עונות לטיול בצפון אמריקה

יעדי טיול / /
הייתי פה
צפון אמריקה
צפון אמריקה
צפון אמריקה
צפון אמריקה
צפון אמריקה
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

אקלים ועונות מומלצות לטיול בצפון אמריקה

כאמור, צפון אמריקה הנה היבשת השלישית בגודלה בעולם, לפיכך קיימים בה מספר תנאי אקלים באזוריה השונים, מן הקור המגיע מהקרבה לקוטב הצפוני בנבדה ואלסקה, ועד החום הטרופי של מקסיקו. יחד עם זאת, עובדת היותה כה גדולה ומגוונת גם מקנה לה כמה נקודות לזכותה מאחר ותמיד ניתן יהיה למצוא פינה נעימה לביקור בכל ימות השנה. על מנת לתת את התמונה הגדולה, העונה החמה לביקור בצפון אמריקה היא עונת הקיץ החלה בין החודשים יוני לספטמבר (מקבילה לזו שבארץ). ביקור בעונות המעבר החלות בחודשים אפריל-מאי ואוקטובר- נובמבר, גם כן מומלץ בזכות הצטננות האקלים וכמובן - המחירים. המידע על תנאי האקלים המגוונים יועבר באמצעות חלוקה גסה לאזורי השונים.
עונות
צפון היבשת : כשמדברים על צפון היבשת, מדברים למעשה על קנדה, אלסקה וגרינלנד. כידוע, השלוש יכולות להגיע לטמפרטורות מקפיאות במהלך החורף החל, פחות או יותר, בין החודשים דצמבר למרץ. עונת החורף באזורים הללו מאופיינת כאמור בטמפרטורות קרות ביותר הצונחות הרבה מתחת לאפס, שלג כבד (ולעתים אף סופות שלגים), ומספר מצומצם ביותר של שעות אור יום. בגדול, האזור הצפוני מאופיין כאזור צונן ביותר גם בעונת הקיץ.

מרכז היבשת : מרכזה של היבשת המכילה למעשה את ארה"ב, גם כן מאופיינת במגוון רחב של אזורי אקלים ולכן קיים קושי באפיון ההגדרה הכוללת. יחד עם זאת, תיאור גס יאפיין את צפונה של ארה"ב כאזור בעל ארבע עונות שנה, ואת דרומה כאזור בעל שני סוגי אקלים סובטרופי. למעשה, ברוב אזוריה של ארה"ב הקיץ חם, החורף קר, ועונות המעבר מתונות ביותר. הלחות בדרומה גבוהה, וניתן להיתקל לעתים בגשמים מפתיעים. 

דרום היבשת : על שטחה של דרום היבשת ממוקמת מקסיקו, המכילה שתי עונות דומיננטיות - העונה היבשה והעונה הגשומה, כאשר לאורך כל ימות השנה מאופיין האקלים המקסיקני בחום ולחות. העונה היבשה מתחילה באמצע חודש נובמבר ונמשכת עד סוף חודש אפריל, עם ירידה בעומס החום, עלייה במחירים, והרבה תיירים. העונה הרטובה מתחילה בתחילת חודש מאי ונמשכת עד אמצע-סוף חודש אוקטובר, עם עלייה בעומס החום וחשש למונסונים בין יולי לספטמבר.
בגדים וציוד
מה אורזים ליבשת כה מגוונת ? הכל. אם בכוונתכם לטייל באזוריה החמים יותר, אז קחו עמכם בגדים קלילים וקצרים, כפכפים ובגד ים. אם בכוונתכם לטייל בצפונה, אז דאגו לארוז בגדי חורף חמים ביותר כולל מעיל מסיבי לשמירה מפני הקור חודר העצמות בקנדה ובאלסקה. בגדי חורף חמים כוללים בין היתר גטקס, חולצות תרמיות, כפפות, כובע עם מחמם אוזניים, מגפיים גבוהים, וצעיף. עבור אלו המתכוונים לטייל, מומלץ לארוז נעלי הליכה נוחות ואטומות מפני מים ואפילו כיסוי מפני הגשם לתרמיל. כך או כך, תמיד תוכלו למצוא שם מרכזי קניות עצומים המכילים את כל מה ששכחתם בבית.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים