הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות צפון אמריקה

יעדי טיול / /
הייתי פה
צפון אמריקה
צפון אמריקה
צפון אמריקה
צפון אמריקה
צפון אמריקה
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

הגעה, עזיבה ומעבר בין מדינות צפון אמריקה

במידה ונקודת המוצא שלכם היא ישראל, הדרך היחידה להגיע אל יבשת צפון אמריקה היא באמצעות טיסה. טיסות לאמריקה הצפונית יוצאות מידי יום מנתב"ג, כאשר חלקן ישירות וחלקן מבצעות לרוב את עצירת הביניים באירופה. הגעה באמצעות שייט ממרכז אמריקה, היא הרבה פחות פופולרית ולעתים אף יותר יקרה. בכל מקרה, במידה והנכם מגיעים ממרכז אמריקה, תמיד ניתן גם לעבור את הגבול למקסיקו באמצעות תחבורה יבשתית.
הגעה ועזיבה
טיסות : הטיסות הפופולריות ביותר לצפון אמריקה נוחתות בארה"ב בנמלי התעופה קנדי שבקווינס, וניוארק שבניו ג'רזי. מנגד, בחופה המערבי של המעצמה האמריקאית, מרבית הטיסות מן הארץ נוחתות בנמל התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס (LAX). חברת התעופה אל על מספקת טיסות ישירות לאותם יעדים כמו גם לנמל התעופה פירסון שבטורונטו, קנדה. מרבית הטיסות אורכות בין 12-16 שעות, בעוד שטיסות הכוללות עצירת ביניים באירופה אורכות יותר בשל העצירה. טיסות למקסיקו מן הארץ מצריכות עצירות ביניים וידועות הן ליקרות יותר מבין יעדי אמריקה הצפונית. מרבית המגיעים למקסיקו עוברים דרך ארה"ב בעוד שקיימות גם טיסות המקיימות חניית ביניים באירופה, המופעלות בין היתר על ידי חברות התעופה לופטהנזה ואייר פרנס.

שייט : ההגעה ליבשת אמריקה הצפונית באמצעות שייט אינה פופולרית ולרוב תצא ההפלגה מיעדים שונים באגן ים התיכון. רוב ההפלגות המגיעות למקסיקו מהוות חלק מקרוז לאיים הקאריביים. אלו המעוניינים להגיע לצפון אמריקה ממרכז אמריקה או דרומה, ייאלצו לברר באופן פרטני על הפלגות היוצאות ממקום מוצאם.

תחבורה יבשתית : הגעה לאמריקה הצפונית בדרך היבשה היא אופציה נפוצה למדי כאשר מדובר בהגעה דרך מקסיקו, המקשרת בין מרכז היבשת לצפונה. המשתמשים באופציית היבשה, מגיעים ממדינות מרכז אמריקה דרך מעברי גבול מגוואטמלה לאיזור סן קריסטובל, ומבליז (או איזור טיקאל בגוואטמלה) לחצי האי יוקטן. ניתן לבצע מעברי גבול באופן עצמאי או ע"י חברות תיירות מקומיות שיקחו אתכם בצורה מסודרת בין ערים מרכזיות בשני הצדדים.
מעבר בין מדינות האיזור
טיסות : בגלל גודלה, ההתניידות בין המדינות השונות באמריקה הצפונית פופולרית ביותר באמצעות טיסות. בכל הערים הגדולות והדומיננטיות קיימים נמלי תעופה לטיסות פנימיות ובינלאומיות. אחד מן הכרטיסים הפופולריים המאפשר התניידות במחיר מוזל ברחבי ארה"ב ובקנדה, נקרא "ווזה". הכרטיס מאפשר מספר טיסות פנימיות במחיר מוזל, ללא קשר למרחק בין היעדים. את הכרטיס יש לרכוש מבעוד מועד כמו גם לתכנן במדויק את היעדים אליהם תרצו להגיע.

שייט : הפלגות בצפונה של אמריקה יוצאות בתדירות די גבוהה אך לרוב במסגרת של הפלגות נופש (בניגוד לאמצעי תחבורה בלבד). יחד עם זאת, ניתן לאתר הפלגות אשר מטרתן היא רק העברת גבול כמו ההפלגות מארה"ב לקנדה. קיימים קרוזים רבים היוצאים ממערבה של ארה"ב לאלסקה, כמו גם למקסיקו וליעדים נכספים נוספים. עבור חלקכם החובב את מראה הקרחונים, יהיו אלו הקרוזים לגרינלנד אשר ידהימו אתכם. כאמור, המבחר מגוון אולם יש לברר באופן פרטני מנקודת מוצאכם בנוגע  ליעד אליו אתם מעוניינים להגיע דרך הים.

תחבורה יבשתית : המעבר היבשתי בין המדינות השונות בצפון אמריקה, יעיל, פשוט ואף לעתים חסכוני. תשתית הרכבות והאוטובוסים ענפה, בעיקר בארה"ב ובקנדה, ורבים בוחרים להתנייד באמצעותה. כמו כן, מטיילים רבים בוחרים לשכור רכב ולעבור עמו את גבולות המדינות השונות בארה"ב כמו גם את גבולותיהן של ארה"ב, קנדה ומקסיקו. יחד עם זאת, הנסיעות היבשתיות עשויות לקחת יותר זמן ולכן אלא אם כן אתם מעוניינים להכיר את המקומות דרכם אתם עוברים בדרך ליעד, אתם עשויים למצוא את עצמכם שעות מרובות על הכבישים המהירים. אל תשכחו לבדוק האם יש צורך באשרות טרם היציאה ליעד כלשהו.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים