דגל אוסטרליה

חגים ואירועים באוסטרליה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
אוסטרליה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים באוסטרליה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר :

New Years Day - תושבי אוסטרליה הם בין הראשונים בעולם לקבל את פני השנה האזרחית החדשה. היבשת פורשת מאות ארועים בכל רחביה; מסיבות, פסטיבלים, נשפים, כאשר מיטב החגיגות מתקיימות במלבורן וסידני בעוד שהאחרונה מככבת בכל השידורים בעולם בזכות מופע הזיקוקים המרהיב שלה. דרך נפלאה לפתוח את השנה החדשה ברגל ימין.

Australia Day - ה- 26 בינואר הנו היום הלאומי הרשמי של אוסטרליה. הוא מציין את הגעתו של הצי הראשון אל מפרץ סידני במאה ה- 18. האוסטרלים חוגגים את היום עם מופעים תחת כיפת השמים, קונצרטים, אירועים ספורטיביים, פיקניקים משפחתיים ועוד מגוון של פעילויות חברתיות.

פברואר :

Royal Hobart Regatta - מתקיים ביום שני השני של פברואר ונחגג רק באזור העיר הובארט שבטסמניה. מדובר באירוע הספורטיבי הוותיק ביותר בטסמניה בו מתקיימות  תחרויות הקשורות במים. האירוע כולל הפלגות, חתירות, שחייה במים פתוחים, תחרויות אופנועי ים ועוד. האירוע נמשך שלושה ימים כאשר היום השלישי הוכרז כיום חג לאומי במדינת טסמניה.

מרץ :

Labour Day - מתקיים ביום שני הראשון של מרץ. זהו יום חופש עבור האוסטרלים המציין את השגת זכותם לשמונה שעות עבודה ביום ב- 1890. מדינת מערב אוסטרליה היא היחידה המציינת את ההישג בתאריך הנוכחי ואילו מדינת ויקטוריה מציינת אותו ביום שני השני של מרץ. 

Good Friday - יום הששי שלפני יום ראשון של חג הפסחא  (חג נוצרי המציין את תחייתו של ישו). על פי האמונה הנוצרית, יום "ששי הטוב" הוא היום בו ישו נצלב. האוסטרלים מציינים זאת על ידי יום חופש ציבורי.

Adelaide Cup - מתקיים ביום שני השני במרץ במדינת אוסטרליה הדרומית. מדובר באירוע המהווה למעשה מרוץ נכים במסלול אשר אורכו למעלה מ- 3 קילומטרים. בשנת 1973 קיבל האירוע סטטוס של יום חג לאומי ומאז הפך לאירוע חברתי גדול ממדים באוסטרליה הדרומית.

Canberra Day - מתקיים ביום שני השני של מרץ ומציין את השיום הרשמי של עיר הבירה. יום זה מהווה למעשה יום חג לאומי בטריטוריית הבירה האוסטרלית בלבד. יום זה נחגג באמצעות פסטיבלים ואירועים כמו פסטיבל קנברה המכיל מגוון של קונצרטים, אירועים ספורטיביים, מיצגי אמנות, סרטים, מופעים מוזיקליים, ופסטיבל של כדורים פורחים.

Eight-Hour-Day - מתקיים ביום שני השני של מרץ במדינת טסמניה בלבד. יום השמונה שעות ידוע גם כתנועת הזמן הקצר. מקורותיו במהפכה התעשייתית שבבריטניה בה כוח עבודה החל להיות מנוצל בתנאים נמוכים ביותר ושעות עבודה מרובות. כיום יום זה מציין את ההישג בו יום עבודה הוגבל לשמונה שעות בלבד ולעובדים הוענקו תנאים הולמים. למעשה, מדובר בנדבך אשר תרם ליום העבודה בו מכירות מדינות רבות ברחבי העולם.

אפריל :

Easter Monday - יום שני שלאחר יום ראשון של חג הפסחא הינו יום חופש ציבורי באוסטרליה. נהוג לאכול ביום זה ביצי הפסחא אשר באופן מסורתי היו מעטרים את קליפתן במגוון צבעים. כיום, למנהג זה המהווה סמל לפריון, קיים תחליף והוא ביצי שוקולד או ביצי פלסטיק הממולאות בממתקים.

Anzac Day - ה- 25 באפריל הינו יום זיכרון לאומי בניו זילנד ואוסטרליה, המכבד את זיכרם של חייליהם אשר נפלו בעת שלחמו בקרב גליפולי שבטורקיה, במהלך מלחמת העולם הראשונה (Australian and New Zealand Army Corps). 

מאי :

Labour Day - מתקיים ביום שני הראשון של מאי. זהו יום חופש עבור האוסטרלים המציין את השגת זכותם לשמונה שעות עבודה ביום ב- 1890. התאריך הנוכחי הוא התאריך בו מדינות קווינסלנד והטריטוריה הצפונית מציינות את חג העבודה.

יוני :

Queens Birthday - יום הולדתה של המלכה אליזבת השנייה, נחגג ביום השני הראשון של יוני. זהו יום חג ציבורי שמאחר והוא נחגג ביום שני, נהנים האוסטרלים מסופשבוע ארוך של שלושה ימי חופש עם חגיגות, מופעים מרהיבים ואירועים ספורטיביים.

Foundation Day - רשמית נחגג היום בראשון ביוני אולם למעשה נחגג הוא ביום שני הראשון של החודש. יום זה מהווה יום חג לאומי במדינת מערב אוסטרליה בלבד ומציין הוא את הקמת הקולוניה של נהר הברבור. בשל החגיגות, מערב אוסטרליה היא היחידה החוגגת את יום הולדתה של המלכה בספטמבר או אוקטובר.

יולי :

Melbourne International Film Festival - פסטיבל הקולנוע בינלאומי של מלבורן (MIFF) הנו אירוע בעל ממדים עצומים המארח מידי שנה בעונת החורף האוסטרלית, למעלה מ- 50 מדינות למשך כ- 17 ימים. זהו אחד מפסטיבלי הקולנוע הוותיקים ביותר בעולם והגדול ביותר ביבשת האוסטרלית. 

Sydney International Boat Show - תערוכה שנתית ומרהיבה לחובבי סירות בכל הגדלים. המפרץ היפהפה של סידני מתמלא במגוון של סירות בתערוכה מופלאה בה רבים מגיעים להתרשם ולעתים אף לרכוש.

אוגוסט :

Picnic Day - נחגג ביום שני הראשון של חודש אוגוסט ומהווה יום חג לאומי בטריטוריה הצפונית בלבד. במקור, יום זה הוכרז כיום חג על מנת לאפשר לעובדי המסילות של דרווין ללכת לפיקניק על גדות נהר האדלייד. 

ספטמבר :

Family & Community Day - מתקיים ביום שני הראשון של חופשת הלימודים בטריטוריית הבירה האוסטרלית בלבד. יום זה הוכרז על מנת לאפשר לכל העובדים במדינה לקחת יום חופשי ולבלות עם משפחתם ויקיריהם. 

אוקטובר :

Labour Day - מתקיים ביום שני הראשון של אוקטובר. זהו יום חופש עבור האוסטרלים המציין את השגת זכותם לשמונה שעות עבודה ביום ב- 1890. התאריך הנוכחי הוא התאריך בו מדינות טריטוריית הבירה האוסטרלית, ניו סאות' ויילס ודרום אוסטרליה מציינות את חג העבודה.

נובמבר :

Recreation Day - מתקיים ביום שני הראשון של נובמבר במדינת טסמניה בלבד אך לא מצויין באזור העיר הובארט. זהו תירוץ נחמד ומעוגן בחוק לחגיגות ופסטיבלים בכל אזור טסמניה הצפונית. 

Melbourne Cup - האירוע מתקיים ביום שלישי הראשון של נובמבר. מדובר במירוץ הסוסים הגזעיים הגדול ביותר ברחבי אוסטרליה המהווה למעשה יום חג לאומי במדינת ויקטוריה.

דצמבר :

Christmas Day - ה- 25 בדצמבר וחג המולד הגיע גם לאוסטרליה.  חג המולד האוסטרלי מלווה בחלקיה בימים שטופי שמש בניגוד לפתיתי השלג המסורתיים. האוסטרלים יוצאים מבתיהם לפיקניקים עם המשפחות, לרביצה על חוף הים, בנוסף לעצי האשוח המוארים ולגרביים מלאות המתנות. כמובן שתוכלו להאזין בכל עבר למזמורי מקהלות הכנסיות השרות לכבוד הולדתו של ישו.

Boxing Day - מתקיים ב- 26 בדצמבר. זהו יום החול הראשון לאחר חג המולד ומיועד הוא להענקת מתנות וכסף לנזקקים. מסורת זו מסבירה מדוע במקומות אחרים בעולם יום זה נקרא גם "יום הרצון הטוב". יום זה מהווה המשך לרוגע ולחופש של קודמו. עוד יום איחוד משפחות.

Proclamation Day - נחגג ב- 26 לדצמבר ומציין למעשה יום בו חוגגים את כל ההכרזות או ההצהרות החשובות בהיסטוריה כמו הקמתה של מדינה, סופה של מלחמה או אמנות חשובות. יום זה מצוין בדרום אוסטרליה בלבד.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים