים מידי שנה באמצע ספטמבר. 

נובמבר :

Oc Bom Boc Festival - זהו פסטיבל של מירוץ סירות בסוק טראנג ביום העשירי של החודש הירחי העשירי, מתישהו בין נובמבר לדצמבר. 

דצמבר :

Da Lat Flower Festival - פסטיבל הפרחים בדה לאט הוא ארוע גדול בו מציגה העיר את מגוון המינים של הפרחים הפורחים סביב דה לאט, על גדות אגם שואן הואונג (Xuan Huong). הפסטיבל כולל מוזיקה וריקודים כמו גם פנסים צבעוניים. מתקיים בכל דצמבר.  

Christmas - למרות שמדובר במדינה בודהיסטית, בוייטנאם קהילה נוצרית די גדולה. לפיכך, חוגגים הנוצרים את חג המולד, בעיקר בערים הגדולות, עם רחובות וחנויות מקושטים באורות, שלג מזוייף, וכל מיני קישוטים נוספים. 
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים