דגל אוסטרליה

כסף ועלויות באוסטרליה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
אוסטרליה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

כסף ועלויות באוסטרליה

תרמילאים
עלות יומית : עלות יומית ממוצעת נעה בין 65-70 דולרים. אכסניות בעלות לינה משותפת או אתרי קמפינג, בישול האוכל בעצמכם והתניידות עם טרמפים או רכבים קנויים, מגולמים כולם באותם עשרות דולרים.

לינה : לינה בהוסטלים לתרמילאים ובאכסניות נוער הנה לרוב לינה משותפת עם מטיילים נוספים המעוניינים לחסוך כמה דולרים. המחירים מושפעים לרוב מן העונה כאשר מגיעים הם לשיא בקיץ האוסטרלי הנע בין דצמבר לפברואר. המחירים נעים בין 25-35 דולרים בעונה החלשה יותר, וכוללים לרוב מטבחון משותף, חדר טלוויזיה וגישה לאינטרנט בתשלום נוסף. היתרון בלינות המשותפות הוא בעיקר בהזדמנויות להכיר מטיילים נוספים ולחוות חיים חברתיים במהלך הטיול. ניתן לקבל הנחות משמעותיות במידה ובכוונתכם ללון באכסניה מספר לילות ובמידה והנכם חברים בהתאגדות הוסטלים כמו ה- VIP Backpackers. דרך נוספת, נפלאה וחסכונית ללון באוסטרליה היא באתרי קמפינג בהם הכניסה לאדם נעה סביב ה- 5 דולרים. קיימים אתרים בכל האזורים הפופולריים יותר ופחות, בעיקר לאורך החופים, ומכילים תנאים מצוינים למבקרים כמו מטבח משותף ומאובזר, שירותים ומקלחות, ואפילו מכונות כביסה.

ארוחות : הדרך הטובה ביותר לחסוך מעט כסף בכל הקשור באוכל, היא פשוט לקנות מוצרים בסופר ולבשל את האוכל בעצמכם. מחירי המוצרים דומים מאוד לאלו שבארץ אולם שימו לב לשני יוצאים מן הכלל. מחירי הירקות והפירות גבוהים ביותר ואילו מחירי הבשר נמוכים יותר. דוגמאות לרשתות מזון זולות הן IGA ו- Coles. כמו כן קיימת רשת מזון גדולה בפריסה רחבה בשם Woolworth, המספקת מוצרים השייכים לה בשם Home Brand. מוצרים אלו לרוב זולים יותר ממתחריהם.

נסיעות : הדרך החסכונית ביותר להתנייד באוסטרליה היא כמובן בטרמפים. ניתן לאתר דרך לוחות מודעות באכסניות השונות, מטיילים רבים המציעים טרמפים לתרמילאים עם השתתפות בעלויות הדלק. כמובן שהנכם יכולים להרים את האגודל ולחכות למקומי חביב שיעצור לכם בצד הדרך. היתרון כאמור טמון בעובדה כי טרמפים הם דרך התניידות זולה ביותר, כמו גם הזדמנות נפלאה להכיר אנשים ללא כל מחויבות. מצד שני, החיסרון הבולט של טרמפים בכל העולם הוא לקיחת סיכון בטחוני ובאוסטרליה, המתנה מרובה במקומות שכוחי אל (וקיימים רבים כאלו). האלטרנטיבה לטרמפים היא נסיעה באוטובוסים. גם כאן מדובר באפשרות זולה יחסית אך שימו לב כי מרחקי הנסיעה באוסטרליה עצומים ולכן ככל שעולים הקילומטרים מיעד אחד למשנהו, כך גם עולה מחיר הכרטיסים. מפעילת האוטובוסים המרכזית באוסטרליה היא Greyhound והיא מגיעה ללמעלה מ- 1000 יעדים פופולריים בכל רחבי היבשת. כרטיס מסידני למלבורן למשל עשוי לעלות כ- 70 דולרים ולהגיע אף ללמעלה מ- 200 דולרים כאשר הנסיעה אורכת כ- 13 שעות. יחד עם זאת, מוצעים כרטיסים פתוחים למספר ימים המוגבלים לכמות מסוימת של קילומטרים המוזילים מעט את הסיפור. למשל, כרטיס פתוח לשבוע ימים עם הגבלה ל- 2000 קילומטרים עשוי לעלות כ- 250 דולרים.

רכישת רכב: את חופש ההתניידות אפשר לרכוש רק עם רכב צמוד. לכן, ניתן לרכוש רכב בתחילת הטיול (כ- 900 דולר, תלוי בסוג הרכב), ולהחזיר את ההשקעה הראשונית במכירתו בתום הטיול. לא תמיד ההשקעה חוזרת במלואה ויש לקחת בחשבון הוצאות דלק גבוהות בשל שטחיה העצומים של היבשת (שימו לב כי בעיירות שכוחות אל, עלות הדלק עולה), ותיקונים הנקרים בדרככם. יחד עם זאת, עדיין מדובר באלטרנטיבה משתלמת לתרמילאים.  

אטרקציות: האטרקציות באוסטרליה הן רבות ומגוונות. חלקן לא עולות מאום כמו ביקור בבית האופרה בסידני, ואילו חלקן עשויות לרושש אתכם לגמרי כמו צלילות בשונית האלמוגים המדהימה. בגדול, ספארי צלילות של שלושה ימים עשוי לעלות כ- 560 דולרים ויותר. ההעדפות וההוצאות כמובן תלויות לגמרי בכם.
המטייל הממוצע
עלות יומית : המטיילים המעדיפים ללון בפרטיות, לאכול בחוץ ולהתנייד בעצמאות מבלי לתור אחר רכבים לרכישה, יוציאו קרוב לוודאי כ- 135 דולרים ביום. שימו לב כי האטרקציות השונות עשויות לנפח מעט את ההוצאות הנלוות.

לינה : המטייל הממוצע בוודאי יעדיף ללון בחדרים בעלי מעט יותר פרטיות. סביר כי רוב המטיילים המעוניינים בחדרים בעלי מקלחות ושירותים פרטיים ונקיים, יחפשו אחר מוטלים המספקים מענה הולם למחירים סבירים. אחת מרשתות המוטלים הפופולריות יותר באוסטרליה היא רשת ה- Best Western בה ניתן ללון בחדרים זוגיים במחיר הנע סביב 65-70 דולרים לאדם. בחלק מן המוטלים אף ניתן למצוא ברכות שחייה לימים החמים. כאמור, מחירי הלינה מושפעים רבות מן העונה ולכן עונת הקיץ באוסטרליה, הנעה בין דצמבר לפברואר, תהא העונה בה מחירי הלינה ינסקו.

ארוחות : אם לא מתחשק לכם לשטוף כלים בתום הארוחה ובחרתם לאכול בחוץ, קיימות באוסטרליה מסעדות רבות ורשתות מזון מהיר המספקות מענה במחיר סביר. לרוב מומלץ ללכת לביסטרו מקומי בו ארוחה עשויה לעלות כ- 15 דולרים לאדם בממוצע. כמובן שרשתות המזון המהיר גם כן קיימות בפריסה רחבה ולכן תמיד ניתן לשבוע מארוחת המבורגר וצ'יפס במחיר של כ- 5 דולרים לארוחה. במידה ובא לכם לחטוף ארוחה מהירה על הדרך, קיימים באוסטרליה דוכני פיש אנד צ'יפס המספקים ארוחה (לא כל כך מזינה) בכ- 5 דולרים.

השכרת רכב : באוסטרליה קיימות חברות השכרת רכב רבות ומרובות. מחיר ההשכרה לשבוע ימים לרכב משפחתי, עשוי להתחיל בעלות של כ- 380 דולרים ומובן לנסוק בהתאם לסוג הרכב ולעונה. חלק מן החברות יבקשו תוספת תשלום לנהגים מתחת לגיל 25 ולעתים אף יסרבו להשכיר את רכבם. חברת השכרה פופולרית ביותר בקרב מטיילים נקראת ה- Wicked Campers והיא מספקת וואנים מאובזרים לחלוטין בעלויות זולות ביחס למתחריה.
העשירון העליון
עלות יומית : כ- 245 דולרים ליום יספקו לכם לינה במלון איכותי, ארוחה טובה, רכב שכור ואפילו טיול מאורגן. מחיריה של היבשת האוסטרלית אינם שווים לכל כיס אבל החוויה המובטחת נדירה.

לינה : ישנן אפשרויות רבות ללון ברמה גבוהה באוסטרליה. רובן מרוכזות ביעדים המתוירים ביותר בה- מדינת קווינסלנד והעיר סידני. מחירי המלונות המנצנצים בחמישה כוכבים, לא ירדו לרוב מ- 235 דולרים ללילה בחדר זוגי. במידה והחלטתם לוותר על כוכב אחד ולהסתפק במלון ארבעה כוכבים (מפנק גם כן), סביר כי המחירים יחלו ב- 125 דולרים ללילה בחדר זוגי, וינסקו עם עליית הטמפרטורות בכניסתה של העונה החמה.

ארוחות : המטבח האוסטרלי מגוון ביותר וניתן למצוא בו טעמים מכל קצוות העולם. המסעדות ביבשת המופלאה הזו לרוב מצוינות ואף שוות לכל כיס. קיים מגוון עשיר של מסעדות, ברים, בתי קפה וביסטרו, כשרבים מהם ממוקמים באתרי התיירות העיקריים, ביניהם העיר סידני. בסידני תוכלו בין היתר למצוא טעמים רבים מן המזרח הרחוק במחירים הנעים סביב 18 דולרים למנה עיקרית. כמובן שקיימות מסעדות יקרות יותר אשר העיקריות המוגשות בהן עשויות לעלות כ- 80 דולרים למנה. יחד עם זאת, אין צורך לפשוט את הרגל על מנת לאכול טוב אך אם מתפנקים באופן יומיומי, אתם עשויים למצוא את עצמכם מרוששים די מהר.

טיולים מאורגנים : הטיולים המאורגנים מהווים דרך נוחה מאוד להכרת היבשת אולם חסרונם טמון בעלויות הגבוהות. ישנן מספר מפעילות אוסטרליות המספקות טיולים מודרכים. הפופולריות הן Adventure Tours Australia ו- OZ Experience כאשר לדוגמה, טיול יומי להרים הכחולים האורך כ- 10 שעות, עשוי לעלות כ- 105 דולרים כולל ארוחת צהריים.

טיסות פנימיות : במידה והנכם קצרים בזמן, האופציה של טיסה פנימית באוסטרליה אכן חוסכת לכם כמה יממות אולם בעלויות גבוהות. עלות הכרטיסים תלויה בעונה, בחברות השונות ובמועד רכישתם. כמעט בל מקרה, כרטיסים לטיסות באמצע השבוע יעלו פחות מאלו שטסים בסוף השבוע. כמו כן, ככל שתקדימו להזמין כרטיס, כך מחירו יהיה יותר אטרקטיבי. ישנן כמה מפעילות פופולריות באוסטרליה ביניהן Virgin ו- Qantas. עלות כרטיס טיסה מסידני לפרת' (טיסת חוף לחוף) האורכת כ- 4 שעות עשויה להיות סביב ה- 150 דולר.

מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים