הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות המזרח התיכון

הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות המזרח התיכון

למעשה,' מספר המדינות אליהן רשאי התייר בעל הדרכון הישראלי לעבור, מצומצם ביותר. אם נתייחס למדינות הדומיננטיות ביותר מבחינת תיירות ישראלית במזרח התיכון, יהיה עלינו להתמקד במצרים ירדן וטורקיה. אליהן קיימות עבור המטיילים מספר דרכי הגעה המפורטות בהמשך, אולם שימו לב לכך כי מומלץ לברר טרם מועד הטיול על אשרות הכניסה השונות.

 

הגעה ועזיבה

טיסות: קיימות מספר חברות תעופה כמו Royal Jordanian ו- Turkish Airlines וחברות לואו קוסט המפעילות בתדירות גבוהה טיסות שכר וטיסות סדירות, בין היתר לקהיר, עמאן, אנטליה, איסטנבול ובודרום. כמו כן, ניתן למצוא טיסות ישירות לקהיר אצל מפעילת התעופה אל על. המתכננים טיול לירדן או למצרים, מעדיפים לרוב תחבורה יבשתית מאחר והטיסות לאותם היעדים יקרות יותר במרבית הפעמים. לעומת זאת, ההגעה לטורקיה מתבצעת לרוב באמצעות טיסה לאנטליה או בודרום. ניתן למצוא טיסות לטורקיה במחירים נמוכים מאוד. מפעילת התעופה הטורקית Corendon Airlines למשל, מציעה טיסות הלוך-חזור לאנטליה במחירים המתחילים מ- 169 דולרים.  

 

שייט: ניתן להגיע לחופיה של טורקיה באמצעות הפלגות נופש שונות כמו אניית המג'יק 1. כמו כן, אלו בעלי היכולת, יכולים לשכור יאכטות אשר באמצעותן יגיעו אל היעד הנכסף. היתרונות כמובן טמונים בחוויה עצמה הכוללת שייט במרחב הימי הפתוח, פינוקים קולינריים, ולעתים אף במחירים די נמוכים עבור הנופש הצף. יחד עם זאת, חסרונו הבולט של השייט טמון בהיותו עונתי, בעוד שטיסות ניתן לקחת לאורך כל ימות השנה. המעוניינים לצלול בחצי האי סיני שבמצרים, יכולים לעלות על הפלגה מנמל אילת ישירות לאתר הצלילה.  

 

תחבורה יבשתית: מטיילים המעוניינים לעבור לגבולות ממלכת ירדן, יכולים לעשות כן דרך שני מעברי גבול. האחד נקרא מעבר יצחק רבין הממוקם סמוך לאילת ולעקבה, ואילו השני נקרא מעבר נהר הירדן (המכונה גם "גשר שיח' חוסיין") הממוקם סמוך לבית שאן ולארביד. הראשון ידוע כיעיל וידידותי יותר עבור התיירים, בעוד שהשני ידוע יותר בחוסר יעילותו. שימו לב כי מעברי הגבול כרוכים בעלויות בהתאם למספר האנשים ובאם מעוניינים לעבור עם רכב פרטי (כאשר הרכב חייב להיות רשום על שמכם). כניסה עם רכב פרטי נמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות בעוד שניתן גם לעבור את הגבול עם אוטובוס היוצא מחיפה לעמאן המופעל על ידי חברת נזרין אקספרס. גם לקהיר ניתן להגיע עם קו ישיר המופעל על ידי חברת הנסיעות "מצדה טורס". תוך 12 שעות תוכלו למצוא את עצמכם בלב קהיר עם קערת פול. המעבר היבשתי למצרים מתבצע בעיקר דרך מעבר הגבול טאבה, הפתוח 24 שעות למעבר תיירים מאילת. שימו לב כי עליכם לדאוג לויזה טרם ההגעה למעברי הגבול השונים.

 

מעבר בין מדינות האזור

טיסות: המעבר בין המדינות השונות במזרח התיכון אינו פופולרי בקרב המטייל הישראלי. אין מדובר במזרח הרחוק שם נוהגים מטיילים רבים לעבור בין המדינות, בשל טיולים המתוכננים לזמן ממושך. רוב המטיילים הנוסעים להכיר את המזרח התיכון, יוצאים מישראל למספר ימים ותו לאו. במידה ואתם מעוניינים לעבור ממצרים לירדן, או מטורקיה לכל יעד אחר, קיימות חברות תעופה רבות המפעילות טיסות המקשרות בין יעדיו השונים של האזור.

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X